Koniec bojkotu Orlenu - zdjęcie
18.11.13, 22:06Protest (fot. Free Digital Photo)

Koniec bojkotu Orlenu

8

Bojkot Orlenu rozpoczął się w związku z powołaniem do składu jury plebiscytu "Polacy z werwą" prof. Mirosława Wielgosia, w którego klinice zabija się dzieci podejrzane o zespół Downa. W przekonaniu obrońców życia, promocja osób, które umożliwiają zabijanie dzieci jest niedopuszczalna.

O bojkocie Orlenu pisaliśmy na Fronda.pl TUTAJ

W związku z zakończeniem Plebiscytu Fundacja Pro otrzymała od Orlenu pismo, które potwierdza, że współpraca koncernu z Mirosławem Wielgosiem została zakończona. Ponadto z nieoficjalnych rozmów wynika, że Orlen nie zamierza w przyszłości powoływać do składu jury osób, które parają się aborcyjnym procederem.

Wobec tych deklaracji Fundacja Pro-prawo do życia zakończyła bojkot Orlenu. Obrońcy życia zapewniają jednak, że będą bacznie przyglądać się dalszemu postępowaniu koncernu.

MBW/Stopaborcji.pl

Komentarze (8):

anonim2013.11.18 22:30
Jak się patrzy na wyniki finansowe PKN Orlen i kurs akcji na giełdzie, to coś ten bojkot był mało skuteczny.
anonim2013.11.18 22:38
Manveru21 - a jak się czyta o tym że Orlen pofatygował się aby nieoficjalnie poinformować Fundację Pro nie tylko o tym że zakończyli współpracę z prof. Wielgosiem, ale też że nie mają zamiaru w przyszłości zapraszać innych aborcjonistów, to widać że jednak cel osiągnęli. Bojkot nie musi bynajmniej mieć dużego wpływu na finanse firmy żeby być skutecznym. Skuteczny bojkot to po prostu taki który osiąga swój cel - i tak jest w tym przypadku. Orlen najwyraźniej nie przejął się bojkotem na tyle aby jeszcze w trakcie owego konkursu zrywać współpracę z prof. Wielgosiem, być może uznając że większym problemem dla nich będzie nagłośnienie sprawy przez media jeśli tak by postąpili - niemniej, najwyraźniej zauważyli akcję, i postanowili odpowiednio działać w przyszłości. Więc: mission accomplished.
anonim2013.11.18 23:23
Ja korzystałem przede wszystkim z 2 różnych lokalnych stacji niezrzeszonych, oraz rzadziej z Lotosu, stacji Tesco i Auchan. Miałem również w podorędziu Shella. W ciągu 7 dni znów zatankuję na Orlenie.
anonim2013.11.18 23:32
A Orlen to w ogóle zauważył?
anonim2013.11.19 0:34
@Jakub Majewski, Fundacja Pro twierdzi, że nieoficjalnie coś jej powiedziano i to ma być sukces? O bojkocie było cicho, Orlen tego nie odczuł ani finansowo, ani nawet wizerunkowo, a niechciany profesor pozostał w komisji. Wg wszelkich definicji ponieśli porażkę.
anonim2013.11.19 1:48
@Adpas Nie wszelkich, nie wszelkich ... Oni mają swoje "definicje" ...;)
anonim2013.11.19 10:53
Adpas - a jaki powód miałaby Fundacja Pro żeby kłamać... desperacka chęć znalezienia wymówki na zakończenie bojkotu? To nie jest tak jak to było swego czasu z PiSem i TVNem, gdzie bojkotując TVN PiS strzelił sobie gola. O ile Orlenu ten bojkot na pewno nie zabolał gospodarczo, o tyle tak samo Fundacji Pro nie bolało bojkotowanie Orlenu. Stacji benzynowych w kraju jest mnóstwo, i nic nie stoi na przeszkodzie żeby bojkotować Orlen po dzień Sądu Ostatecznego. Jeśli więc Fundacja Pro ogłasza że kończą bojkot ponieważ otrzymali zapewnienia że to się nie powtórzy - a są to ludzie wręcz znienawidzeni za ich pryncypialność i bezkompromisowość - to można im wierzyć że jest tak jak mówią. Czy to jest totalnie zwycięstwo Fundacji? Oczywiście że nie. W trakcie trwania owego konkursu, Orlen uznał że mniej bolesne będzie przemilczeć sprawę i zignorować żądania niż zyskać sobie parę plusów u Fundacji a stracić całe mnóstwo w różnych mediach. Niemniej, fakt że Orlen o tym bojkocie nie zapomniał, i uznał że teraz jak konkurs się kończy można wyciągnąć na przyszłość wnioski żeby sytuacja się nie powtórzyła - to jest absolutnie zwycięstwem Fundacji.
anonim2013.11.22 19:19
@GośćZch- Do dyspozyzcji jest jeszcze Lotos.