Komorowski wzywa do... zawiązania konfederacji. Chce zbrojnie obalić PiS?! - zdjęcie
15.07.18, 14:40screenshot Youtube

Komorowski wzywa do... zawiązania konfederacji. Chce zbrojnie obalić PiS?!

Bronisław Komorowski po raz kolejny zaskakuje. Tym razem jednak jego słowa są naprawdę niepokojące. Wygląda na to, że wzywa do obalenia rządu Prawa i Sprawiedliwości siłą!

Oprócz tej złej tradycji, była tradycja czysto obywatelska, były to konfederacje. Szlachta, posłowie zawiązywali konfederacje w imię najważniejszych celów”

- mówił Komorowski przed dwoma dniami w trakcie obchodów 550-lecia polskiego parlamentaryzmu, które opozycja totalna zorganizowała bojkotując Zgromadzenie Narodowe.

Jak dalej dodał Komorowski:

Była Konfederacja Barska, może być i warszawska, nowa. Patrzę na tę salę i sobie myślę, że to jest konfederacja, są posłowie z różnych ugrupowań i mają się czego rządzący bać i muszą pamiętać, że w innych krajach inni szli do sali gry w piłkę i była z tego rewolucja francuska, a w Polsce jest mądra, umiarkowana tradycja konfederacji obywatelskiej”.

Były prezydent po skrytykowaniu Marka Kuchcińskiego wezwał do... zbrojnych działań:

[...] Chciałbym rządzącym, ale też i państwu przypomnieć, że w historii polskiego parlamentaryzmu było jedno szczególne narzędzie, po które warto chyba sięgnąć. Oprócz tej złej tradycji, była tradycja czysto obywatelska, były to konfederacje”.

dam/PAP,Fronda.pl