Komunizm podbija USA? Kontrowersyjna nominacja Bidena  - zdjęcie
04.10.21, 12:41Fot. screenshot - YouTube (TOK FM)

Komunizm podbija USA? Kontrowersyjna nominacja Bidena

18

Prezydent Joe Biden mianował na stanowisko tzw. kontrolera waluty w amerykańskim Departamencie Skarbu kandydatkę, która chwali sowieckie rozwiązania w systemie bankowym. Saule Omarova, profesor prawa z Uniwersytetu Cornella, to była obywatelka Związku Sowieckiego z Kazachstanu, która emigrowała do Stanów Zjednoczonych w roku 1991. Omarova chwaliła m.in. brak „nierówności płacowych między płciami” w Związku Sowieckim i opowiada się za położeniem kresu bankowości, „jaką znamy”.

Według Białego Domu Omarova jest „jednym z wiodących w kraju akademickich ekspertów w kwestiach związanych z regulacją ryzyka systematycznego i trendów strukturalnych na rynkach finansowych”. Jak podaje „New York Post”: „Jej nominacja wywołała krytykę ze strony Republikanów, którzy twierdzą, że dąży ona do radykalnej zmiany podstawowej architektury i dynamiki współczesnych finansów”.

Z kolei „The Wall Street Journal” informuje, że Omarova „ukończyła studia na Państwowym Uniwersytecie w Moskwie w 1989 r. dzięki leninowskiemu osobistemu stypendium naukowemu. Trzydzieści lat później wciąż wierzy w to, że sowiecki system gospodarczy był lepszy i że amerykańska bankowość powinna zostać przerobiona na obraz Gosbanku. (...) Pani Omarova myśli, że ceny aktywów, skala płac, kapitał i kredyt powinny być określane przez rząd federalny”.

Po kontrowersji, jaką wywołała jej uwaga, że w Związku Sowieckim nie było nierówności płacowych między płciami, Omarova powiedziała: „Nigdy nie twierdziłam, że kobiety i mężczyźni byli traktowani całkowicie równo w każdym aspekcie życia sowieckiego”. Jednak w dalszym ciągu chwaliła system sowiecki, mówiąc, że „płace ludzi były ustanawiane (przez państwo) w sposób niezwracający uwagi na płeć. I wszystkie kobiety otrzymywały bardzo hojne zasiłki macierzyńskie”. Co jej zdaniem jest „mrzonką” w społeczeństwie amerykańskim.

Zdaniem krytyków te i inne uwagi Omarovej, w których proponuje konkretne rozwiązania w dziedzinie bankowości, wskazują na „skrajnie lewicowe idee” kandydatki Joe Bidena. Jak zauważył Patrick McHenry z Partii Republikańskiej, jeśli Omarova zostanie zatwierdzona na stanowisko, to będzie kimś, kto „będzie traktować jako priorytet postępową agendę społeczną ponad podstawową misją OCC (Biura Kontrolera Waluty) – nadzorowania i zarządzania ryzykiem” w amerykańskim systemie finansowym.

 

jjf/LifeSiteNews.com, nypost.com

Komentarze (18):

taka uwaga2021.10.18 12:52
A fronda "kontrowersyjna' -jak reszta 'merdiów. Obama i Biden od dawna są sługusami Putina. Cała Pieriestrojka to była zmyłka dla 'marszu neomarksistów postkomunistów przez Zachód (którego wtedy nikt nie dostrzegal) Bełem w USa na poczatku lat 90-tych widzialem w pełni to ogłupianie ludzi ( A Polska wtedy biła brawo Balcerowiczowi z terapią 'szokową) Brzezinski, Rockefeller - Komisja Trójstronna (lata 70-te), potem Swiatowe Forum Ekonpomiczne (szkolące Rotchchildow, Merkel Gatesa w 1993r) W. Gadowski ma materiały na ten temat. To nie ZSRR sie zaczynal odkomunizowywac - to Zachod z pomoca ZSRR, Gorbaczowa Jelcyna Putina sie ostro zacząl komunizować, lewaczyc, Teraz mamy juz globalny ekologiczny komunizm swiatowy .
Grzebieluch2021.10.5 5:22
Stara koniec z nami już Rudy karzeł szczerzy kły ja zaokraglam do 555zł
Jest bardzo źle z USA skoro tak robią2021.10.4 21:27
Sowiety ekspertami od amerykańskiej ekonomii? Ponury żart. W USA jest 50 uniwersytetów stanowych i prywatne uczelnie. Nie mają ekspertów od ekonomii urodzonych w USA? Chyba nikt poważny i poważany nie chce brać na siebie tego ciężaru i babrać się w tym bagnie, więc wybrali komuszycę z eksportu. Na końcu będą kartki na hamburegry bez mięsa i walka kułakami z Teksasu.
Anonim2021.10.4 19:41
Dziadek Biden czy ty już jesteś KOMUNISTĄ ??? Czas do DYMISJI !!!!!
nil2021.10.4 18:53
Dziadek Biden robi w USA za stracha na wróble. W zależności, w co go odzieją śmieszy, wprowadza w zdumienie albo przeraża. Jak do tej pory poza dziadkiem Bidenem, nikt z prezydentów USA nie dawał się bez oporu za sznurki pociągać.
Felek2021.10.4 18:34
"Omarova to była obywatelka Związku Radzieckiego". Wow co za idiotyczne zdanie. Większośc polskich ministrów to byli obywatele Związku Radzieckiego. A co niektórzy to pisali pracę o Leninie albo byli komunistycznymi prokuratorami, czyli mieli więcej wspólnego z komunizmem niż pani Omarova.
Rolicki2021.10.4 17:07
Ja przysięgam ,że nikt z rodziny nie pracował w finansach!!!!
Anonim2021.10.4 15:44
Czy komunizm podbija USA to nie pytanie jest tylko stwierdzenie. O tym my, wolnościowcy od Korwina, wiemy od kilkunastu lat. A to że przenieśli się z ZSRR do UE to wiadomo od lat 20. Ciemnota z Polski znowu zrobiona w konia polazła do kołchozu brukselskiego i dalej gęgają o "ruskich". Szkoda słów.
swój2021.10.4 15:39
Myślę, że Omarowa położy bankowość jaką znamy w USA. Da radę. Następnym krokiem będzie nominacja Jonny Pawłowa, emigranta z Nowosybirska, który wprowadzi kartki. "Pienindzy nie ma i nie będzie" - to hasło na drugą kadencję w USA.
Co ty kurwa znasz w USA?!2021.10.4 17:37
Gówno wiesz o USA!
Skrzypek na dachu2021.10.4 15:10
to jak feministki najbardziej nieszczęśliwy żydek na ziemi. Całodobowy śmiierdziel.
Skrzypek na dachu2021.10.4 14:58
Falszywy uzurpator Dzoe zombi Biden nie jest prawdziwym prezydentem bo wybory w 2020 wygral Pan Prezydent Donald Trump .
Spierdalaj ty kurwo!2021.10.4 15:08
Wycieraj dupska Polskim Panom brudasie białoruski, zakompleksiony żydku!
USA tęskni za Trumpem!2021.10.4 14:33
Ponad 50% ankietowanych Amerykanów twierdzi, że Donald Trump był lepszym prezydentem od obecnego. O czym wie mój pies.
Po 11...2021.10.4 14:23
on nie podbija on już podbił
Skrzypek na dachu2021.10.4 15:06
Komuna klamie .
Po 11 ...2021.10.4 13:06
Piękne samozaoranie frondy. Z artykułu wprost wynika, że „traktowanie jako priorytet postępową agendę społeczną ponad podstawową misją OCC", czyli agenda społeczna, coś jak +500, to są "skrajnie lewicowe idee".
Anonim2021.10.4 14:24
ty byś z misji na Marsa wysnuł homoseksualną potrzebę astronautów, a mnie ta pani Balcerowicz tylko w USA cieszy, bo to jak tobie oddać posadę rzecznika od spraw Amazonki