Kopacz u Schulza. Poznamy prawdziwy kontyngent uchodźców! - zdjęcie
15.10.15, 07:20

Kopacz u Schulza. Poznamy prawdziwy kontyngent uchodźców!

15

Dzisiaj w Brukseli rozpoczyna się dwudniowe spotkanie Rady Europejskiej, które poświęcone będzie wspólnej polityce wobec fali imigrantów. Reprezentantką Polski będzie premier Ewa Kopacz.

Premier Kopacz po porannym spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej Wang Yi, uda się do Brukseli.

Spotkanie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej poprzedzi szczyt państw Unii Europejskiej.

O godzinie 12:00 rozpocznie się dwudniowe posiedzenie Rady Euroepsjiej, które będzie zdominowane tematem uchodźców i wspólnej polityki imigracyjnej.

Jak podaje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów na swojej stronie internetowej "zgodnie z postulatami m.in. Polski, podczas szczytu zostaną poruszone zagadnienia dotyczące ochrony granic i realizacji polityki powrotowej".

Politycy poruszą także temat relacji z Turcją, która przygotowuje się do przyspieszonych wyborów parlamentarnych i sytuacją w Syrii, gdzie trwają rosyjskie naloty wymierzone w cele Państwa Islamskiego. Przywódcy państw Wspólnoty zajmą się także przygotowaniami do szczytu Unia Europejska-Afryka, który odbędzie się w listopadzie oraz dyskusją na temat planowanego w Wielkiej Brytanii referendum poświęconego wyjściu z Unii.

Ewa Kopacz ma też wziąć udział w spotkaniu szefów rządów i państw Unii z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem.

WP/telewizjarepublika.pl

Komentarze (15):

anonim2015.10.15 7:49
Dziś poznamy. 25 X zatrzymamy.
anonim2015.10.15 7:54
Wy katolicy to powinniście teraz mieć niezły dylemat. Albo kierujecie się ewangelią, tak jak to obecnie robi Angela Merkel i tłumaczy swoje postępowanie chrześcijańskim obowiązkiem pomocy drugiemu człowiekowi, i sprowadzacie do muzułmańskie towarzystwo do Polski, albo ignorujecie nauczanie Chrystusa o miłosierdziu, wyrywacie kartki z ewangelii z przypowieścią o miłosiernym Samarytanie, wyrywacie kartki z ewangelii Mateusz 25,31-46 (byłem głodny a daliście mi jeść...) i w ogóle palicie cały nowy testament i pozostawiacie sobie tylko jego starą część z zasadami oko za oko, ząb za ząb. Ale nie, was nigdy nic wyprowadzi z waszego kołtuństwa, zacietrzewienia, dumy. Jak malutkie dzieci nie potraficie spojrzeć na siebie z dystansu i zrozumieć, że religia jest tylko w waszej głowie i pełni u was tylko rolę naturalistyczną - tzn. zwiększa szanse na wasze przetrwanie. Religia jest u ludzi tym czym instynkt u zwierzą. Zazwyczaj się sprawdza, ale w wielu nietypowych sytuacjach prowadzi do katastrofy. Wy jesteście jak tępe zwierzęta, a myślicie, że dzięki religii szczególnie od zwierząt się wyróżniacie.
anonim2015.10.15 8:03
Zadnego dylematu nie mamy,bo niesiemy pomoc najpierw swoim bliskim,rodzinie,rodakom,ojczyznie a i chetnie wspiramy ofisry wojen ale to nie znaczy ze musimy brac potencjalnych mordercow i gwalcicieli pod swoj dach,jest wiele sposobow pomocy.Natomiast wy biedni ,sfrustrowani ateisci,sracie w pory bo Kosciol Katolicki i jego wierni rosna w sile moca Ducha Swietego i taka jest prawda.Chwala Panu!
anonim2015.10.15 8:35
pa-ula i pluszak, ciekawe ile przekazaliście pomocy na uchodźców i na biednych w Afryce? Jak chcecie pomóc Syryjczykom w ich kraju skoro jest doszczętnie zrujnowany i pobyt tam w każdej chwili grozi śmiercią? A tak w ogóle to właściwie w którą religię mam wierzyć? Islam, Judaizm, Buddyzm, może w jakąś pierwotną szamańską religię, w chrześcijaństwo (tylko w jaką jego odmianę)? Patrząc na katolików w naszym kraju, to każdy ma właściwie swoją indywidualną religię, bo każdy po swojemu interpretuję ewangelię i nauki Chrystusa. Poza tym ciekawe na którym etapie ewolucji człowiek dostał duszę i po śmierci mógł trafić do nieba, tudzież piekła. Czy neadertalczyk też miał obowiązek wiary w Boga. Dlaczego wszechmocny Bóg tak późno zesłał swojego syna na ziemię, żeby objawić prawdę? Dlaczego zrobił to w tak ograniczony sposób i wysłał go tylko do jakiejś zapyziałej prowincji Cesarstwa Rzymskiego, a nie np. do Rzymu? Właściwie dlaczego nie wysłał go do Chin, przecież tam też już byli całkiem ucywilizowani, a owieczek do nawrócenia znacznie więcej niż w Cesarstwie Rzymskich. Nie no, w sumie to jak na wszechmogącego, to powinien wysłać jednocześnie całą armię Jezusów, względnie teleportować jednego na wszystkie kontynenty. Jak mógł dyskryminować tych z ameryki? Mógł przecież wysłać tam wysterylizowanego Jezusa pozbawionego groźnych dla tambylców wirusów i bakterii zamiast brutalnie nasłać na nich ewangelistów z konkwistadorami, którzy zawlekli tam śmiertelne choroby a i sami chrześcijańscy konkwistadorzy zarzynali rdzennych mieszkańców jak bydło, bo wg nich to w ogóle nie byli pełnowartościowi ludzie. Te cuda z ewangelii to mało spektakularne jak na Wszechmogącego i nie ma się co dziwić, że arabusów jakoś nie przekonał do siebie, mimo że miał całkiem blisko. Pozdrawiam was zakute łby.
anonim2015.10.15 9:04
"A tak w ogóle to właściwie w którą religię mam wierzyć?" W psychiatrię uwierz, mój drogi. Pewnie jest już za późno na lekarza, ale zawsze warto spróbować.
anonim2015.10.15 9:32
Bird, biedny ptaszku, zabrakło argumentów no to tylko obrażanie pozostało.
anonim2015.10.15 10:42
@Ketrzynski Z wyborem organizacji, którą w takiej chwili można wspomóc nie ma problemu. Jest ich kilka. Ja wybieram PKWP; oni też tam uważają, że najlepiej pomagać "na miejscu".
anonim2015.10.15 10:49
ketrzynski idioto o co ci chodzi?
anonim2015.10.15 12:45
taro, idioto, chodzi mi o to, że rozumny człowiek nie może być wierzący, bo nic się nie trzyma kupa. Że wy jako wierzący jesteście po prostu ograniczeni umysłowo. Religia to tylko mechanizm psychologiczno-społeczny zwiększający szanse na przetrwanie.
anonim2015.10.15 13:17
Ketrzynski pomyslales durniu, ze jakby nie ci twoi wierzacy przodkowie to by takiego odkrywcy idioty jak ty nie bylo na tym pieknym swiecie. Nie pomyslales o tym , ze ci tutaj wierzacy maja gdzies twe leninowsko-dewianckie rozmyslania na temat wiary ,bo przed toba byly setki doktorow Kosciola ktorzy juz nam to wytlumaczyli by nie miec watpliwosci i byl ten jeden, ktory na ten temat powiedzial wszystko w kilku slowach. Dla ciebie nie ograniczony umyslowo to jest ateistyczny bydlak , ktory wysyla na smierc setki tysiecy ludzi lub jak wielu innych sam brudzi swe ateistyczne raczki mordujac innych w imie führera lub nauki. Mozesz pluc przez swe mleczne zeby ile chcesz ale musisz zrozumiec, ze jestes na falszywej stronie, przejdz tam gdzie jest czerwono.
anonim2015.10.15 13:46
taro, dawaj cytaty tych doktorów kościoła, którzy to wytłumaczyli. Jak na razie to tylko dajesz popis katolickiego chamstwa i agresji, które nijak się ma do nauk Jezusa. Proszę o konkretne odpowiedzi, na moje bardzo proste pytania.
anonim2015.10.15 13:51
ketrzynski Ty się lepiej biedaku umysłowy nie wypowiadaj na tematy religijne, które przerastają twoje zdolności poznawcze, a już tym bardziej nie wypowiadaj się o powinnościach katolika, którym nie jesteś. Tak z litości (abyś nie błądził w tym temacie) powiem ci, że "miłosierny Samarytanin" z przypowieści ewangelicznej, nie sprowadził do swego domu owego nieszczęśnika, lecz dał pieniądze aby mógł wydobrzeć gdzie indziej. Poza tym, w owej przypowieści mowa jest o faktycznie poszkodowanym człowieku, który narażony jest na śmierć, a więc nie ma to przełożenia na sytuację dzisiejszych "uchodźców", którzy już po opuszczeniu strefy wojny, czyli Syrii (takich jest zdecydowana mniejszość) i wkroczenie na terytorium Turcji, przestali być zagrożeni. Mało tego, nic ich życiu i zdrowiu nie zagraża, to są w 80% silne zdrowe, młode byczki, które nie chcą pracować, lecz szukają "niemieckiego socjalu" - w Polsce nie chcą przebywać nawet krótkiej chwili.
anonim2015.10.15 14:09
enrque111 dla jasności. Akurat w tym jednym wypadku to ja się cieszę, że polski katolicyzm jest daleki od nauk Chrystusa i nie ma zgody na przyjmowania muzułmanów do Polski. Tak tylko zwróciłem uwagę, że wy jako katolicy powinniście mieć dylemat, ale jak widać nie macie żadnego wszystko relatywizując. Mając do wyboru mieć do czynienia z katolickim ciemnogrodem a agresywnym islamem, oczywiście wolę katolicki ciemnogród. Mogę jedynie z litością patrzeć na wasze ograniczenie umysłowe i wami gardzić.
anonim2015.10.15 16:42
@Ketrzyński Nie pieprz. To jest wojna. Te młode byczki nas kolonizują i przed tym należy się bronić. Przypowieść o samarytaninie nie mówi o sytuacji wojny z którą mamy do czynienia
anonim2015.10.15 18:47
Ketrzynski Ja myślę że powinniśmy w ramach solidarności religijnej popełnić samobójstwo od razu, baranie.