Koniec głupich przepisów, drożdżówki wrócą do szkół - zdjęcie
15.05.16, 10:40

Koniec głupich przepisów, drożdżówki wrócą do szkół

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada likwidację przepisów, na mocy których ze szkół w zeszłym roku zniknęły legendarne już drożdżówki. 

Pieczywo półcukiernicze i cukiernicze, czyli m.in. drożdżówki o określonych kryteriach zawartości cukru będzie można kupić w sklepikach szkolnych od 1 września 2016 roku – informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Projekt rozporządzenia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach, skierował do konsultacji społecznych i międzyresortowych minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Jak wyjaśnia MEN, obecnie obowiązujące przepisy zostały uproszczone i złagodzone. W rezultacie do szkół mają powrócić m.in. pieczywo półcukiernicze oraz cukiernicze, w tym także drożdżówki, które będą musiały spełniać określone kryteria zawartości cukru, tłuszczu i soli. W sklepikach będzie można także kupić kanapki przygotowane z różnego rodzaju pieczywa.

ds/telewizjarepublika.pl