<<< OTO NAJSKUTECZNIEJSZA OCHRONA PRZED ZŁEM - ZOBACZ! >>>

Od bez mała już dwóch lat trwa w Kościele ożywiona dyskusja na temat aktywnych seksualnie rozwodników w nowych związkach. Jak do tej pory najwięcej uwagi przyciągało stanowisko papieża Franciszka, które wydawało się nie być jasne. Franciszek w znanych w mediach wypowiedziach nigdy nie powiedział pomysłowi dopuszczenia tych osób do sakramentów ani "tak", ani "nie". 

Okazuje się jednak, że Franciszek mówił o sprawie bardzo jednoznacznie już...w 2013 roku. Propozycję dopuszczenia takich osób do Komunii świętej po prostu wyśmiał, stawiając ją w wyraźnie krytycznych słowach obok takich wymysłów, jak wyświęcanie zakonnic na księży. Nie wiedzieć czemu, wypowiedź, w której padają te słowa, została ocenzurowana przez służby prasowe Watykanu i w zasadzie nie przebiła się do publicznej wiadomości...

A oto film, na którym Ojciec Święty zajmuje bardzo wyraźne stanowisko w tej sprawie. Na sprawę zwrócił uwagę portal Breviarium.blogspot.com, przytaczając też polskie tłumaczenie słów papieża. Rzecz zaczyna się od 25 minuty:

Co mówi papież? Oto, co podał Watykan, relacjonując to spotkanie z biskupami Konferencji Episkopatów Ameryki Łacińskiej:

"Propozycja gnostycka. Ma pewien wiązek z pokusą wcześniejszą. Zwykle występuje w grupach e1itarnych jako propozycja wyższej duchowości, dosyć odcieleśnionej, prowadząc do postaw duszpasterskich typu „quaestiones disputatae” [kwestie dyskutowane]. Było to pierwsze wypaczenie wspólnoty pierwszych chrześcijan, a pojawia się ponownie w historii Kościoła w nowych i zmienionych wersjach. Powszechnie nazywa się ich „katolikami oświeconymi” (jako że są obecnie spadkobiercami kultury oświeceniowej)".

Sęk w tym, że na tym  nie koniec! Papież rozwija ten temat, o czym służby praosowe Watykanu już milczą. A oto, co powiedział dalej Franciszek:

To ciekawe, że wraz z rozpoczęciem mego pontyfikatu dostałem listy od tego typu wiernych katolików, które zawierały gratulacje a poniżej żądania skierowane do mnie, bo to jest ponoć jedyna droga do unowocześnienia Kościoła, a tak wogóle to już najwyższy czas na to, abym zniósł celibat, aby zakonnice można było wyświęcać na księży (słychać głośny śmiech obecnych na sali biskupów), serio! Aby ponownie zaślubieni rozwodnicy mogli przyjmować Komunię świętą... To tylko mały przykład tego typu myślenia, tej hermeneutyki 

Widać stąd więc jasno: postulat dopuszczenia aktywnych seksualnie rozwodników w nowych związkach do Komunii świętej papież Franciszek uważa po prostu za całkowity absurd! A wobec tego wszystkie obawy katolików o to, że papież mógłby zaproponować odejście od wiary, nie mają żadnej podstawy.

kad