Krym zdelegalizował nacjonalistyczną partię Swoboda i jej symbolikę - zdjęcie
27.01.14, 21:14fot. Facebook Swobody

Krym zdelegalizował nacjonalistyczną partię Swoboda i jej symbolikę

4

Działalność partii "Swoboda" jest już nielegalna. Tak zdecydowało prezydium Werchownej Rady Krymu. Wraz z partią nielegalna jest również symbolika Swobody. Taka informacja znajduje się na oficjalnej stronie krymskiego parlamentu.

W dokumencie można przeczytać m.in." W 10 regionach Ukrainy doszło do antykonstytucyjnego przewrotu. Prawowita władza została siłą pozbawiona możliwości wypełniania swoich obowiązków. Kontynuowane są próby siłowego przejęcia siedzib kolejnych ministerstw (…) Aktywnymi uczestnikami tych zajść są działacze „Swobody” i innych radykalnych organizacji".

Przypominamy, że wcześniej w obwodach iwano-frankiwskim, tarnopolskim, winnickim, chmielnickim, czerniowieckim i połtawskim delegalizowane zostały Partia Regionów i Komunistyczna Partia Ukrainy wraz z ich symboliką.

sm/za Kresy.pl

Komentarze (4):

anonim2014.01.27 21:27
niektórzy bezczelnie prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu zarzucali że wspiera szkodliwą działalność banderowców po tym jak dostrzegli że na placu w trakcie przebywania na Ukrainie prezesa Jarosława Kaczyńskiego znajdują się specyficzne flagi, zaiste podła dedukcja:/
anonim2014.01.28 6:39
Od Swobody powinni się odciąć przywódcy rewolty. Tylko czy nie jest im tona potrzebna?
anonim2014.01.28 9:13
No, niestety, ale prezes sam darł japę: sława Ukraini, herojam sława, stojąc obok nazistowskiego watażki Tiahnyboka. Wieczna hańba bandytom z UPA!
anonim2014.01.28 10:38
@Credo A co ty nie oglądałeś "Samych Swoich"? Prezes dobrze wie, że lepszy swój wróg od obcego!