Kowalczyk: Pomoc przedsiębiorcom to nie tylko budżet - zdjęcie
02.04.20, 12:23Henryk Kowalczyk, szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych/YT/ Polskie Radio

Kowalczyk: Pomoc przedsiębiorcom to nie tylko budżet

12

Henryk Kowalczyk, szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych był gościem Radia Plus. W odniesieniu do kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa na świecie oraz deficytu budżetowego w naszym kraju powiedział:

– Jeśli bywały lata, że deficyt sięgał 50 mld, a my zaprojektowaliśmy 0, to oznacza, że spokojnie możemy te 50 mld w samym deficycie budżetu państwa przyjąć, gdyby zaszła taka potrzeba 

Dodał też w kontekście wsparcia dla przedsiębiorców:

- Spokojnie możemy te 50 miliardów złotych w samym deficycie budżetu państwa przyjąć, jeśli zajdzie taka potrzeba. Pomoc dla przedsiębiorców i pracowników to także inne fundusze

Oraz:

– Pomoc przedsiębiorcom, dla pracowników to nie jest tylko budżet państwa. To są inne fundusze. Generalnie w tym momencie ustawa, która przewiduje tę pomoc, wskazuje źródła finansowania budżetowe nie aż tak duże, natomiast one faktycznie później będzie trzeba budżetem niektóre rzeczy uzupełnić.

 

 

mp/radio plus

Komentarze (12):

Prawda2020.04.5 21:06
Na zachodzie robią przelewy, a u nas leja wodę.
Prawda2020.04.5 21:05
NIE MA ŻADNEJ POMOCY!!! ONI SOBIE JAJA ROBIA Z POLAKÓW??? Masoni?Lichwiarze za pysk nie wzięci, więc to banksterom się Morawiecki wysługuje!!! Pozamykać to nie sztuka!!! 2 lata firmę budowaliśmy zachęcani przez władze...
Prawda2020.04.5 21:00
Pan Kowalczyk obiecywał zniesienie abonamentu i słowa nie dotrzymali, tak więc panowie i panie latarnie czekają,by was oświecić, gdy miliony przyjdą głodnych z zamordowanych polskich firm. Na razie żadnej pomocy realnej nie ma, firmy zamknęli, żarcie się kończy, ...
Sala samobojcow Hejter 20202020.04.2 17:57
Witam, Już Nie musisz wychodzić z domu żeby obejrzeć hity kinowe. https://filmvod.pl - To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Oglądniesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Sala samobójców. Hejter 2020 Konto Aktywujesz raz i dostajesz Dożywotni dostęp!
Józwa Butryn 2020.04.2 16:05
Kiedy się fronda obudzi ? że dostrzeże słowa mateusza moro(a)wieckiego? który bezczelnie mówi ! maksymalne wpływy do budżetu, minimalna pomoc dla przedsiębiorców i pracowników ! Katolik powinien być z natury antykomunistą ! a fronda niby mieni się katolickim portalem, a bisuje komunie ! czy to syndrom Sztokholmski ? Czy może inna jakaś forma symbiozy ?
Drobny przedsiębiorca2020.04.2 18:56
Oni wspierają PiS fanatycznie, a PiS odwdzięcza się nabijaniem im kabzy. Zauważ jedno - przedsiębiorcy mogą zdychać ale ZUS muszą zapłacić! Księżom zaś umarzają nawet te 20% które płacą ZUSu, bo pozostałe 80% to już wcześniej my za nich płacimy. Po prostu powstała mordercza triada Państwo-Partia-Kościół. Wspierają się wzajemnie i wspólnie żerują na nas jak pasożyty.
Randki z syfem, pokazy skype brudnych larw2020.04.2 14:37
Chcesz zobaczyć MONIA tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: - www.paniedzis.pl Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: - www.paniedzis.pl Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj: - www.paniedzis.pl Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: - www.paniedzis.pl Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: - www.paniedzis.pl Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
Michał Jan2020.04.2 14:26
W TVPiS dumnie oznajmili, że na "tarczę" rząd stać, bo zaplanowali budżet bez deficytu. Czy oni ciągle muszą przynosić wstyd p. Dominikowi Tarczyńskiemu, który ciągle musi przez takie rzeczy p. Korwin-Mikkego przepraszać?
Randki kamerki pokazy skype!2020.04.2 14:12
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.paniedzis.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Andrzej Malik2020.04.2 13:45
...zacznijmy od tego, że wasz budżet byl przez Harrego Pottera robiony, bo np. po wywaleniu podatku cyfrowego, przychody pozostają na tym samym poziomie. I teraz żeby było śmieszniej- przychody dalej lecą na pysk, a wy twierdzicie że dalej nie ma dziury, i możecie sypnąć 50 miliardów, tak? Od was są głupsi tylko wasi wyborcy.
Drobny przedsiębiorca2020.04.2 13:21
Ja już zawiesiłem działalność. Nie dajmy się okradać pisowskim złodziejom! W niczym nam nie pomagają, tylko wciąż na nas żerują. Radzę to wszystkim drobnym przedsiębiorcom. Oni od nas zdzierają nawet w czasie obecnej zarazy i kolosalnych kłopotów! A sobie przyznają później premie za "walkę z kryzysem" jak to powiedziała przy poprzedniej takiej okazji jedna z czołowych postaci w ich bandzie p. Beata Szydło "bo im się to po prostu należało". I sobie wzięli naszą kasę i już. To jest banda!
ladychapel2020.04.2 12:51
Dopłaty do pensji w razie przestoju lub skrócenia czasu pracy będą przysługiwać tylko na pracowników, którzy w miesiącu poprzedzającym wypłatę pomocy zarobili mniej niż 300 proc. przeciętnego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału. Problem w tym, że wysokość tego ostatniego – jeśli GUS się nie pospieszy – będzie znana dopiero w połowie maja. Dopłaty do pensji opóźnione. Błędy w tarczy antykryzysowej utrudnią uzyskanie pomocy TU: https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1465662,tarcza-antykryzysowa-doplaty-do-pensji-postojowe-pracodawca-koronawirus.html