Konwencja PO to stek manipulacji. Reaguje resort finansów - zdjęcie
06.02.21, 11:46Fot. screenshot - YouTube (Platforma Obywatelska), Twitter (Ministerstwo Finansów)

Konwencja PO to stek manipulacji. Reaguje resort finansów

10

Ministerstwo Finansów postanowiło natychmiast odpowiedzieć na manipulacje, jakie liderzy Platformy Obywatelskiej zaprezentowali na dzisiejszej konwencji. Resort zwraca uwagę, że w Polsce odnotowano jedno z najłagodniejszych spowolnień gospodarczych w czasie pandemii koronawirusa.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka przekonywał na dzisiejszej konwencji, że Polska plasuje się na jednym z ostatnich miejsc pod względem deficytu budżetowego. Te „rewelacje” Budki postanowiło natychmiast sprostować Ministerstwo Finansów.

- „Wg prognoz #KE w 2020 r. Polska miała jedno z najłagodniejszych spowolnień (-3,6% #PKB). To znacznie poniżej średniej dla całej #UE (-7,4%), jak i średniej dla państw o podobnej do Polski wielkości gospodarki” – przypomniał resort na Twitterze.

- „Podejmowane przez rząd działania antykryzysowe są pozytywnie oceniane przez zagraniczne instytucje. Największe agencje ratingowe – @SPGlobalRatings, @FitchRatings i Moody’s, podtrzymały ubiegłoroczne ratingi dla Polski” – podkreślono w kolejnym wpisie.

kak/Twitter

Komentarze (10):

ala2021.02.7 12:14
Zdrajców narodu polskiego należy wykluczyć z naszej społeczności. Jeszcze nigdy w państwie polskim, nikt nigdy tak w jawny i nienawistny sposób nie występował przeciwko swoim współobywatelom.
In2021.02.6 13:46
Budka to baran z rogami. Siedzą w czole prawie na wierzchu!
x2021.02.6 13:42
Ministerstwo Finansów nie wypowiedziało się na temat deficytu budżetowego, kretyni. Próbujecie szczuć na Polaków, ale Polacy widzą wasze kłamstwa. Gdy Polska będzie wolna, może zostaniecie osądzeni za zdradę.
Z galicyjskich parchów Keller-Krawczyk2021.02.6 12:55
wstydzi się, że jest parchem w dosłownym słowa tego znaczeniu, więc wymyśla o sobie historie, pozuje na antysemitę, antysyjonistę... A to zwykła przykrywka jego żydostwa w najgorszym, bo bolszewickim wydaniu. Ale niech on sam się wypowie o swoim pochodzeniu. CYT.: „Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,… i dalej "..., jako że moja rodzina, mimo że praktycznie czystej niemieckiej krwi,… - Jako potomek niemieckich Żydów…” - - - - 𝐓𝐄𝐆𝐎 𝐉𝐄𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄 𝐍𝐈𝐄 𝐁𝐘𝐋𝐎 - 𝐙𝐘𝐃 "𝐂𝐙𝐘𝐒𝐓𝐄𝐉 𝐊𝐑𝐖𝐈 𝐍𝐈𝐄𝐌𝐈𝐄𝐂𝐊𝐈𝐄𝐉"!
Szybka Randka2021.02.6 12:36
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - https://erooo.pl __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
Mirek2021.02.6 12:24
Budka , Trzaskowski i Hołownia to manipulanci , polityczni oszuści . Gdyby polska gospodarka była w złym stanie to ratingi nasze poleciałyby natychmiast w dół na łeb na szyję i obligacje byłyby oprocentowane tak jak za rządów Tuska na 6% a nie tak jak dzisiaj gdy oprocentowanie obligacji waha się od 0.....do bodajże 1,35% .
Grizzly2021.02.6 11:55
Ty POpier... oszuście: wszystko się zgadza. My Polacy doskonale pamiętamy. Waszą troskę i te proobywatelskie działania PO-PSL. Były nimi po pierwsze: 1. Rodzina - tak, pamiętamy dawaliście 36 zł rodzinnego na dziecko i nigdy ani grosza więcej. 2. Praca - tak, za waszych rządów było 27% bezrobocie, a większość zwykłych Polaków pracowała na umowach śmieciowych bez odprowadzanych składek. 3. Edukacja - zlikwidowaliście 2300 szkół w naszym kraju oraz zwiększyliscie czesne i wszelkie opłaty na studiach. 4. Zdrowie - nikt nie był takim mistrzem w ograniczaniu Polakom dostępu do służby zdrowia jak wasza koalicja. Wydłużyliście kolejki do lekarzy z 2 miesięcy do czasu pomiędzy 6 mies. a 2 lata. Zlikwidowaliście najwięcej szpitali w historii. 5. Bezpieczeństwo - nikt nigdy w historii tak drastycznie nie obniżył Polakom bezpieczeństwa likwidując setki Komisariatów Policji w Polsce. Nikt też tak masowo nie podsłuchiwał i nie inwigilował Polaków służbami specjalnymi jak wy. 6. Polityka Zagraniczna - nikt tak jak wasza koalicja nie zrobił z Polski wasala Niemiec i Rosji. Nikt wcześniej w takim stopniu nie doprowadził do likwidacji i zniszczenia polskiego przemysłu.
JN2021.02.6 13:51
Brawo. Zdecydowanie popieram wypowiedź! Polakom trzeba przypominać. Kłamcy i oszuści nie zmienili się. Nie mają planu, bo ich plan jest krótki: dojść wszelkimi metodami do koryt i grabić Polskę aż do jej zniszczenia. Co innego może wymyśleć żydostwo!?
ala2021.02.7 12:16
W Polsce mamy dzisiaj najgłupszą opozycję. Bo żeby latać do Berlina i Brukseli i szczuć przeciwko Polsce, aby odebrali nam pieniądze, to trzeba być albo debilem albo człowiekiem psychicznie chorym. Totalna opozycja oznacza chamstwo, wulgaryzmy, gangsterkę polityczną. Ci ludzie dla Polski nie mają żadnego programu, poza robieniem zadym i bałaganu.
resort finansów2021.02.6 11:54
piniędzy nima i nie będzie durni wyborcy!!!