"Korporacja o zasięgu globalnym, która sprzedaje już tylko najbardziej nieroztropnym ludziom wizję, a nie żaden produkt" - powiedział w internetowym programie "Idź pod prąd" Marian Kowalski, były kandydat na prezydenta z ramienia Ruchu Narodowego.

"To nie ma nic wspólnego z żadną religią a tym bardziej z chrześcijaństwem" - twierdzi Kowalski, przekonując, że celem Kościoła kaotlickiego jest "zniszczenie chrześcijaństwa". Mężczyzna obraża też wszystkich katolików. "Katolicy zostali sprowadzeni do roli tępego motłochu, który nie zna w ogóle Pisma Świętego, nie potrafi wyartykułować swoich obaw" - mówi, dodając, że wśród katolików "nie ma za grosz suwerenności intelektualnej".

Zdaniem Kowalskiego hierarchia katolicka traktuje katolików jak "tłuszczę, tępy motłoch i bezrozumne bydło", bo zależy jej tylko na pieniądzach. Katolicy coraz częściej nie wierzą już w Boga.

Te godne pożałowania słowa Mariana Kowalskiego padły w programie przygotowywanym wespół z pastorem z Lublina, Pawłem Chojeckim, równie zajadłym wrogiem Kościoła katolickiego. Chojecki przewodniczy tak zwanemu "Kościołowi" Nowego Przymierza w Lublinie.

Wystąpienie Kowalskiego można zobaczyć pod tym adresem. Jeżeli ktoś, naturalnie, ma w ogóle ochotę tego słuchać...

https://www.youtube.com/watch?v=HAti_rRhD6I

mod/idź pod prąd