Koronawirus. Minister Zdrowia zaapelował do posłów - zdjęcie
02.03.20, 11:07Łukasz Szumowski/sejm.gov.pl

Koronawirus. Minister Zdrowia zaapelował do posłów

6

W trakcie zwołanego dzisiaj specjalnego posiedzenia sejmu, wypowiedział się m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski. Powiedział:

- Ufam, że nikt na tej sali nie będzie wykorzystywał strachu przed epidemią koronawirusa do walk partyjnych

Szumowski zaprezentował działania podjęte przez rząd w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa. Podkreślił, że w Polsce dotychczas nie odnotowano przypadku zarażenia tą chorobą. Podał statystyki związane z osobami przebywającymi na obserwacji w szpitalach, objętych opieką domową oraz nadzorem epidemiologicznym. Zwrócił uwagę, że koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych, które mają dodatkowe problemy zdrowotne.

W zakresie stanu przygotowań polskich szpitali powiedział:

- Wojewodowie potwierdzili przygotowanie szpitali zakaźnych na pojawienie się ognisk koronawirus w Polsce

Dodał też:

- Monitorujemy na bieżąco sytuację wyników ze wszystkich laboratoriów w Polsce. Jeśli w którymś pojawi się wynik pozytywny, opinia publiczna zostanie o tym natychmiast powiadomiona


mp/interia, twitter

Komentarze (6):

Matoły i oślice2020.03.2 13:43
Matoły i oślice: Czy jakby obecna opozycja rządziła "epidemii" by nie było? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej szpitali? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej lekarzy? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby lepsze lekarstwa i więcej? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej laboratoriów i specjalistów? Za rok może wcześniej bedzie szczepionka, czy ty blogowy ajnsztajnie się zaszczepisz, czy zwyczajowo będziesz pier..... głupoty, pokazywał videos jak to szczepionki "zabijają"? Są kraje które mają pieniądze, laboratoria i specjalistów a ludzie umierają. Jedyna epidemia w Polsce to epidemia nienawiści i głupoty.
zieeeeeeeeh2020.03.2 11:45
> Podał statystyki związane z osobami przebywającymi na obserwacji w szpitalach, objętych > opieką domową oraz nadzorem epidemiologicznym. Chodzi o osoby dotknięte syndromem niespokojnych nóg. Nie ma żadnej epidemii.
Jan2020.03.2 11:38
Przed chwilą słyszałem jak super inteligentka Kidawa po wysłuchaniu ministra zdrowia powiedziała ,,ja dalej nie wiem co robić, co mówić pacjentom w przypadku pojawienia się wirusa,, Cóż się dziwić,że ...niewiele kobita rozumie jak zawsze...żal kobieciny. Nic nie wie, nie rozumie a pcha się i krzyczy...
Oszywna kacza mordka2020.03.2 11:11
Trzeba kontrować pisowską narrację gdzie tylko można.
urszula2020.03.2 11:42
no wiesz kontrowac to kazdy moze , ale nie kazdy potrafi kontrowac wysuwajac nowe propozycje. jak dotad to niestety, tylko PARTIA,KTORA CIAGLE KONTRUJECIE przedstawia nam , narodowi, swoje propozycje naprawy " tego całego bałaganu/bajzlu o mały włos nie anarchii, ktory to wielce imponujaca ci opozycja PO/PSL ZOSTAWIŁA. MOZNA KONTROWAC ale kontrowac moadrze tzn. konstrukcyjnie. umiecie to robic? co zaproponujecie w zamian tej waszej kontry?
Mama Pacha2020.03.2 11:56
Jaki VAT płaci Pani(?) i dlaczego taki wysoki?