Duda, Komorowski, Braun, Korwin-Mikke... to jedna rodzina - zdjęcie
15.05.15, 16:32fot. media

Duda, Komorowski, Braun, Korwin-Mikke... to jedna rodzina

6

Według Minakowskiego Bronisław Komorowski to hrabia, który ponad 400 lat temu miał wspólnych przodków ze swoim poprzednikiem na urzędzie prezydenckim, śp. Lechem Kaczyńskim. Z Komorowskim jest też powiązany Andrzej Duda, choć tylko na odległość 27, jak pisze Minakowski, „łóżek”. Otóż pradziadek Andrzeja Dudy, Aleksy Nikodem Milewski, był bratem Heleny, której zięć Przemysław Bogusławski miał szwagierkę Stanisławę z Rowińskich Bogusławską, siostrę wybitnego inżyniera górniczego Antoniego Rowińskiego, którego żona Maria Kielmanówna była prawnuczką Emila hrabiego Romera, którego inną prawnuczką była Maria z Duninów Bispingowa, synowa Jan Bispinga i Marii z hr. Zamoyskich, których zięciem był też Antoni Gorski, brat Magdaleny z Gorskich hr. Komorowskiej, babki obecnego prezydenta.

Z Komorowskim powiązany rodzinnie jest także Grzegorz Braun. Wspólnych przodków mają w XV wieku, ale prababcia Brauna, „Konstancja baronessa z Horochów Reklewska, była siostrą Ludwiki z baronów Horochów Mikułowskiej-Pomorskiej, której synowa, Karola z Komorowskich to siostra Zygmunta hr. Komorowskiego, pradziadka obecnego prezydenta”.

W tej „rodzinie” mieści się także Janusz Korwin-Mikke. Według Minakowskiego „nie jest oczywiście żadnym szlachcicem herbu Korwin – pochodzi z warszawskiego ewangelickiego mieszczaństwa o niemieckim pochodzeniu”, ale mimo wszystko 31 „łóżek” wstecz można odkryć jego rodzinne koneksje z Komorowskim. „Jego pradziad, Gustaw Izydor Mücke (tak!), był teściem Anieli z Hennebergów Mikkowej, której bratem ciotecznym był Wacław Dzierżanowski, żonaty z Wacławą Kurtz, siostrą Jana, którego teściowa, Jadwiga ze Skrzyńskich Marszewska prawnuczką Ludwika Mordas-Żylińskiego, pradziadka Stanisława Łaszkiewicza, którego szwagierką była Maria ze Świdów Gieysztorowa, teściowa Felicjii z hr. Komorowskich Gieysztorowej, kolejnej siostry Juliusza hr. Komorowskiego”, dziadka obecnego prezydenta, wskazuje Minakowski.

Czytaj więcej na blogu Marka Minakowskiego - TUTAJ. 

bjad

Komentarze (6):

anonim2015.05.15 16:45
To ten sam Komorowski od Szczynukowicza? Czy jakiś inny?
anonim2015.05.15 19:18
Teraz to każdy hrabi!! Jakiś to inny hrabi odkrył.
anonim2015.05.15 21:03
pitolety pijanego.
anonim2015.05.15 21:05
Wszyscy dzisiejsi Polacy są z sobą spokrewnieni. Udowodnił to Emanuel Rostworowski. Jak wygląda to pokrewieństwo wystarczy porównać Juliusza Brauna z Grzegorzem. bjad znów puszcza jakieś bąki.
anonim2015.05.15 22:01
Z Komoruskiego taki hrabia jak z Miszki Zubowa burżuj i faszysta.... Bua, ha, ha, ha
anonim2015.05.16 8:10
Żenada