Kolejny wniosek ws. aborcji eugenicznej - zaszkodzi sprawie ochrony życia w Polsce - zdjęcie
23.12.19, 17:25Zdj. Fundacja Życie i Rodzina

Kolejny wniosek ws. aborcji eugenicznej - zaszkodzi sprawie ochrony życia w Polsce

9

 

 23 grudnia 2019 posłowie Bartłomiej Wróblewski oraz Piotr Uściński złożyli po raz kolejny wniosek o rozpatrzenie zgodności z Konstytucją RP aborcji z tzw. przesłanki eugenicznej. Pod wnioskiem podpisało się 119 posłów, głównie Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji. Paradoksalnie, to zaszkodzi sprawie ochrony życia w Polsce.

Fundacja Życie i Rodzina (www.zycierodzina.pl) od początku wskazywała, że jest to tylko pozornie działanie dobre. Poprzednie dwa lata pokazały, że taki wniosek jest wykorzystywany do blokowania prac nad obywatelskim projektem #ZatrzymajAborcję. Tak będzie i tym razem.

Autorzy wniosku są z pewnością świadomi, że ma on niewielkie szanse na rozpatrzenie w Trybunale Konstytucyjnym zarządzanym przez Julię Przyłębską, osobę uwikłaną w układ polityczny.

W trakcie dzisiejszej konferencji pod Trybunałem pojawił się wątek, że wniosek jest składany po to, aby sprawy aborcji nie musiał rozważać Sejm. Jest to wskazówka, że posłowie składają wniosek, aby móc powiedzieć, że robią coś w sprawie ochrony życia, ale jednocześnie umyć ręce od odpowiedzialności za proces legislacyjny.

Należy wspomnieć, że zarówno poseł Uściński jak i Wróblewski byli proszeni o wstrzymanie złożenia wniosku i o spotkanie z reprezentantami inicjatywy #ZatrzymajAborcję, aby ustalić wspólny plan działań, lecz zanim do takiego spotkania doszło, bez konsultacji ze stroną społeczną złożyli dokument. Choć czysto formalnie zapytanie do Trybunału nie hamuje rozpatrywania projektu obywatelskiego, faktycznie jest używane jako argument za wstrzymaniem prac legislacyjnych nad projektem.

Ofiarami zaistniałej sytuacji, będą dzieci poczęte z wadami genetycznymi i chorobami. Ratowanie ich życia będzie utrudnione przez kolejne lata, podczas gdy parlamentarzyści będą mogli udawać, że mają w tej sprawie czyste ręce.

Fundacja Życie i Rodzina/Informacja prasowa

Komentarze (9):

Zygmunt.2019.12.23 22:48
Przyłębska, omówi temat z Naczelnikiem w czasie niedzielnego obiadku, przecież to jego odkrycie towarzyskie
JarozbawNieNauczyłSięRozmnażaćDlaDobraPolski2019.12.23 22:03
Gdzie są dzieci, wnuki i prawnuki Breżniewa z Żoliborza? Nadal w zmurszałym ze starości, bezużytecznym worku. Stąd nieczułość na nowe życie.
Pfft2019.12.23 21:21
"Autorzy wniosku są z pewnością świadomi, że ma on niewielkie szanse na rozpatrzenie w Trybunale Konstytucyjnym zarządzanym przez Julię Przyłębską, osobę uwikłaną w układ polityczny." Że Trybunał Konstytucyjny będzie od teraz ręcznie sterowany przez polityków, opozycja ostrzegała jeszcze przed finalnym zaoraniem go przez partię rządzącą. Ale wtedy oczywiście było tylko "hurr opozycja totalna, durr targowica" itd. Musieliście oczywiście sami oberwać po tyłku w interesującej was sprawie żeby zdjąć klapki z oczu i zobaczyć to, o czym pół Polski mówi od kilku lat. W sprawie pozostałych aspektów "reformy" sądów będzie tak samo, niestety. Szkoda, że nie uczycie się na błędach.
Wyborca pys2019.12.23 20:21
ZYGOTARIANIE MAJĄ GDZIEŚ LOS KOBIET I DZIECI. WG ZYGOTARIAN ZGWAŁCONA 14 LATKA MUSI URODZIĆ DZIECKO, NAWET JEŚLI CIĄŻA ZAGRAŻA JEJ ŻYCIU, A PŁÓD MOŻE URODZIC SIĘ MARTWY. Zygotarianie mają gdzieś domy dziecka, oddziały położne, los samotnych matek, i edukację seksualną. Im chodzi o tanią sensację i dorwania się do wysokich stanowisk a więc i życia na państwowym garnuszku. W większości są to osoby bez wykształcenia z bardzo ubogich środowisk.
widziane wprost2019.12.23 20:20
Właśnie minęła 10 godz. aktywności tej "osoby" - cały dzień plucia nienawiścią. Jakim trzeba być życiowo przegranym aby siedzieć od rana do nocy na blogach i pluć nienawiścią? Niedziela i święta bez różnicy, nienawiść nie ma "godzin pracy" Wpadając tu okazyjnie wszędzie widzę jedną i tą samą rekę debila blogowego. Pamiętam był "dzielnicowy" potem jakiś "wiking" teraz jest "stalker". A tam gdzie "dzielnicowy-stalker" tam "hahn". Z prawdziwym sadyzmem i satysfakcją "myślę" o takim kimś; masz życie kompletnie przeye...ne masz życie na jakie sobie zapracowałeś i zasłużyłeś. Nawet jak nie wierzysz w piekło - jesteś w piekle bycia nikim - życie w pustce. Mieszkasz w jakieś norze, pieniędzy niewiele, żadnej rodziny, znajomych o przyjaźniach to możesz tylko poczytać. Ale ty nie czytasz. Padniesz jak bezdomny pies, znajdzie ciebie policja jak sasiadom smród z twojej nory nie da im spać.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.12.23 21:33
Tacy ludzie sąpotrzebni, cieszy mnie twój bool doopska.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.23 18:27
Kaczyński ze swoją partią ma gdzieś nienarodzone dzieci które są mordowane za ich rządów! ważniejsza jest ochrona życia zwierząt futerkowych! ale co się dziwić jak prezesina wychowuje koty...
wesoly_romek2019.12.23 18:24
ma on niewielkie szanse na rozpatrzenie w Trybunale Konstytucyjnym zarządzanym przez Julię Przyłębską, osobę uwikłaną w układ polityczny. I co, nadal chcecie sędziów z nadania politycznego?
Tomasz2019.12.23 18:18
PIS TO ZDRAJCY BOGA ! JESZCZE TO DO WAS NIE DOTARŁO?