01.03.19, 16:20Zdj. Polimerek, CC BY SA 3.0, Wikimedia Commons

Komisja Europejska da zielone światło dla przekopu Mierzei Wiślanej?

Kilka godzin trwało spotkanie w Brukseli ekspertów z Polski i Komisji Europejskiej na temat przekopu Mierzei Wiślanej. Zapowiedziano, że będą kolejne.

Biuro prasowe Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej poinformowało po wspomnianych rozmowach, że przedstawiciele Komisji potwierdzili konieczność budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

"Jednakże poprosili o kontynuację rozmów celem omówienia kwestii technicznych. W najbliższym czasie zostaną wyznaczone terminy kolejnych spotkań" - głosi oświadczenie ministerstwa.

Jeden z urzędników, który znał przebieg spotkania powiedział nieoficjalnie Polskiemu Radiu, że polska delegacja została doceniona przez urzędników Komisji za profesjonalną argumentację zasadności projektu i raportu oddziaływania na środowisko. Dzisiejsze rozmowy zostały zwołane właśnie w związku z wątpliwościami Komisji dotyczącymi wpływu inwestycji na środowisko. Polska podkreśla, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze

Grizzly2019.03.1 22:29
Ruska agentura jest mocno osadzona w spedalonej UE i agenturze szwabskiej to nie pozwoli na przekop! Najpierw trzeba wypier.. całą KE i zmienić skład PE!!
Ryszard Olejniczak2019.03.1 17:29
Żeby tylko koparki zdążyły wyprzedić zielnych ludzików.
Ksiądz Robak2019.03.1 17:23
Przekopć jak najszybciej. Pokazać jak można sprawnie zrealizować inwestycje. PiS proszę traktować jako priorytet.
Skorpion2019.03.1 17:21
No co jest POwieściopisarze . Piszcie coś wstrętnego na PiSiorów to sobie popiszemy.