Kreml szykuje nową inwazję? - zdjęcie
09.02.16, 09:27

Kreml szykuje nową inwazję?

4

Zgodnie z decyzją prezydenta Władimira Putina żołnierze z Południowego Okręgu Wojskowego FR, którzy graniczą m.in. ze wschodnią Ukrainą, zostali postawieni wczoraj w stan najwyższej gotowości. Co to oznacza?

Na stronach rosyjskiego ministerstwa obrony możemy przeczytać m.in: "Sprawdzenie zdolności bojowych wojsk powietrznodesantowych, lotnictwa wojskowego oraz żołnierzy z Południowego Okręgu Wojskowego FR ma na celu przygotowanie się do odparcia ataku wroga i ochrony strategicznych obiektów wojskowych i rządowych”.

A sam szef rosyjskiego MON Siergiej Szojgu poinformował, że od wczoraj od godziny piątej rano wszystkie jednostki Południowego Okręgu są postawione w stan najwyższej gotowości. – Wspólnie z dowództwami wojskowymi musimy wypracować wiele działań związanych z walką z terroryzmem oraz likwidacją skutków klęsk żywiołowych i katastrof – dodał Szojgu.

Ukraińskie media nie mają złudzeń. Uważają, że stan gotowości rosyjskich żołnierzy może mieć związek z planami przeprowadzenia przez Kreml kolejnej inwazji na Ukrainę.

mm/niezalezna.pl

Komentarze (4):

anonim2016.02.9 10:05
Mieczu, musisz tu tak prowokować? Liczysz może na to, że Cię Putin będzie cytował dla uzasadnienia inwazji?
anonim2016.02.9 10:05
To chyba odpowiedź na nasze plany Międzymorza. To może je zniweczyć, bo wciągnie Polskę w wojnę, a Niemcom będzie to na rękę.
anonim2016.02.9 10:11
Od wczoraj czuję dodatkowy niepokój, gdy jeden Rosjanin znów potwierdził mi teze imperializmu rosyjskiego, iż małe państwa, w tym Polska, nie mają racji samodzielnego bytu. Powinny się podporządkować państwu imperialnemu, oczywiście rosyjskiemu; inaczej pożre je Ameryka! Polska powinna prawidłowo odczytać tragedię Katynia. To przecież było względnie delikatne upomnienie za nieposłuszeństwo względem Rosji.
anonim2016.02.9 10:17
@circ:"To chyba odpowiedź na nasze plany Międzymorza. To może je zniweczyć, bo wciągnie Polskę w wojnę, a Niemcom będzie to na rękę." - - W wojnę, a niby z kim? Gospodarczo-polityczny (bo przecież nie militarny) Pakt Trójmorza tylko wypełni pustkę. Wspaniały pomysł względem postawy Zachodu i Wschodu! Szkoda, bo Rosja to w sumie nasi dalecy krewniacy, a musimy się ich bać i od nich odcinać!