Korwin-Mikke dla Fronda.pl: Oskar W. nigdy nie był członkiem Kongresu Nowej Prawicy - zdjęcie
05.08.13, 14:39Janusz Korwin-Mikke (fot. Ryszard Hołubowicz_Wikipedia)

Korwin-Mikke dla Fronda.pl: Oskar W. nigdy nie był członkiem Kongresu Nowej Prawicy

11

Portal Fronda.pl: Dzisiejsza „Gazeta Polska Codziennie” poinformowała, że człowiek, który podczas Przystanku Woodstock spoliczkował redaktora Grzegorza Miecugowa to członek Nowej Prawicy. Czy zamierza Pan w jakiś wyraźny sposób odciąć się od działania Oskara W.?

Janusz Korwin-Mikke: Nie będziemy się odcinać, gdyż Oskar W. nigdy nie był członkiem Kongresu Nowej Prawicy, natomiast raz startował w wyborach z ramienia naszego ugrupowania. Był także członkiem sekcji młodzieżowej, która jest poza strukturami partii. Został z niej kilka tygodni temu usunięty, ponieważ nazwał mnie Żydem i stwierdził, że w związku z tym nie będzie z nami dłużej współpracował. Ponadto popierał działania pana Czeczetkowicza. Został usunięty z funkcji szefa sekcji młodzieżowej na Podlasiu, obecnie jest zawieszony. Teraz zapewne zostanie całkiem wykluczony, czekamy jedynie na powrót z urlopu szefa sekcji młodzieżowej, pana Walickiego. Ale jak podkreślam – Oskar W. zostanie usunięty z sekcji młodzieżowej, zaś członkiem Kongresu Nowej Prawicy nigdy nie był. Nigdy nie podpisywał żadnej deklaracji, nie wpłacił żadnej składki. Ze względów formalnych nic nas z nimi nie łączy.

Ze względów formalnych nie, ale przez pewne powiązanie ze środowiskiem wolnościowym prawicy konserwatywnej zaszkodził temu środowisku...

Jest to człowiek, który ma troszeczkę nierówno pod sufitem. Nawet wtedy, kiedy przyznał, że nie będzie działał w KNP bo jestem Żydem, mimo to organizował spotkanie ze mną w Białymstoku. Trudno powiedzieć, czy zaszkodził. Oskar W. zrobił rzecz kompletnie absurdalną, ale cóż my możemy na to poradzić? Przecież on nie konsultował z nami swoich działań. Nic na to nie poradzimy. Wyrzucić go z partii nie możemy, bo nie był on w KNP. Cóż jeszcze mielibyśmy zrobić?

Not. MBW

Komentarze (11):

anonim2013.08.5 14:59
taki Andrzejek spod Krzyża tylko nie wiadomo czy zrobił to za frajer (czego wariat nie zrobi dla 5 minut sławy?) czy ktoś go wynajął aby odegrał faszystę i uwiarygodnił TVN-owskie "autorytety"?
anonim2013.08.5 15:24
ten chłopak nawet jeśli chory uruchomił lawinę dyskusji o tym co wolno a co nie ,katolicy z bólem musieli przyznać że daleko im jeszcze do bycia uczniem Chrystusa(to o mnie- bo jak się dowiedzialam co spotkało Miecugowa to się nie zasmuciłam-liczę na koszulki Gazety Wyborczej w stylu "nie płakałem po papieżu").Dla mnie jeszcze jedna rzecz jest znamienna. Że faceci(Andrus i Miecugow) którzy w ciepłym i bezpiecznym studio tvn za grubą kasę opluwają tym co mówią ogromną grupę swoich rodaków(mnie na pewno)w konfrontacji z takim zdarzeniem kompletnie nie umieja sobie pomóc.Gdzie był wyluzowany i dowcipny Andrus gdy chłopak krążył (dość długo)po scenie z tekturą i szturchal biednego Grzegorza?siedział sobie i wymyślal w tym czasie kolejny żarcik"tak się trafia na you tube".A więc ma refleks gościu bo żarcik się udał.A gdyby szaleniec miał noż?niestety tak właśnie kojarzy mi się odwaga tych "dowcipnych" szyderców z tvn
anonim2013.08.5 15:25
nie ma co za bardzo się odcinać - wielkiej zbrodni policzkując nie wykonał (pomyslcie o tych księżach w latach 50 któych mordowano ku przy aplauzie tatusia szanownego) swoją drogą b.miecugow (ojciec) winien zawisnąć w 89roku jak i reszta tej lewackiej hołoty i nie byłoby ani tvn ani obecności lisa, kraśki, miecugowa w mediach - to pewne ale idea grubej kreski wyrządziła Polsce ogromne krzywdy -------------------------------- "Naszym problemem jest to, że coś drożeje. Ale co to za problemy. Prawdziwe mieli moi rodzice, a nasi dziadkowie, którzy przeżyli wojnę" - mówił dziś na Przystanku Woodstock dziennikarz TVN Grzegorz Miecugow. Jego ojciec w czasach stalinowskich podpisał apel popierający komunistyczne władze, które skazały na karę śmierci niepokornych katolickich księży. W 1953 r. Bruno Miecugow był jednym z 53 stalinowskich "intelektualistów", którzy wyrazili poparcie dla stalinowskich władz PRL po aresztowaniu pod sfabrykowanymi zarzutami duchownych katolickich, skazanych na karę śmierci w sfingowanym procesie pokazowym. Rezolucja została podpisana po zakończeniu procesu krakowskich księży, w okresie gdy trzech skazanych oczekiwało na wykonanie wyroków śmierci. Stanowiła element propagandowej nagonki na Kościół Katolicki i dawała stalinowskim władzom PRL pretekst do dalszego zaostrzenia represji wobec ludzi wierzących. Ale Bruno Miecugow miał też inne "prawdziwe problemy". W latach 1950-1956 współpracował z czasopismem „Budujemy socjalizm”, wydawanym przez Komitet Powiatowy PZPR. A w 1963 r. otrzymał wyróżnienie na festiwalu w Opolu za... teksty piosenek wojskowych. W 2002 r. Grzegorz Miecugow wyznał w rozmowie z "Dziennikiem Polskim": - Zawsze podziwiałem ojca. Dziś - na Przystanku Woodstocku - dowiedzieliśmy się od Grzegorza Miecugowa, że dzisiejsze problemy młodych ludzi to błahostka w porównaniu z tym, co musiał przeżywać jego tata-stalinista, hołubiony przez władze PRL. Dziennikarz TVN wyznał też zgromadzonej młodzieży, że jego ulubionym słowem jest przyzwoitość.
anonim2013.08.5 15:59
Akurat co do żydowskiego pochodzenia Janusza miał rację.
anonim2013.08.5 17:10
@stop-katofobii. A skąd szanowny pan wie, że niejaki redhead od siebie nie wymaga? Bo z tego, co napisał, nijak nie idzie wywnioskować, czy wymaga, czy nie wymaga. Napisał tylko prawdę o Miecugowie seniorze, o dwulicowości Miecugowa juniora i o "dobrodziejstwie" okrągłego stołu, okraszając to "wyrokiem" na spadkobierców miłośników władzy ludowej. Zapewne zbyt krwiożerczym, ale podkreślającym swoją surowością nędzę "pokojowej transformacji" z roku 1989 i z lat następnych, w której haniebnie zaniechano rzetelnego rozliczenia się z przeszłością. Z Bogiem.
anonim2013.08.5 17:58
Krzyż mieliście na piersi, a brauning w kieszeni, Z Bogiem byli w sojuszu, a z mordercą w pakcie... Autor: Julian Tuwim, Pogrzeb prezydenta Narutowicza Tak a propos czynów wobec drugiej osoby...
anonim2013.08.5 20:10
A tak mu "Fronda" klaskała, a to jakiś zwykły, niezrównoważony koleś. No brawo, brawo.
anonim2013.08.5 21:54
@ mustafa a jaki wiersz zacytujesz zabójcy M. Rasiaka lemingu? nikt związany z PiS czy KNP nikogo nie zabił, nawet nie pobił ciężko, bo to zdarzenie na Woodstock to była zwykła szturchanina;
anonim2013.08.5 22:26
@Gremig - nie wiem kogo nazywasz lemingiem, ale moi praprzodkowie pochodzą od hominidów. Może twoi od szczura, nutrii czy innego zwierzęcia futerkowego. Nie pojąłeś tematu. Każda przemoc jest nieusprawiedliwiona. Nawet takie szturchanie. Nie podoba mu się, niech nie ogląda tvn. Od szturchania się zaczyna.
anonim2013.08.6 7:50
Panie Januszu głosuję na Pana i trzymam kciuki, że idea niskich podatków i wolnego handlu wejdzie w końcu w życie! Pozdrawiam! cytat: "Cóż jeszcze możemy zrobić? Może na przykład potępić odpowiadanie przemocą na słowa. Nie przyszło panu filozofowi do główki?" To byłoby trzeba potępić Fronde. Bo radością odpowiedziała na owoą przemoc. cytat: "Akurat co do żydowskiego pochodzenia Janusza miał rację." Jest to tak samo uzasadnione jak mówienie o żydowskim pochodzeniu papieża Jana Pawła II. Osobiście nie wierzyłbym w te bzdury.
anonim2013.08.6 10:01
Nikt tak nie kompromituje Nowej Prawicy jak jej lider JKM.