No to doczekaliśmy się kolejnego kablowania na Polskę ze strony....Polaków. Ale do rzeczy. Niemiecka telewizja publiczna ZDF pokłoniła się kolejny raz nad Polską i pokazała materiał poświęcony Telewizji Publicznej.

Na początku materiału pokazana jest pewna Polka, która w sposób szalony wyłącza "Wiadomości" TVP i mówi że to obenie rządowa propaganda. Po czym widzimy - jak zawsze - protestujących KODziarzy. Manifestacja KODu pokazana jest z dwóch różnych ujęć, by pokazać jak jest naprawdę - według KOD - a jak przedstawia Prawdę TVP.  No i na scenę wchodzi....Jan Dworak, który komentuje w ten sposób, że za czasów pielgrzymek Jana Pawła II do Polski, telewizja komunistyczna również - jak teraz - pokazywała jak najmniej ludzi na pielgrzymkach. Innymi słowy - TVP specjalnie pokazuje obraz manifestacji tak, by widz widział, no właśnie co? Prawdę czy dyrdymały KODziarzy?

Ale poza Dworakiem wystąpił również nie kto inny jak Kraśko. Pan Piotr mówił, że telewizji publicznej 25 lat, a zmiany w TVP nigdy wcześniej nie odbywały się w takim tempie i takiej skali. 

Mocno niemiecki materiał skomentował Stanisław Janecki (wSieci), który na swoim Twitterze napisał: 

Niemieccy towarzysze z publicznej ZDF razem z folksdojczami rozliczają TVP w duchu "Völkischer Beobachter" (...) Schetyna - do Niemca, Dworak - do Niemca, Kraśko - do Niemca. W obronie wolności i suwerenności Polski. Targowica miała więcej godności

Oj biedni ci KODziarze, biedni!

Philo/wpolityce