Korwin-Mikke: Polacy są mało inteligentni - zdjęcie
14.07.14, 20:16fot. Facebook

Korwin-Mikke: Polacy są mało inteligentni

16

Janusz Korwin-Mikke udzielił wywiadu „Faktowi”. Pytany przez dziennikarzy o incydent z Michałem Bonim, odparł: „Michał Boni kłamał z pełną świadomością, że kłamie. Będąc agentem, atakował mnie, mówiąc, że tylko idiota może mówić, że on jest agentem! Gdyby Boni wystąpił w obronie agenta, choćby jakiegoś profesora, o którym myślał, że nie jest agentem, to by było w porządku. A on nie tylko kłamał, ale i mnie zwymyślał...”.

W ten sposób tłumaczył powód, dla którego zdecydował się na spoliczkowanie Boniego. Zapewnił ponadto, że uderzył go „bardzo lekko. To było tak symbolicznie”. Tłumaczył przy tym, że skoro obiecał, że spoliczkuje Boniego, to dotrzymał słowa. „Fakt” zauważył jednak, że miał też zrobić w Brukseli „burdel”. „To był dowcip” – odparł Korwin-Mikke. „Trudno się w tym połapać, co jest dowcipem, a co groźbą” – ocenił „Fakt”, na co szef Nowej Prawicy odparł, że… „Polacy są mało inteligentni”.

Stwierdził też, że on sam nikogo nie obraża. Jego zdaniem nazywanie niektórych osób kłamcami i zdrajcami odzwierciedla jedynie rzeczywistość. „Jeśli ktoś jest zdrajcą, to jest zdrajcą i już. Jeżeli pan Donald Tusk dostawał głosy w wyborach, bo przekonywał, że jest liberałem i ludzie myśleli, że obniży podatki, a potem tego nie robił, to jest zdrajcą. A jeśli Jarosław Kaczyński mówi, że dba o suwerenność Polski, a głosował za Traktatem Lizbońskim, to jak go nazwać?” – przekonuje w swoim powierzchownym stylu Korwin-Mikke.

Szef Nowej Prawicy opowiedział też o źródłach swojego majątku. „Fakt” zauważył, że posiada wiele nieruchomości. „Większość nieruchomości została odziedziczona po moich rodzicach. Korzystnie zamieniałem, niektóre sprzedawałem, niektóre kupowałem, no i tak mi się jakoś zrobiło...” – stwierdził. Na uwagę „Faktu”, że jest milionerem odparł, że przy obecnej polityce finansowej „niedługo milionerem będzie każdy sprzątacz śmieci”.

pac/fakt.pl

Komentarze (16):

anonim2014.07.14 20:20
No i o co chodzi? Po co ten artykuł?
anonim2014.07.14 20:32
Ten facet jest szalony!
anonim2014.07.14 20:35
"A jeśli Jarosław Kaczyński mówi, że dba o suwerenność Polski, a głosował za Traktatem Lizbońskim, to jak go nazwać?” – przekonuje w swoim powierzchownym stylu Korwin-Mikke." Aha, mówienie prawdy wprost to powierzchowny styl.
anonim2014.07.14 20:40
"Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi. " (Mt 5:33-37) Kto by pomyślał, że redakcja Frondy nazwie wezwanie Jezusa, wezwaniem do powierzchownego stylu !
anonim2014.07.14 20:53
Hamaczek, W kraju gdzie za normalnych uważa się Tuska, Palikota czy Kaczyńskiego - człowiek o zdrowych pogladach musi być szalony!
anonim2014.07.14 20:55
Korwin głosi oczywiste prawdy, które dziś są już niezrozumiałe w wyniku lewackiej tresury społeczeństwa. Ogłupieni ludzie, słowa prawdy uważają za dziwactwa. W domu wariatów to człowiek zdrowy na umyśle uważany jest za nienormalnego.
anonim2014.07.14 21:05
Wam, moi drodzy, którzy nadal nie rozumiecie sukcesu Korwina dedykuję ten wpis z Forum Frondy(Stajger): "Politycy nie traktowali Nas poważnie - ich strata - ale kto był z nami?.Korwin. https://www.youtube.com/watch?v=VpJ6Zxzy-L0 Mówiące głowy twierdziły że jesteśmy bandą gimbsów, ewentualnie jakimiś licealistami - wielu z Nas nie miało nawet jeszcze praw wyborczych. Ale nie zapomnieliśmy Panie Tusk, Panie Kaczyński, Panie Miller, Panie Boni. Czas rozliczenia nadszedł. Nasze Pokolenie już Was nie wybierze. Więc zagłosowaliśmy na JKM, nie z wielkiej miłości do Krula. Po prostu jest jakąś alternatywą. Czy zgadzamy się z nim w 100%? Nie. Nawet nie w 50%, ale i tak więcej Nas łaczy z JKM niż Dipolem. Jeśli pojawi się alternatywa która pozwoli nam działacz JKM może zniknąć. Lecz czy ktoś w tym Kraju jest w stanie stworzyć alternatywę? Jest. MY. Może nie dziś, może nie Jutro. Ale kiedyś napewno. Polecam piosenkę (nawet dla przeciwników) Ane Brun-One https://www.youtube.com/watch?v=AhOkpDZZgOY Aneks 1. Pokolenie Hybrydowe - ludzie w wieku 30-45 lat. Połaczenie ludzi trochę pamiętających i sprawnych cyfrowo. Więc czy jestem za Korwinem? Nie. Ale zagłosowałem na niego. Bo na kogo? Tak przynajmniej nie dałem głosu bezpośrednio albo pośrednio dipolowi."
anonim2014.07.14 21:23
Korwin: Polacy są mało inteligentni. Kurski: Ciemny lud to kupi. Jest różnica?
anonim2014.07.14 21:33
Napraw, niskie loty ktoś tu prezentuje. A szkoda, bo portal fajny.
anonim2014.07.14 21:56
to tylko jeszcze jeden polityk, który Polakami GARDZI... temu panu też dziękujemy...
anonim2014.07.14 22:40
Chordad - a co byś wolał? Poklepywanie po główce przez polityków? Tak tak, Polacy piękny i mądry naród, głowa do góry? Jako Naród mamy być z czego zadowoleni i dumni, ale nie ma to nic wspólnego z jednostkową inteligencją obywateli. Wyborcy to w większości idioci i dokładnie tak są traktowani przez polityków - cały czas się mydli oczy "mamą madzi", wojenkami o nic nie znaczące gesty, kiedy prawdziwe problemy Polski przybierają rozmiary tak ogromne, że każdy kolejny rząd nawet nie próbuje nic zmienić w naszym chorym systemie...
anonim2014.07.15 8:15
szczególnie marek22 i profesorek z częstochowy
anonim2014.07.15 10:13
Jednak JKM obraża i ośmiesza sam siebie antypolonizmem, bo niby kim on jest?
anonim2014.07.15 12:03
Wszyscy ci, którzy deifikują JKM, powinni przeczytać jak ich bóstwo kompromituje się w wywiadach z Mazurkiem i ubiegłotygodniowym numerze Do Rzeczy.
anonim2014.07.15 13:33
Korwin Mikke ma zaburzenia osobowości i rozdwojenie jaźni
anonim2014.07.16 0:04
Im dłużej Fronda i podobne media będa tak powierzchownie traktować program Nowej Prawicy tym lepiej. PiS jest w oblężonej twierdzy oddalonej od realiwó życia, stąd seria porażek. Oszukiwanie siebie i wyborców w kwestii Nowej Prawicy doprowadzi jedynie do tego iż PiS elektoratu nie zwiększy i przegra kolejne wybory. Spłaszczanie tematu zaszkodzi tak naprawdę sponsorowi Frondy czyli PiS. Brak pogłębienia zjawiska wzrastającej popularności Nowej Prawicy zaszkodzi samym splycającym