Komorowski atakuje spotem o in vitro - zdjęcie
05.05.15, 07:12(fot. media)

Komorowski atakuje spotem o in vitro

15

Spot zatytułowany „Wybierz prezydenta Polaków, nie ich sumień” pokazuje matkę, która ze złością słucha słów Andrzeja Dudy, mówiącego, że in vitro to oszustwo. W finale kobieta podbiega do córki i przytula ją. W filmie nie pojawia się Bronisław Komorowski, nikt też o nim nie wspomina.

- Pokazujemy spot, w którym chcemy pokazać poglądy Dudy na in vitro. One są niebezpieczne, Polacy powinni się dowiedzieć, czego się mogą o nim spodziewać. Nie możemy pozwolić, żeby w tak wrażliwej społecznie sprawie pozostały jakiekolwiek niedomówienia – mówił szef sztabu Komorowskiego Robert Tyszkiewicz. Tyszkiewicz wystąpił na konferencji wspólnie z Anną Krawczak z lobbującej na rzecz sztucznego zapłodnienia organizacji „Nasz Bocian”.

Według portalu 300polityka.pl filmik był gotowy miesiąc temu, ale otoczenie prezydenta nie chciało go emitować. Za jego wypuszczeniem optowali członkowie Platformy Obywatelskiej.

KJ/Youtube.com/300polityka.pl

Komentarze (15):

anonim2015.05.5 7:26
Jeśli katolicy są przeciwni in vitro, to przecież nikt im nie każe stosować tej metody. Jakim prawem chcą jednak zabraniać jej stosowania innym?
anonim2015.05.5 7:26
sztab komoruska robi w gacie
anonim2015.05.5 7:34
No i kto tu dzieli Polaków ? - nawet już przy poczęciu.
anonim2015.05.5 7:36
Fafik Niestety, ale zdecydowana większość Polaków to tzw. katolicy.
anonim2015.05.5 7:42
@Fafik "zdecydowana większość Polaków to katolicy, a co za tym idzie, są zdecydowanie przeciw metodzie in vitro" Zdecydowana większość Polaków to ludzie ochrzczeni, którzy w sprawie własnego chrztu nie mieli nic do gadania. Do kościoła chodzi MNIEJSZOŚĆ, i również mniejszość wyznaje katolicki światopogląd w sprawie in vitro, antykoncepcji itd.
anonim2015.05.5 8:54
Prezydent- katolik, jeśli rzeczywiście za takiego się uważa, powinien jasno zdeklarować, że jest przeciwny metodzie in vitro i uważa ją moralnie za złą. Nastepnie powinien powiedzieć, że jako polityk ZMUSZONY jest wprost do podejmowania politycznych kompromisów i podpisze regulacje, które będą ograniczały stan bezprawia jaki mamy w tej chwili, bo to lepsze niż to co jest obecnie. Natomiast to co pan Prezydent wygaduje w tej chwili, to nie jest kompromis, tylko kompromitacja jako katolika. I dodam jeszcze, ze bardziej denerwuje mnie nie on sam, ale ta cała jego kancelaria, liczaca setki osób. Czy nie ma tam ani jednego człowieka wiary, który by mu to sensownie wytlumaczył... ? A kapelan? Co to jest ta Kancelaria- jakieś "schronisko brata Bronisława" dla różnych ciepłych posadek i może lobbystów...? Nie wypomnając ile ona kosztuje...
anonim2015.05.5 9:26
@Fafik - 71% Polaków popiera in vitro. Przeciw jest tylko 19%. Nie chcę oceniać, czy to źle czy dobrze. Myślę, że oni mają prawo do własnego zdania. Tak czy inaczej, to nie działa tak, że katolicy mają te same poglądy co hierarchowie kościelni.
anonim2015.05.5 10:11
Prawda i dobro nie podlegają procentom ani głosowaniu I moralność też. No chyba, że ktoś nie ma żadnego innego punktu odniesienia poza sobą i własnym egoizmem, to rzeczywiście trzeba przez głosowanie, procentowo ustalić jakieś wspólne "wartości"...;-)
anonim2015.05.5 10:27
@Uczę się Oczywiście, każdy człowiek, zgodnie z Bożym zamysłem ma wolną wolę, a tym samym prawo do własnego zdania. Może więc wybierać to co dobre i w ten sposób oddawać cześć Stwórcy, ale także jest zdolny do czynienia zła. Kościół pomaga ludziom kroczyć drogą Bożą napominając ich w każdej dziedzinie ich życia - także w takiej jak bioetyka. Ważne jest przypomnienie w tym kontekście pięknej prawdy teologicznej, że Chrystus, co sam obiecał po zmartwychwstaniu, jest "z", ale też "w" Kościele, jak o tym mówił wcześniej nauczając w przypowieści o krzewie winnym i latoroślach. Przez swe sługi - prezbiterów i biskupów - jasno wskazuje On na to, co jest grzechem i zaznacza, że kto nie przestrzega jego przykazań (całej nauki Kościoła), czyli "nie trwa w Nim", "zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie.".
anonim2015.05.5 11:29
Platforma- żeby żyło się lepiej wszystkim*. Nieodrodny jej syn Bronisław- jest przyjacielem życia**. * kolesiom ** tego, któremu się poszczęściło.
anonim2015.05.5 13:24
https://www.youtube.com/watch?v=lssBfTtETS0
anonim2015.05.5 13:24
https://www.youtube.com/watch?v=lssBfTtETS0
anonim2015.05.5 13:25
https://www.youtube.com/watch?v=lssBfTtETS0
anonim2015.05.5 13:27
To co ludzkość stała się już tak ułomna że nie potrafi się rozmnażać naturalnie ??????najpierw antykoncepcja a teraz płacz i in vitro??????
anonim2015.05.5 13:31
@AnitaF: "Przede wszystkim jednak "prezydent Polaków, nie ich sumień" to świetne hasło i bardzo istotny przekaz." Raczej ciężka żenada. Inna sprawa, że wszyscy kandydaci jadą piarem, więc to nie taka duża przewina. Jakoś w sprawie aborcji nie jest "prezydentem Polaków, nie sumień"... Zatem jak każde hasło tego typu DOKŁADNIE nic nie znaczy.