Kontrowersyjny sposób ochładzania turystów odwiedzających Auschwitz-Birkenau - zdjęcie
01.09.15, 20:18

Kontrowersyjny sposób ochładzania turystów odwiedzających Auschwitz-Birkenau

5

 

Prysznice przed wejściem do muzeum i Auschwitz? To się gryzie!  

Zarząd muzeum w Auschwitz postanowił wyjść naprzeciw męczącym się w sierpniowych upałach turystom. Sprawa nie była by głośna i nie budziła tylu kontrowersji gdyby nie chodziło o dość specyficzny sposób ochładzania gości.

Prysznice tuż przy wejściu.

Tak rozpoczęła się ostra krytyka szczególnie ze strony starszych osób pochodzących z Izraela. Owe prysznice przypominają im sposób tortur.

Tak opinie się podzieliły na te pochodzące od młodych, cieszących się orzeźwieniem i starszych, przerażonych pomysłem. Oczywiście każde wyjście na przeciw pewnemu problemowi jest dobre.

Jednak dlaczego prysznice, dlaczego akurat w Auschwitz? Konkretnie w tym przypadku pomysł jest może nie tyle co nie trafiony,ale po prostu niesmaczny.

TW

<<< MUSISZ TO PRZECZYTAĆ! JAK BÓG SZUKA CZŁOWIEKA i PO CO? >>>


<<< KONIECZNIE PRZECZYTAJ! O DUSZACH ZMARŁYCH KTÓRE SIĘ Z NAMI SPOTYKAJĄ! PO CO? >>>

Komentarze (5):

anonim2015.09.1 21:47
A co żyd w getcie miał do gadania - takie tam naiwne pytanie. Chyba, że był w żydowskiej granatowej policji. Ale i tak mógł sobie popyskować ze swymi ziomalami
anonim2015.09.1 21:49
I drugie pytanie (które podpowiada mi logika) - czy zarząd muzeum w wyjątkowo srogie zimy będzie zapraszać zwiedzających do krematoriów (w celu ogrzania)
anonim2015.09.2 1:14
Auschwitz to miejsce kaźni, montowanie tam jakichkolwiek udogodnień dla "turystów" by się tam lepiej poczuli to nieporozumienie. To nie są komnaty królewskie.
anonim2015.09.2 8:32
Zeb Żydowski - ja nic nie udowadniam, ja pytam
anonim2015.09.2 10:49
a) To nie są prysznice, ale zraszacze. Jest to czarna rura rozpylająca mgiełkę wody. b) Spór nie dzieli starych i młodych, nie wiem, skąd w ogóle ta informacja. Protestuje gazeta "Jerusalem Post", popierają ją zarówno starzy, jak i młodzi. c) Nie "sposób tortur" a raczej "narzędzie zbrodni"... d) ...i raczej nie narzędzie, bo prysznice w komorach gazowych były tylko atrapami i nie służyły do dostarczania gazu. Przedstawiliście w zasadzie głównie nieprawdziwe i zmyślone informacje. Nie zamieściliście odpowiedzi Muzeum. Musicie rzetelniej redagować te teksty.