Koptyjscy męczennicy będą mieć swój kościół - zdjęcie
02.04.15, 08:07

Koptyjscy męczennicy będą mieć swój kościół

5

Prawosławny patriarcha koptyjski Tawadros II oficjalnie uznał ich za męczenników.

Kościół zostanie zbudowany przy finansowym wsparciu państwa w wiosce Awar w prowincji Minya, skąd pochodziła zdecydowana większość męczenników. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele miejscowych wspólnot muzułmańskich. Czynione są poważne starania, aby niedawny mord nie odbił się negatywnie na relacjach chrześcijan i muzułmanów w tym regionie, tym bardziej, że niektóre ugrupowania muzułmańskie sprzeciwiają się budowie kościoła.

MT/Radio Watykańskie 

Komentarze (5):

anonim2015.04.2 8:45
Bracia, módlcie się za nas!!!
anonim2015.04.2 9:43
akas - "Nikt nie może być zbawiony, choćby jego jałmużny były wielkie i choćby przelał krew dla imienia Chrystusa, jeśli nie pozostawał w łonie Kościoła katolickiego i w jedności z nim." - sobor florencki
anonim2015.04.2 10:44
@zdrapek Sobór florencki jest już lekko nieświeży. Aktualnie obowiązujący KKK przedstawia kwestię zbawienia chrześcijan wyznania niekatolickiego inaczej, nawet jesli umieraja z przyczyn naturalnych. A w paragrafie dotyczacym meczenstwa pisze tak: KKK 2473 Męczeństwo jest najwyższym świadectwem złożonym prawdzie wiary; oznacza ono świadectwo aż do śmierci. Męczennik daje świadectwo Chrystusowi, który umarł i zmartwychwstał, z którym jest zjednoczony przez miłość. Daje świadectwo prawdzie wiary i nauki chrześcijańskiej. A wiec CHRZESCIJANSKIEJ i CHRYSTUSOWI. Nie "katolickiej" i "Kosciolowi katolickiemu".
anonim2015.04.2 12:11
Weronika_Hamedrys O czym Ty piszesz? Sobór Florencki potwierdził odwieczną naukę Kościoła na ten temat. Prawda nie może być lekko nieświeża.
anonim2015.04.2 12:55
@prostychlop Obowiazujace naucznie Kosciola Katolickiego jest wylozone w najnowszej wersji Katechizmu. Jesli kwestionujesz KKK, sam przestajesz byc w unii z Rzymem. Kosciol wiele razy zmienial zdanie, zadna nowina, np. potępil i skazal na smierc, a potem zrehabilitował Joanne d'Arc (i beatyfikowal!) czy Galileusza. Duch Swiety prowadzi Kosciol, ale niestety wężykiem, bo nawet duchowni rozlaza mu sie na boki.