Kolejny szatański wybryk Nergala. Chwali się podeptaniem obrazu Matki Bożej - zdjęcie
26.09.19, 11:00Screenshot Youtube

Kolejny szatański wybryk Nergala. Chwali się podeptaniem obrazu Matki Bożej

215

Kolejne obrzydliwe zachowanie Adama „Nergala” Darskiego. Jego kolejne prowokacje dowodzą tylko, że czuje się w naszym kraju zupełnie bezkarny i przekracza kolejne granice. Darł już Biblię, chwalił się sztucznym penisem z przymocowanym do niego Chrystusem ukrzyżowanym, teraz zaś depcze obraz z wizerunkiem Matki Boskiej. Czy doczekamy się wreszcie sprawiedliwości?!

Wczoraj skandalista zamieścił na facebooku fotografię, na której depcze obraz przedstawiający Matkę Bożą z napisem „O Matko pełna miłosierdzia módl się za nami”. Widać, że obraz został najpierw celowo zniszczony, jest wyrwany z ram.

Samej fotografii nie mamy zamiaru zamieszczać i tym samym zwiększać zasięgu bluźnierczych akcji Nergala. Naszym czytelnikom polecamy jedynie modlitwę za duszę tego niezwykle zagubionego człowieka.

dam/wprost.pl,Fronda.pl

Komentarze (215):

Janusz2019.10.22 17:12
Bóg go skarze! Dość jego wybryków kurła. Rybka musi pływać. TYLKO KACZOR <3
Graża2019.10.22 17:13
Masz racje kurła
Janusz2019.10.22 17:15
Moja pulchniutka Graża <3
Pioter2019.10.22 17:13
Dobrze kurła tate!
Janusz2019.10.22 17:14
Pioter kurła do lekcji a nie na komputrze siedzisz! Zaraz ja musze wejsc bo mi prywaciarz kazal cos wydrukowac!
Boguslaw2019.09.30 15:25
Nergal się chwali ?... Do określonego czasu - się chwali: wkrótce przyjdzie smierć i Nergala zwali - i podepcze. Otrzyma respons i zapłatę - zdartą szmatę !
dziadek z dowodem2019.09.30 3:57
nergal szatan czeka.
lucyna2019.09.28 18:31
ach doda ty ratowalas tego czlowieka bezwartosciowego dobrze ze cie opuscil u pBOGA masz zasluge ze uwolnilas sie od szatana zycze ci zawsze dobrego czlowieka mam 72 lata ale kocham cie jak wlasne dziecko lkubie twoje piosenki te wymyslne stroje jestes super
Ja.2019.09.27 17:49
Nie szanuje ani ludzkich uczuć ani niczego dno , życzę mu wszystkiego najlepszego z całego serca wszystkiego niech ci się wiedzie przeważnie w zdrowiu ...
piorun2019.09.27 14:20
Przyjdzie do niego karma z dwojoną siłą, ale czy on to wytrzyma, bo wielu było takich, którzy z niemocy popełnili na sobie seppuku.
Jan Radziszewski2019.09.27 10:16
Będzie piał "Pieśń Obywatela PIEKŁA" --- + Stał tam nagi, pokryty płonącymi robakami, które nie umierają. (Mr. 9:47-48) On zwrócił się do mnie i westchnął głęboko, podczas gdy otaczały go płomienie. + Głosem bez emocji, tylko w bólu i w przeżywanych torturach, zaczął śpiewać tę pieśń. +++ Tekst pieśni: +++ „Płonące robaki wpełzają, płonące robaki wypełzają, wchodzą do pępka i wychodzą z ust. Z przodu wchodzą, z tyłu wyłażą, wchodzą i wychodzą, w oczy i z uszu. Wołam o miłosierdzie, lecz nikogo to nie obchodzi, nikt tego nie słyszy. Rozpalony ból w mojej krwi, rzeki odchodów, wymiocin i krwi... to wygląda jak powódź. Płomienie są wszędzie, lecz nie rzucają światła. Wszystko, czego doświadczam, to wszelkiego rodzaju ból, terror i przerażenie, gdyż jestem Obywatelem Piekła!!! To jest pierwszy poziom Piekła. Brakuje słów do opisania kolejnych. + Piekło jest tak gorące – odparzona skóra odpada od mojego ciała. Jak mam określić mój piekielny ból? Jestem tak spragniony, a nie mam nawet łez do picia, i och, mój BOŻE, jak to Piekło śmierdzi! +Jestem Obywatelem Piekłaaaaa!!! Nie ma tu żadnej wody, nawet potu, aby ochłodzić moje czoło. Ja wiem, że nigdy nie będę uwolniony z Piekła, podczas gdy demony przeklinają mnie, szydzą i drwią ze mnie. Krzyczę do BOGA: „Proszę, pomóż mi!”, jednak ON nie słyszy. Zamiast tego głos szatana, który śmieje się i drwi: ‘Nie ma tutaj BOGA i nie ma miłosierdzia!!! Mam tortury, potępienie i wszelkiego rodzaju strach!!! Ale BOGA tutaj nie ma!!! Gdyż w końcu jesteś mój, Obywatelu Piekłaaaaaaaaaa!!! ++ Jest mi przypominane, jak BÓG w SWOIM miłosierdziu dał JAHUSZUA ha MASZIJACH, SWEGO jedynego SYNA, aby cierpiał ukrzyżowanie za moje grzechy, i ON zawisł na krzyżu - właśnie po to, abym był wolny od Piekła, i by szatan nie miał do mnie prawa. + Ale ja nie chciałem, by Krew BOŻA pokryła moje grzechy. Ja chciałem wieść życie po swojemu, a więc zaparłem się GO. Wiem, że nie mogę winić nikogo, oprócz siebie. Teraz na zawsze będę żyć na złowrogim terytorium szatana, gdzie są rozmaite tortury i wstyd, pragnąc umrzeć, lecz wiedząc, że nie ma niczego takiego jak śmierć. Myśląc, że jutro będzie lepiej, ale wiedząc, ze odszedłem na zawszeeee!!! Tak to jest być Obywatelem Piekłaaaaaa!!! Tam, gdzie horror jest tak okropny, że nie da się tego opowiedzieć. Każdy, kto tu przychodzi, będzie musiał wykopać swój własny poziom, zanim umrze - tak głęboko, jak bardzo nagromadzone są grzechy. + Ale uważajcie, największym ze wszystkich grzechów jest odrzucenie JAHUSZUA MESJASZA. Jedna tortura za drugą. To, co wydaje się dla was największym koszmarem, to tylko szatan ze swej „najlepszej” strony. On wydłubie twoje oczy i wyrwie twój język. Dla szatana to jedynie dziecinna zabawa, gdy składa was z powrotem i czyni to znów, raz za razem. Gdybym tylko mógł ostrzec moich krewnych, to powiedziałbym im: ‘Piekło nie jest warte grzechu’.
blumkwist2019.09.27 10:08
Nie tylko modlitwę powinniście zalecać, ale także działania prawne przeciw temu nieszczęśnikowi.
Bebik2019.09.27 9:31
Powinien być ścigany z urzędu za obrazę uczuć religijnych.
anonim2019.09.27 9:57
tą samą drogą procesja może obrażać jego uczucia religijne. On przynajmniej nie robi tego na ulicy tylko na zamkniętych koncertach, albo na swoim fan-pejdżu, także może się tak nie wychylajmy, bo to broń obosieczna.
anonim2019.09.27 1:20
"Słychać wycie? Znakomicie!" hehehe
Andrzej2019.09.27 0:09
jeszcze się doczeka ze nie będzie ochroniarzy ,policjantów ,ekranu monitora ani barierek na koncercie i po prostu ktoś mu normalnie po staropolsku obije ryj tak jak temu pismakowi z oko press ,proste rozwiązania są najlepsze,nie zawsze można się schować
Katol2019.09.27 0:07
Panie Nergal, za obrażanie Matki leje się w pysk, a ta Matka ma wielu synów. Nie pozdrawiam Pana.
Iza2019.09.27 0:12
Masz rację, nie tylko Jezus był dzieckiem Maryi
Emilia2019.09.27 3:06
Iza ! Pan Jezus wisząc na Krzyżu powiedział do Apostołów i do ludu !..." ..TO JEST WASZA MATKA...." Poczytaj resztę w PIŚMIE ŚW. Przecież nie będę całości ci cytować ! Rozumiesz? Dlatego my mówimy, że Maryja jest Naszą Matką ! Tak jak BÓG Ojciec !
katolik2019.09.27 8:46
Ale to jest po prostu nieprawda. Wprowadzasz ludzi w błąd, nie wiem czy celowo kłamiesz czy z niedouczenia jedynie. Wcześniej jednak powiedział za to do Apostołów tak: "Oto moja matka i moi bracia. Kto spełni wolę Boga, ten będzie moim bratem, i siostrą, i matką" po tym jak zabronił wpuścić swoją biologiczną matkę Maryję i braci rodzonych na spotkanie. Nie przeinaczaj proszę tekstu świetego bo to grzech najgorszy i najpodlejszy, grzech przeciw Bogu.
Prawdziwy katolik2019.09.27 13:01
Nie używaj określenia katolik bo wystarczy przeczytać twoje brednie aby wiedzieć ,że nie są katolickie. Wynoś się z tego portalu heretyku.
katolik2019.09.27 14:39
Słowa Ewangelii nie są katolickie? Tyś jakiś jehowy czy jak?
Prawdziwy katolik2019.09.27 16:39
To raczej ty nim jesteś.Jam ortodoksyjny katol.Wszelkiej maści heretycy używają tekstu biblijnego jak chcą tak jak Ty. Oto przykład Twojej manipulacji,Twoje słowa:" "zabronił wpuścić swoją biologiczną matkę Maryję i braci rodzonych na spotkanie" kiedy w tekście mamy,że nie mogli się dostać do Niego z powodu tłumu.
Darek2019.09.28 10:32
Gdybyś nie był kłamcą to byś tu pokazał wszystkim jak to się pan "katolik" myli przytaczając fragment przeciwny jego słowom, ale nie zrobiłeś tego, bo doskonale wiesz że ma rację i powołuje się na prawdę. Powinieneś się podpisać jednak fałszywy, a nie prawdziwy, bo jesteś zwyczajnym kłamcą i oszczercą. Bronisz przeinaczania faktów i popierasz kłamstwo. A gość ma po prostu rację. Jeżeli ktoś się z nim nie zgadza to tylko znaczy ze sekciarz i w życiu nie przeczytał Biblii.
jakb2019.09.26 23:35
Oj nieładnie! Pan wybacza różne bluźnierstwa ale przeciw Swojej Matce - nigdy!!!! Odpłata niebawem. No cóż każdy jest kowalem swojego losu.
leila2019.09.26 23:01
Nie za kazdego damy radę się modlić.,tak mówi ks.PelanowskiTo pewnie to ten przypadek.Szatan nie będzie chciał go wypuscić i może atakowaćmodlącego.Ja nie będę ryzykować.
Ethanol2019.09.26 22:56
taki los sfrustrowanych brakiem popularnosci gwiazdeczek
Jan Radziszewski2019.09.26 22:42
ten czyn to jawne szaleństwo Nergala podobne do tej gdy samobójca rzuca się do lawy wulkanicznej czynnego wulkanu ale tamto to tylko chwila która nijak się ma do wieczności umierania w Piekle Wizja ukochanej Babci Opuszczaliśmy się niżej. Opuszczaliśmy się do samego dna piekła. W jednym z kręgów zobaczyłam swoją Babcię. Tak, mamę mego Ojca. Moją dobrą, czułą, wspaniałą Babcię. Demon szczypcami wyciągał jej język. Szczypce rozżarzone. Od tych szczypiec zapala się język i całe ciało zwęgla się. I kiedy proch z ciała powinien się rozwiać i męczarnię się skończą, ona znów – demon otwierał szczypce, język wypadał i na tym miejscu proch się łączył i – ona znów stawała się tą, co poprzednio. I męczarnie trwały dalej. Ona krzyczała, ale powiedzieć nic nie mogła. Patrzyła na mnie wytrzeszczonymi oczami i wyciągała ręce. Nie mogłam na to patrzeć. Ponieważ pomóc jej w niczym nie mogłam. Nie mogłam wyciągnąć do niej rękę i ochłodzić jej język. Okazuje się, ona przeklinała. Ona przeklinała. Zrozumiałam, dlaczego z nią nie przyjaźnili się sąsiedzi. Strasznie to mówić. Boleśnie to mówić. Jej syn, mój Ojciec, znajdował się w raju, a jego mama całą wieczność będzie przebywać tu. Nie mogłam się ruszyć z miejsca. I gdyby nie Anioł, to chyba stałabym i stałabym tam. Płakałabym i krzyczałabym. Krzyczałabym zamiast niej. Nie wiem, jak znaleźliśmy się jeszcze niżej. … Odwróciłam się i zobaczyłam oczy mojej Babci. Tylko co w Niebiosach widziałam mego Tatę, jej syna. On, jak głownia, wyrwana z ognia, a moja miła Babcia, u niej tyle ikon było, ona umiała tyle modlitw, a teraz wielki demon szczypcami wyciąga jej język. Od rozpalonych szczypiec zaczyna się on palić. Powoli, powoli spala się, ogień pełznie do krtani. Z początku ona krzyczy, potem chrypi, wypala się, wypala się cała, całe jej wnętrze i w końcu pęka, został tylko popiół … zaraz się on rozwieje, - miałam nadzieję - , miałam taka nadzieję, że on się rozwieje. Ale, nie. Popiół spada kupką, szczypce rozwierają się i spalony kawałeczek języka spada na ten popiół i ona znów powstaje, odtwarza się. I męczarnie rozpoczynają się od nowa. Już ponad 30 lat ona jest tam, a dalej – wieczność. Rzuciłam się, aby pomóc jej. Czułam, że mam wilgotna rękę, tę, za którą trzymał mnie Anioł. Chciałam chociaż tylko trochę ugasić, ugasić ten płomień. Ale napotkałam postawioną przeszkodę. I nie zdołałam dotknąć, a ona… ona patrzyła na mnie, ona błagała mnie oczami
SLAWAN2019.09.26 22:24
Tak się zastanawiam, czy ten tzw. Nergal wie, co depcze. To jest przecież jakiś intelektualny pantofelek, może ameba. Po co my się tak tym ekscytujemy?
Iza2019.09.26 21:52
Nie popieram niszczenia dzieł sztuki, ale jeżeli Nergal kupił jakiś obrazek maryjny w ramce, to mógł zrobić z nim, co chciał. Gorzej, gdyby komuś ukradł i zniszczył. Jego obrazek, jego sprawa.
Nina2019.09.26 21:38
Czlowiek bezrozumny nawet jezeli sam nie wierzy dlaczego nie szanuje tych ,ktorzy wierza ?Zal mi go bylo kiedys dzis uwazam ,ze to zalosny cwaniak ;ktory dla chwili rozglosu zrobi wszystko
PRAWDA2019.09.26 21:14
NERGAL,szambo, pogrobowcu czerwonej zarazy twoje miejsce jest za kratami albo won z POLSKI
YARO2019.09.26 21:03
CO NA TO TZW KSIĄDZ BONIECKI?
matylda2019.09.26 20:33
białaczka wróci już w listopadzie, szambo w które go wrzucą już czeka
igor2019.09.26 20:27
bydle
DARIUSZ2019.09.26 19:57
Kochani, proszę was , módlmy się, wynagradzając Maryi za OBELGI I BEZCZESZCZENIE ŚWIĘTYCH OBRAZÓW I ZA POLSKĘ ! Egzorcyzm! ŚWIETY MICHALE ARCHANIELE, WSPOMAGAJ NAS W WALCE! A PRZECIW NIEGODZIWOŚCI I ZASADZKOM ZŁEGO DUCHA, BĄDŻ NASZĄ OBRONĄ ! OBY GO BÓG POGROMIĆ RACZYŁ, POKORNIE O TO PROSIMY! A TY WODZU NIEBIESKICH ZASTĘPÓW , SZATANA I INNE DUCHY ZŁE, KTÓRE NA ZGUBĘ DUSZ LUDZKICH PO TYM ŚWIECIE KRĄŻĄ, MOCĄ BOŻĄ, STRĄĆ DO PIEKŁA! A M E N !!!
Jacek 2019.09.26 19:45
Matki Boskiej tym nie obrazi, bo Ona nie takie rzeczy przeżyła, a nas - Katolików zachęci tylko do większej modlitwy za takich grzeszników jak on, dlatego skutek jego działań będzie odwrotny. Oczywiście nie możemy na to pozwalać, ale najpierw się pomódlmy, zanim odreagujemy nienawiścią na nienawiść. On, a raczej zły, któremu służy, chce uruchomić w nas najniższe ludzkie instynkty - zemstę, więc nie dajmy wciągnąć się w grę, której reguły ustala zły, lecz z pokorą prośmy o nawrócenie dla tego biedaka i koniec tego panoszącego się zła. Co w takiej sytuacji uczyniłby Jezus? Odpowiedź niech sobie doda każdy sam sobie... I choć nijak nam się nie równać z Panem Jezusem, to choć spróbujmy robić tak w ułamku. PS - omnia possibilia sunt apud Deum
Mejer2019.09.26 19:44
Jak to mawiał klasyk: najpewniejszą drogą do zatracenia jest pogarda do Matki Boga.
Beata Anna Maria2019.09.26 19:29
Wyraził tym aktem bluźnierstwa swoją nieskończoną bezsilność wobec MATKI JEZUSA CHRYSTUSA -jak rozkapryszone dziecko ,gdy nie dzieje się jego wola .
anonim2019.09.26 19:37
Aktem bluźnierstwa jest czczenie tego typu obrazów.
Beata Anna Maria2019.09.26 19:57
Proponuje zrobić taki sam akt wobec zdjęcia -obrazu swojej mamy.
Leon2019.09.26 19:24
Parę temu miałem możliwość zapytać p.Darskich,czyli rodziców Nargala dlaczego jeśli syn jest taki "odważny" to nie podrze także Kranu i Tory." A bo on sie na tym nie zna" brzmiała odpowiedż..Cwaniak wie co by go wtedy czekało.
Janka2019.09.26 19:27
Ależ on podarł publicznie Torę już. Koranu nie podrze, bo szanuje islam za uratowanie przed chrześcijaństwem dorobku cywilizacji antycznej.
tadeusz2019.09.26 19:19
Pan Boniecki zwany księdzem katolickim jest pewnie dumny ze swojego ucznia a cały ten chłam pod tytułem "tygodnik powszechny" odnotował kolejny sukces.
skuter2019.09.26 19:06
biedny człowiek niech się Bóg nad nim zlituje
andrzejhahn32019.09.26 20:27
o jakim ty pieprzysz bogu........w historii ludzkosci bylo ich tysiace i to jeszcze zanim wynaleziono taki kiczowaty idiotyzm jak katolicyzm
Adam2019.09.26 18:05
Pan Bóg raz podarował mu życie, więcej tego nie zrobi.
Eliza2019.09.26 18:04
Bohater się znalazł, wie że nic mu się nie stanie. Jak tak bardzo chce kozaczyć, niech zrobi wizerunek Mahometa i podepcze na ulicy przy Arabach. Ałoże się, że na samą myśl narobi w spodnie.
Szyszka2019.09.26 21:16
Albo Ty Elizo poprowadź procesję w Arabii Saudyjskiej. Bohaterka z kisielem.
anonim2019.09.27 8:07
Obok "Elizy" to ty misiu w życiu nawet nie stałeś, nie mówiąc już o "Arabach".
PiS=UWbis2019.09.26 17:59
To wszystko w czwartym roku rządów dobrej żydowskiej zmiany..
killpedryll2019.09.26 17:34
Nergal to pederasta. Popytajcie jego kumpli. Boi sie chłoptaś comingoutować, bo wtedy jego "fani" by go zatłukli, ale taka jest prawda o Adasiu, jest małym pedałkiem.
anonim2019.09.26 18:21
A masz jakieś dowody na wykorzystywanie chłopców przez Darskiego? Rozumiem że zgłosiłeś już prokuraturze, bo jak nie to stajesz się współwinny. Chyba że tak sobie gadasz i rzucasz oszczerstwa fałszywe w ramach katolickiej moralności.
killpedryll2019.09.26 18:28
Chłopców? Chyba facetów, ale to oni go walą w odbyt. Adaś jest pasywny, bo pisiorka ma małego.
anonim2019.09.26 19:44
Ale pisałeś że pederasta a nie homoś, a pederastów dorośli faceci nie interesują, stąd moje zdziwienie że jeszcze nie zgłosiłeś, bo pedrerastia, jak i inne formy pedofilli jest u nas słusznie karana. Może on i jest bi, nie wiem, jakby z kobieta nie mógl to by chyba Doda z nim tyle nie była. W sumie marketingowo to nawet by się mogło dobrze sprzedać, bo jak satanizm się za dobrze nie sprzedaje to często ci pseudo-artyści ogłaszaja że są homosiami zeby o nich pisali i kupowali ich badziewie. Zastanawia mnie skąd u ciebie tak rozległa wiedza na temat preferencji seksualnych Nergala? Znacie się osobiście?
killpedryll2019.09.26 21:10
Pederasta - homoseksualista płci męskiej. Medyczna nazwa dewiacji.
wacula2019.09.26 17:02
Zapamiętaj że miłosierdzie też ma swoje granice .W ostatniej godzinie nic dusza nie ma na swą obronę, prócz miłosierdzia .ALE GDY POPEŁNI GRZECH PRZECIW DUCHOWI św. sama skazuje się na stos ognia piekła -NA WIEKI.
JONASIK2019.09.26 16:53
Jakże wielka jest prośba, z którą przychodzę do Ciebie mój Boże! Oto błagam Cię! żebyś ukarał tych, którzy Cię nie kochają, żebyś nie otwierał tym, którzy nie kołaczą. Powiedziałeś, o Najsłodszy Jezu, że przyszedłeś na świat karać grzeszników: otóż to jest prawdziwy grzesznik. Nie miłuj się nad nimi Panie, według mądrości Twojej i zgnój go na wieki. Amen.
anonim2019.09.26 17:35
Głowa ciebie boli ? Coś ci dolega ? Jakoś pomóc ?
JONASIK2019.09.26 19:21
Tak, zbieram na Panamerę.
Lech Keller-Krawczyk eine kleine jüdische läuse 2019.09.26 16:41
Z goowna - 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 odleciała mucha, nawet ona dosyć, ale się znalazła inna, radziecka czuje się jak u siebie w domu. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - w "międzyczasie" wypełnia blogi tym samym smrodem jako gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐥𝐨𝐥𝐞𝐤 𝐤𝐫𝐞𝐦𝐨𝐰𝐤𝐚.
andrzejhahn32019.09.26 16:22
a ja po zakupie obrazu z maryjka nasralem na niego moja wlasnosc i moje prawo
killpedryll2019.09.26 17:35
A ja jak spotkam ciebie kurczak to nasram ci na ryj.
anonim2019.09.27 8:09
Ale on w przeciwieństwie do obrazka nie jest twoją własnością. Nie ogarniasz tego koleś.
Patrick2019.09.26 15:45
Zachowanie tego satanisty jest tylko dowodem na prawdziwość proroczych słów z księgi Rodzaju :"Ona zmiażdży ci głowę..". Szatan wie że został pokonany i stąd te wrzaski i pokazówki. Bóg jednak w swej Mądrości pozwala na te wybryki i manifesty Złego, bo chce aby ludzie, których kocha się opamiętali, aby mieli okazję dokonać wyboru. Dziś jest właśnie czas wyboru dla świata, dla narodów i dla każdego z nas. "Kładę przed Tobą życie i śmierć. Wybieraj życie! Boże bądź uwielbiony za Twoją Mądrość i Twoje Miłosierdzie!
Marek2019.09.26 15:18
Trzeba było mu podrzucić złotego cielca.
Rebe2019.09.26 15:25
Ja chętnie przyjmę, nawet ze dwa. A ile karatów? Jak trzeba mogę publicznie przetopić.
Darek2019.09.26 15:04
"Po owocach ich poznacie" Nie mam wątpliwości że ten cały Nergal jest bliższy Bogu i żyje w większej zgodzi z przykazaniami niż niejeden ksiądz. W sumie zniszczenie tego bałwochwalczego sodomickiego wizerunku też jest zgodne z Biblią, na którą to się tak katolicy często powołują i której zaciekle bronią, a której tekst równie ochoczo lekceważąco ignorują.
anonim2019.09.26 17:42
Darku głupich nie sieją sami się rodzą ,jesteś tego dobrym przykładem .
anonim2019.09.26 18:09
No toś się odniósł merytorycznie jak większość "uczonych" tutaj.
anonim2019.09.27 8:09
Ale co ci się nie zgadza? Boli pupa?
PiotrS2019.09.26 14:40
A ja myślę, że tą dyskusją Nergal osiągnął właśnie sukces. W show biznesie właśnie o to chodzi. Ma się o nim jak najwięcej mówić, źle, dobrze - nie ma to żadnego znaczenia. Być może jakieś profile w portalach społecznościowych, portale internetowe będą się powoływać na "żywiołową krytykę" "ogromną dyskusję" itp. itd. A interes się kręci. To samo robi(ł) Marylin Manson. No...Manson osiągnął znacznie wyższy poziom prowokowania. Muzykę ma w zasadzie niezbyt ciężką - ot Rock, ale teledyski...ho ho. Show biznes to lubi i można na tym zarobić.
andrzejhahn32019.09.26 16:40
jak i rydzyk zarabia na naiwnosci ciemnocie i zacofaniu katoli
anonim2019.09.26 17:39
Nie jesteś katolem to co się tym martwisz ?
LEAKI 2019.09.26 14:19
KUUUUU A S PROWOKUJE MUCHOŁAPKO JAK MUCHE GO
EKO 2019.09.26 14:15
NIECH KTOŚ SIĘ W KOŃCU ZA NIEGO WEŹMIE
Bo\\\\305\\\\274ena2019.09.26 13:42
toć to debil. Nie warto w ogóle o nim pisać. Prymityyw i moralne zero. Mam nadzieję, że nie jest Polakiem genetycznie.
Piotr2019.09.26 13:29
ciemniak już raz otrzymał szansę od Boga Widać jest tak głupi że tego nie docenia Otrzyma jeszcze szansę aby zmądrzeć ale jego czas się kończy
anonim2019.09.26 13:30
A ja głupi myślałem że to był przeszczep i zasługa dawcy oraz lekarzy, ale co ja tam wiem...
MJ2019.09.26 13:42
No właśnie, co ty lewaku wiesz.
przeciw kretynom2019.09.26 14:29
Otóż to. Głupi.
andrzejhahn32019.09.26 16:42
katolicki poganski sekciarz ,ciemny i zacofany nazywa drugiego ciemniakiem..................wy katole rzeczywiscie macie rozumowy problem
jola2019.09.30 15:24
Diabeł chciał go zabrać jak swego ,bo obecnie z nim jest żeby sobie w piekiełku z nim był .Ale Bóg pełen miłości zawetował jego śmierć i trzyma go na poprawę. Czy ten osiłek to kiedyś zrozumie,bo jest bardzo tępy.
Wojtek Polak 2019.09.26 13:27
o proszę błazen darski się reaktywował. jesteś małym prostaczkiem i głupkiem. pieniążki przećpał przechlał to przypomnieć o sobie trzeba może jakiś wywiadzik to TVNów ONETków czy Gejzety W i parę groszy wpadnie. oj darski darski jesteś chłoptasiu śmiechu albo politowania warty.
anonim2019.09.26 13:41
Nazwiska piszemy dużą literą kmiocie.
Wojtek Polak 2019.09.26 14:04
ludzi nie szanujących cudzych uczuć religijnych i osób o odmiennym poglądzie na świat piszemy z malej litery bo to są maleńkie błazny jak darski. zlwewaczały kmiocie.
Darek2019.09.26 14:16
A ty szanujesz jego uczucia religijne?
przeciw kretynom2019.09.26 14:27
Przed epitetem stawiamy przecinek, cymbale.
joanna2019.09.26 13:01
Nergal jest satanistą i wcale się z tym nie kryje. A to oznacza, że jest człowiekiem głęboko zranionym, nienawidzącym wszystkiego i wszystkich, z sobą włącznie. To jest "sukces" Złego. I dlatego warto się za Nergala modlić o uwolnienie od złych mocy. Zdarza się, że takie osoby wyzwalają się z szatańskich objęć; niekiedy w chwilach, gdy dopadnie ich nieprawdopodobne cierpienie, otwierają się im oczy na dobro, na Boga. Bo przecież w takim "czarnym więzieniu ducha" trudno żyć, nawet komuś, kto z pozoru odnosi jakieś zewnętrzne sukcesy (naukowe, artystyczne, finansowe...). Nie traćmy więc nadziei!
Darek2019.09.26 13:24
Nergal nigdy nie był i nie jest satanistą, on jest celebrytą.
przeciw kretynom2019.09.26 14:24
Celebrytą, który sam siebie nazywa satanistą. Precz!
Darek2019.09.26 14:36
Zgadza się, to uzurpator - wykorzystuje motywy satanistyczne do celów zarobkowych, ot marna podróba, nic więcej.
anonim2019.09.27 8:10
Pan Darski jest ATEISTĄ i wcale się z tym nie kryje.
anonim2019.09.26 12:54
Nergal zniszczył symbol katolickiej sodomii, no chyba dobrze. Nawet jak sam nie wierzy to jako chrześcijanin czyn pochwalam.
przeciw kretynom2019.09.26 14:23
Matkę Jezusa kojarzysz z sodomią, bydlaku? Jak śmiesz podszywać się pod chrześcijanina? Nie masz bladego pojęcia o Ewangelii, więc zamknij wężowy ryj, szatanie!
anonim2019.09.26 14:35
Akurat tak się składa drogi sodomito, że mam całkiem spore pojęcie o Ewangelii. Ty nie masz pojęcia nie tylko o Ewangelii, Dekalogu ale nawet o języku polskim. Jezus w Ewangelii swojej matki się wyparł, a nawet ją publicznie poniżał, ale tego jako istota nie do końca rozumna już nie doczytałeś. Oddawanie czci obrazom i wizerunkom, a także komukolwiek poza Bogiem Ojcem i Jezusem, jest jeszcze cięższym grzechem niż zabójstwo. To grzech Sodomy za, który została ona przez Boga zniszczona (wtedy oczywiście jeszcze była mowa tylko o Bogu Ojcu). Pozostałe grzechy sodomskie to wrogość wobec obcych / niegościnność i akceptacja dla nierówności społecznych. Za te 3 grzechy Sodoma została zniszczona. Doucz się zanim palniesz podobne głupstwo jak powyżej i nie ubliżaj już więcej swoim braciom, bo to koleiny grzech prócz Twej sodomii.
anonim2019.09.26 17:50
Tak dobrze znasz Biblię prawda drogi bracie ,tak się tym tu chełpisz ,a przykazania znasz ? Jakie jest najważniejsze przykazanie ? Bo jego nie przestrzegasz ,zamiast się chełpić stań w pokorze przed Bogiem i przemyśl to co robisz . Co do Jezusa i Maryji drogi bracie jakie jest 4 przykazanie ? Czyżby Bóg .który nam nakazał te przykazanie sam nie czcił swojej Matki ,czyżby sam przeczył sobie .Czytaj Biblię i myśl.
anonim2019.09.26 18:07
Najważniejszym dla każdego chrześcijanina jest przykazanie miłości: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." A zaraz po tym bliźnich. Nie jest przykazaniem czcić święte figury ani obrazy, które są dla Boga obrzydliwością, a oddawanie im czci, podobnie jak modlitwy do kogokolwiek prócz Boga Ojca i Jezusa Chrystusa to grzech przeciw temu właśnie najważniejszemu przykazaniu, przeciwko Bogu. To bluźnierstwo i obrzydliwość. Nie ośmieliłbym się oceniać Jezusa - niezbadane są ścieżki Pana, ale faktem jest, że matki swej Marii czcią specjalną Jezus nie darzył. Jezus zresztą stawiał miłość do bliźniego ponad miłość do rodziny, w tym do matki swojej. "Jeśli ktoś przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca, matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem" Matka Jezusa miała problem nawet żeby doczekać się audiencji u Syna, a co dopiero liczyć na jakaś cześć czy specjalne traktowanie: "Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. Ktoś rzekł do Niego: Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą. Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi? I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką" (Mt 12, 46-50)
anonim2019.09.26 18:38
No jak z tą miłością bliźnich u Ciebie ,ja w to nie wnikam ,sam sobie to rozważ w sumieniu ,bo nie moja sprawa to oceniać ,ale po wpisie mam wrażenie ,że masz z tym problem drogi bracie . Ten cytat jak i inne nie świadczą wcale ,że Jezus Maryję odrzucił ,ale ,że wszyscy słychający Słowa Bozego i wypełaniajacy je są dla Niego matką ,siostrą i bratem ,czy uważasz ,że Maryja nie wypełaniała woli Bożej .To ,że nie przyjął jej od razu to nie znaczy ,że ją odrzycił i nie spotkał się z nią po ,,audiencji ''jak to nazwałeś . A w pierwszym przytyczonym przez Ciebie fragmencie uważasz ,że Bóg nawołuje do nienawiści ,to wszyscy powinniśmy nienawidzić swoich bliskich ,jak to się ma do przykazania Miłości ? Bóg daje nam przyjazania ,a sam nie czci swojej Matki i jeszcze nawołuje do nienawiści do swoich bliskich ,przecież to kłóci się ze sobą ,ale tak nie jest ,bo trzeba w Słowo Boże sięgnąć głębiej ,żeby to zrozumieć drogi bracie .Bóg uczy miłości i te słowa trzeba czytać ze zrozumieniem co Bóg chciał przez to powiedzieć . Bóg nie przeczy sam sobie. Bóg jest Bogiem Miłości .Kocha wszystkich ludzi ,a odrzucił by własną Matkę .
anonim2019.09.26 18:54
Słowo Boże to nie czytanka to dużo więcej i żeby poznać trzeba dużo pokory mieć w sobie ,można całe życie czytać ,nawet znać wersy na pamięć i chełpić się tym ,ale nie rozumieć . Życzę ci drogi bracie,żebyś zrozumiał ,ja poznaję wciąż i wciąż wiem jak jeszcze mało wiem.,bo to przeogromna głębia . Pozdrawiam bracie,życzę pokoju serca i Miłości do Boga i ludzi .Niech Ci dobry Bóg błogosławi .
anonim2019.09.26 19:01
Zarzucasz mi słowa których nie napisałem. nikogo nie odrzucił, ale wyraźnie powiedział że wszystkich powinnismy traktować na równi, wszystkich powinniśmy kochać jak rodzinę. To nie jest trudny tekst. Jako przykład pokazał swoja matkę i braci, że nie są w żaden sposób wywyższeni ani nie powinni być traktowani specjalnie, wywyższa w tych słowach wszystkich do pozycji swej matki. Oczywiście miała zapewne ona prawo poczuć się poniżona takim czekaniem, ale o tym akurat już Ewangelia nie wspomina. Tak czy inaczej nie ma najmniejszej przesłanki by traktować Matkę Bożą, która nie koniecznie z własnej woli stała się bożą Rodzicielką w sposób odmienny niż swojego sąsiada. Nie wolno też się do niej modlić, bo Jezus jest jedynym pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem i nie ma innej drogi jak tylko przez niego. Nie wolno też składać czci wizerunkom, gdyż skoro żadne z przykazań nie został odwołane, to i drugie także nie zostało. To nie jest trudny tekst - jedyna przeszkodą może być archaiczność języka, ja często wolę sięgnąć po przekład w języku angielskim bo jakoś tam to wszystko pozostawia mniej wątpliwości językowych.
Rycerz Niepokalanej!2019.09.26 20:48
Twoje mądrości głoś w zborze jehowitów czy innej sekty. Cuchniesz herezją. Wynocha z portalu katolickiego.
RHQQ22019.09.26 23:44
katolickiego? przecież tu sami sedewakantyści. I co u niego znalazłeś jehowskiego czy sekciarskiego? Kolega grzecznie po kolei odnosi się do Pisma Świętego i zwraca uwagę na konkretne zagadnienia w związku z artykułem, a Ty tu go od sekciarzy wyzywasz? katolicyzm to formalnie sekta, ale co z tego. Jak chcesz zabłysnąć to odnieś się do konkretnego fragmentu, wykaż swoje racje zamiast stosować argumenty ad personam, bo tylko o Tobie samym to świadczy, a świadczy nie najlepiej.
andrzejhahn32019.09.26 16:44
kolejny ciemny ,zacofany sekciarz katolicki otwiera ryj
RHQQ22019.09.26 23:55
Przecież on stwierdził fakt, kult wizerunków był jednym z 3 grzechów sodomskich wymienionych w Biblii, czemu się czepiasz? Jak Ci się tekst biblijny nie podoba to z pretensjami do Autora, a nie do tych, którzy cytują Pismo Święte. Chyba że by jak jehowi z jakimiś własnymi tłumaczeniami wyskoczyli, ale to też wtedy po prostu nie ma o czym dyskutować, też nikogo nie trzeba od razu obrażać.
Schulz2019.09.26 12:37
zamiast pisać o bzdurach napiszcie o kolejnym mieście, w którym zamyka się w szpitalu oddział pediatrii !
MJ2019.09.26 13:01
Po klęsce totalno-tęczowyej-lewackiej zarazy będzie większe zapotrzebowanie na leczenie w systemie zamkniętym dla lewaków, żeby z wściekłości sobie lub co gorsza innym nie zrobili krzywdy..
andrzejhahn32019.09.26 16:44
i jak kolejny katolicki ksiadz molestuje dziecko
MO2019.09.26 12:31
a jak zdrowie szmaciarzu, żyjesz jak na bombie zegarowej z tym rakiem, nic nie zrozumiałeś
andrzejhahn32019.09.26 16:45
a co ty rozumiesz poganski sekciarzu katolicki....................
katolik2019.09.26 12:20
Paradoksalnie pan Darski zachował się jak Mojżesz - wdrożył w życie przesłanie Biblii, mimo że nie uznaje jej autorytetu. Można to zestawić też z wyrzuceniem przez Jezusa kupców ze świątyni. Także pomimo sprzecznych poglądów ode mnie jako od chrześcijanina szacun za czyny, lecz powątpiewanie co do słuszności ich motywów.
MJ2019.09.26 13:04
Posoborowe idiotyzmy i tyle w temacie.
przeciw kretynom2019.09.26 14:19
Jehowi nie powinni się mądrzyć na temat Biblii, której nie znają. A już na pewno nie na temat Jezusa, którego obrażają.
anonim2019.09.26 18:19
no toś się merytorycznie odniósł i pochwalił swoją znajomością Biblii. A co do tego mają Jehowi?
mrs mrs2019.09.27 12:03
"Szacun za czyny" ???? Cóż to za bohaterskie czyny???? A swoją drogą ciekawe dlaczego pan Darski tak boi się Matki Najświętszej, że przeszkadza mu Jej wizerunek i chce Go zniszczyc???
krzysztof2019.09.26 12:17
prowokator lewacki cham nie darujemy mu tego w pewnym momencie upomnimy się o szacunek do ludzi będziesz miał problemy wybory blisko
Darek2019.09.26 12:17
A od kiedy to obrazki z Matką Boską są jakimś rzekomo chrześcijańskim przedmiotem kultu? Jeśli to jego obraz i nie był wpisany do rejestru zabytków to może z nim sobie robić co chce. Święte prawo własności musi być przestrzegane. Inną sprawą jest po co niszczyć coś - jak się nie podoba można było podarować komuś komu się spodoba.
MK2019.09.26 12:31
a zdjecie twojej matki jakby podeptał publicznie, albo wizrunek jej przymocował do sztucznego penisa? przeciez to nie zabytek,... ale obraziłby cię chyba (?)
Darek2019.09.26 12:51
To nie jest moja matka, a nawet sam Jezus się od niej odżegnywał, więc porównanie chybione. Mojżesz też zniszczył statuę węża i go zatknął na kiju jako trofeum.
MJ2019.09.26 12:57
Rozumiem, że inne niż twoja matka matka to już można obrażać, np ostentacyjnie depcząc jej obraz, zdjęcie. Biblię to trzeba przeczytać w całości a nie wybierać fragmenty, które lewackiemu profanowi pasują.
katolik2019.09.26 13:29
Znam Biblię w całości, uważam że całkiem nieźle i też dostrzegam analogię między zachowaniem Nergala a Mojżesza czy Jezusa. Znając biblię po prostu nie sposób tego nie zauważyć. Nie było to zdjęcie niczyjej matki tylko obrzydliwy Bogu obrazek z wymyślonym, a więc urojonym wizerunkiem.
MJ2019.09.26 13:40
Sądząc po wpisie jesteś jehowym, więc na temat biblii masz tylko mniemanie o jej znajomości a nie ją znasz. Jako jehowy nic nie wiesz. To jest nasza Matka. Bo Nią uczynił sam Pan na krzyży w wypowiedzi do św Jana. Ty jako jehowita nie tylko nie jesteś katolikiem, ale też nie jesteś chrześcijaninem.
BJ2019.09.26 17:33
Bezczelnie podpisuje się jako katolil .bo chyba nie ma odwagi podpisać się ,że jehowa. .
przeciw kretynom2019.09.26 14:16
Z ciebie katolik, jak z Nergala muzyk :D
przeciw kretynom2019.09.26 14:13
Zdaje się panie Darek, żeś kolejny taki głupio-mądry. To ja proponuję tak: kup sobie polską flagę i będzie ona twoją własnością. Potem zamieść w necie zdjęcie jak ją depczesz i zobaczymy co się stanie. Mówisz, że możesz ze swoją własnością zrobić, co zechcesz? No to spróbuj, tępy deklu :)
RHQQ22019.09.26 15:49
Ale polska flaga jest uznanym symbolem narodowym, któremu cześć należna jest z mocy prawa. Świeckiego. Obrazoburczy malunek jest niegodny i obrzydliwy z mocy prawa boskiego, jest dokładnie odwrotnością a nie analogią.
Zephyr2019.09.26 12:07
Biedny chory dewiant. Jak go w Nowym Jorku przegonili z siłowni, bo miał szatańską koszulkę to tylko pochlipywał, ale się nie postawił. Ale tutaj w Polsce jest odważny, może nawet depatać obraz przedstawiający Matkę Bożą. I po co to wszystko? Dewiant próbuje na siłę zaistnieć, choć na chwilę w przestrzeni publicznej. Jednak twój czs Nergal już się skończył. Możesz to wypierać ale takie są fakty i nic z tym nie zrobisz, choćbyś się publicznie ze...ł
Darek2019.09.26 12:23
No z tą siłownią YMCA to się wygłupił totalnie. OK, rozumiem że mógł nie zauważyć wchodząc, w co osobiście wątpię, ale on już po wszystkim z pełnią wiedzy komentował jaki to pokrzywdzony. Szanuję jego poglądy, ale tym zachowaniem tak się zbłaźnił, że cały szacunek do osoby prysł.
andrzejhahn32019.09.26 16:46
biedny chory ciemny i zacofany katol
matis892019.09.26 12:06
Geje sodomici najpierw pałają nienawiścią do katolików, depczą symbole, prowokują pogardliwie, profanują po czym zaczynają gadać o tolerancji tylko wobec nich. A później w Białymstoku Nergal od kogoś dostanie po gębie i będzie udawał, krzyczał że nie wie za co bo on taki tolerancyjny tęczowo przecież. Kreujesz nienawiść ona do ciebie wróci.
RHQQ22019.09.26 12:53
Sodomici to właśnie katolicy przecież. Grzech sodomski to bałwochwalstwo i wrogość wobec obcych oraz akceptacja nierówności społecznych. Czytajcie proszę Biblię.
matis892019.09.26 12:59
W Sodomie geje gwałcili każdego nowego we wsi na przywitanie z gościnności. Gospodarz mówi zostawcie mojego gościa, w zamian dam wam córkę. A geje sodomici, nie my chcemy nowego faceta.
RHQQ22019.09.26 15:45
Ty jakiś jehowy jesteś? Nie znam się na waszej wersji Biblii, ciężko mi się odnieść, bazuję więc na katolickich tłumaczeniach, bo je znam. Nie faceta ale anioła, który płci nie posiadał, co potwierdza chrześcijańska angelologia. I w sumie to gwałt tylko lot proponował. NIc tam o gejach nie było. No i po cóż Lot miałby proponować gejom córki swoje? Jak chcesz porównaj sobie w innych językach ten tekst. Jest też wyraźnie powiedziane za co Sodoma została ukarana i - o zgrozo - też nic o gejach.
matis892019.09.26 16:50
Hehe następny lewakoateista co udaje głupka. Sodomici to geje zboki, gwałciciele. Ten anioł był pod postacią mężczyzny o czy geje sodomici nie wiedzieli. Dlatego chcieli go zgwałcić swoją gejowską gościnnością. Zresztą wszyscy aniołowie w Biblii ukazywali się pod postacią męską. Sodomici geje nie chcieli kobiety bo widzieli nowego faceta we wsi. I z gejowskiej gościnności gwałcili nowych przybyszów do wsi. Aż Lot musiał zapierać przed nimi drzwi, bo tak geje sodomscy chcieli zgwałcić nowego faceta we wsi. Nie rób z siebie dalej lewackoateistycznego fanatyka który prostego przekazu nie jest w stanie zrozumieć ze zrozumieniem.
RHQQ22019.09.26 17:28
Poproszę o stosowny fragment o tym jak to gejów Bóg ukarał. O tym przybraniu postaci też poproszę. "Oto winą Sodomy, twojej siostry, było to: wzbiła się w pychę, miała dostatek chleba i beztroski spokój wraz ze swoimi córkami, lecz nie wspomagała ubogiego i biednego. Były wyniosłe i popełniały obrzydliwości przed obliczem moim, dlatego usunąłem je, jak widziałaś." "Z jakiego to powodu Jahwe postąpił tak z tym krajem, co za przyczyna tak wielkiego gniewu?" I odpowiedzą: "Ponieważ nie dochowali Przymierza, które zawarł z nimi Jahwe, Bóg ich ojców, gdy wyprowadził ich z ziemi egipskiej, lecz poszli służyć obcym bogom, padali na twarz przed bogami, których nie znali i [których Jahwe] im nie przeznaczył" "A na grzeszników przyszły też kary, poprzedzone znakami w postaci potężnych grzmotów, gdyż słusznie cierpieli za złe czyny, okazywali bowiem obcym nieprzejednaną nienawiść.Tamci [Sodomici], mianowicie, nie byli gościnni dla przybyszów, ci natomiast uczynili niewolnikami gości, którzy byli ich dobroczyńcami." "Słuchajcie tego wy, którzy zamykacie swoje domy dla gości! Słuchajcie tego wy, którzy stronicie od podróżnego jako wroga! Lot żył wśród Sodomitów. Nie czytamy o żadnych innych jego dobrych uczynkach: (…) uniknął płomieni, uniknął ognia tylko dzięki jednej rzeczy. Otworzył dom swój dla gości. Aniołowie weszli do gościnnego domostwa; płomienie wtargnęły do domów zamkniętych dla gości." Gdzie Ty tu gejostwo widzisz powiedz mi? Czy może to tak że głodnemu chleb na myśli po prostu? Jak coś nie potępiam, żeby nie było, Twoja osobista sprawa, ale wyjaśnij proszę jak Tyś z tych wersetów wywnioskował że Bóg ukarał Sodomitów za homoseksualizm, a nie za wrogość wobec przybyszów i bałwochwalstwo. I na koniec cytat dość aktualny też z Sodomą związany: "Obmyjcie się, oczyśćcie się, usuńcie wasze złe uczynki sprzed moich oczu, przestańcie źle czynić! Uczcie się dobrze czynić, przestrzegajcie prawa, brońcie pokrzywdzonego, wymierzajcie sprawiedliwość sierocie, wstawiajcie się za wdową!"
matis892019.09.26 18:50
No naprawdę masz zamiar grać głupiego lewakoateistę do końca. Opis Sodomy opisuje dobitnie wieś ogarniętą przez gejów sodomitów. Chcieli oni gwałcić każdego nowego faceta we wsi. I jest tą gejowską sodomią bezbożność i nietolerancja jest związana przecież po dziś dzień, choć ten fragment dobitnie opisuje gejów chcących gwałcić innego nowego faceta we wsi. A nietolerancja, czczenie bożków seksu, niegościnność do dziś jest obrazem sodomitów gejów. Nawet przez to pałają nienawiścią do wiary i tradycji Polski. Sodomici chcą być uznawani za małżeństwa z dziećmi przeciwko Bogu, czyli czczą bożków. Nie tolerancja, obrażanie to już normalka w pochodach sodomitów. Ogarnij się i nie rób z lewakoateistów debili nie umiejących odczytać prostych zdań ze zrozumieniem.
RHQQ22019.09.26 19:11
No to jak tak dobitny opis znalazłeś przedstawiający jedno największych miast starożytności jako wieś ogarniętą przez gejów, to czekamy aż nam ten tekst źródłowy który to tak DOBITNIE pokazuje zaprezentujesz. Na co jeszcze czekasz, zacytuj.
katolik2019.09.26 19:21
- geje: w opisie Sodomy nie występują - gwałty: to propozycja Lota, na którą sodomici jednak nie przystają - Sodoma nie była wsią tylko bardzo dużym jak na ówczesne warunki miastem - Sodoma nie za homoseksualizm została ukarana a za niegościnność, nierówności społeczne w mieście i czczenie bożków, o czym Biblia mówi jasno i dobitnie. Nie kłam więc, bo grzeszysz
matis892019.09.26 21:29
Katolikiem to nie jesteś na pewno. W sodomie faceci chcieli zgwałcić tylko nowego faceta i kobiety ich nie interesowały w tym występku. Dązenie do gwałtu na gościu było tylko po stronie gejów z Sodomy, LOT do gwałtu nie dążył, chciał tylko chronić swojego gościa w Sodomie przed gejowskimi zboczeńcami Sodomy.
anonim2019.09.26 23:47
Skąd wiesz? Byłeś? Widziałeś? Skoro w Biblii nic o tym nie ma to nie zmyślaj bajek. Nie potrafisz żadnego nawet poszlakowego dowodu przedstawisz na te swoje brednie, a w cytatach Ci udowodniono że łżesz.
Szmaja2019.09.26 18:40
To zacytuj cwaniaczku stosowny fragment który potwierdzi to co napisałeś, czyli potwierdzi: - przeistoczenie aniołów w mężczyzn - gwałt czy usiłowanie gwałtu na tychże przeistoczonych cudownie aniołach co płci dostali magicznie - uznanie tego za grzech sodomski, za który kar było zniszczenie miasta Ja również chętnie poznam przekład Twojego wyznania, niestety sam tylko katolickim dysponuję. RHQQ2 ma absolutną rację, przecież nawet w homiliach się ten motyw często przewija, widać do kościoła nie chodzisz albo jesteś innego wyznania.
Darek2019.09.26 15:50
Grzech sodomski to grzech mieszkańców Sodomy, którzy zostali ukarani za oddawanie czci bożkom, niegościnność wobec obcych i obojętność wobec nierówności społecznych. Przeciwieństwem grzechu sodomskiego jest gościnność Lota, który w ramach swej życzliwości dla przybyszów zaproponował gwałt zbiorowy na swoich dziewiczych córkach, co się Panu Bogu tak spodobało, że postanowił tego wspaniałego człowieka uratować. I całe szczęście, bo dzięki temu że Lot przeżył mógł później wynaleźć inne ciekawe rzeczy i wprowadzić w życie: alkoholizm, libacje, kazirodztwo i niewolnictwo. Wyobrażacie sobie jak potwornie nudnym miejscem byłby świat bez tych wynalazków Lota?
matis892019.09.26 16:59
Tekst o Sodomie i Gomorze mówi o tym jak geje chcieli gwałcić nowych facetów we wsi, tak z gejowskiej gościnności. Nic tam nie ma o gejowskiej nierówności społecznej, bo w sodomie to geje rządzili. Nic też nie ma o innych bożkach jako główny przekaz. Ani wobec niegościnności, bo przecież sodomscy geje z gościnności chcieli gwałcić nowych facetów we wsi. No i geje sodomscy kobiet nie chcieli, bo interesowali ich tylko nowi faceci we wsi.
RHQQ22019.09.26 17:36
Nie nie mówi. Biblia mówi wyraźnie za co Bóg sodomę ukarał i co jest grzechem sodomskim: A na grzeszników przyszły też kary, poprzedzone znakami w postaci potężnych grzmotów, gdyż słusznie cierpieli za złe czyny, okazywali bowiem obcym nieprzejednaną nienawiść.Tamci [Sodomici], mianowicie, nie byli gościnni dla przybyszów, ci natomiast uczynili niewolnikami gości, którzy byli ich dobroczyńcami." Gośćmi Lota były anioły, płci nie posiadący zresztą, o gwałcie jest mowa kiedy Lot ofiaruje na gwałt zbiorowy swoje córki, po co miałby składać taką propozycję gejom?
anonim2019.09.26 18:45
to jest po prostu nieprawda, nic takiego ten tekst nie mowi
anonim2019.09.26 18:18
A masz na to jakieś dowody, czy to tylko twoje urojenia? Możesz zacytować ten fragment Biblii gdzie geje gwałcą jakiś mężczyzn i Bóg ich za to karze? Do tego jeszcze w Sodomie? Może jakieś prawosławne tłumaczenia tak mają, albo protestanckie, ja się nie znam na innych wyznaniach, ale w katolickiej Biblii raczej nic takiego nie znajdziesz.
Szmaja2019.09.27 1:32
bredzisz D-bilu, ktoś ci zgwałcił najwyraźniej mózg
przeciw kretynom2019.09.26 14:32
A ty? Może sam poczytaj, tylko ze zrozumieniem, bo wypisujesz głupoty.
Darek2019.09.26 17:04
Tak, to może zacytuj ten fragment o ukaraniu Sodomy za gejów. Jak Ci polskie tłumaczenie nie odpowiada to może być i angielski, niemiecki czy rosyjski, tylko nie z jehowych czy jakis mormonów, ale o katolickiej wersji mowie.
RHQQ22019.09.26 17:43
Powiedzcie mi proszę z jakiego tłumaczenia Wy te fragmenty o gejach niby bierzecie, i w jakim języku, to jakaś jehowska wersja czy jak? "Lecz pierwej niż oni poszli spać, oto obywatele miasta, mężowie Sodomscy, obstąpili dom, od młodego aż do starego, wszystek lud zewsząd.I wołali na Lota, i rzekli mu: Gdzie są mężowie, którzy przyszli do ciebie w nocy? wywiedź je do nas, abyśmy je poznali." "But before they lay down, the men of the city, the men of Sodom, both young and old, all the people to the last man, surrounded the house; and they called to Lot, "Where are the men who came to you tonight? Bring them out to us, so that we may know them." "Aber ehe sie sich legten, kamen die Leute der Stadt Sodom und umgaben das ganze Haus, jung und alt, das ganze Volk aus allen Enden, und forderten Lot und sprachen zu ihm: Wo sind die Männer, die zu dir gekommen sind diese Nacht? Führe sie heraus zu uns, daß wir sie erkennen." "Еще не легли они спать, как городские жители, Содомляне, от молодого до старого, весь народ со [всех] концов [города], окружили дом и вызвали Лота и говорили ему: где люди, пришедшие к тебе на ночь? выведи их к нам; мы познаем их."
matis892019.09.26 18:15
Zacytuj dalej, a i w tym z czym masz problem. Gejom sodomitom chodziło o faceta bo chcieli go gościnnie gejowsko zgwałcić. Czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem ?
RHQQ22019.09.26 18:25
Który konkretnie fragment? Przecież to już wszystko jeśli chodzi o interakcję z przybyszami, w tym przypadku z aniołami. Zresztą jedynym facetem w budynku był Lot. Jacy geje chcieli zgwałcić Lota i który niby fragment o tym mówi? No zacytuj proszę. Z chęcią poznamy wszyscy ten tajemniczy fragment, czekam z niecierpliwością.
matis892019.09.26 21:36
Sodomici geje nie wiedzieli że mają do czynienia z aniołem, tylko chcieli zgwałcić nowego faceta. Aniołowie w Biblii przybierali ludzką postać nie raz, ale zawsze mężczyzny. Więc skąd te swoje bzdury wyciągasz bo nie z Biblii na pewno. Chcesz powiedzieć że gejowscy sodomici wiedzieli że rzucają się na anioła, albo myśleli że to kobieta skoro kobiet nie chcieli ??? Ten lewackoateistyczny stek bzdur wynika z tego że nie zrozumiałeś prostego przekazu, banalnego.
RHQQ22019.09.26 23:38
no i gdzie ten fragment?
anonim2019.09.26 23:50
Skąd wiesz? Byłeś? Widziałeś? Skoro w Biblii nic o tym nie ma, to nie zmyślaj bajek. Nie potrafisz żadnego nawet poszlakowego dowodu przedstawisz na te swoje brednie, a w cytatach Ci udowodniono że łżesz jak pies.
RHQQ22019.09.26 18:31
"Oto winą Sodomy, twojej siostry, było to: wzbiła się w pychę, miała dostatek chleba i beztroski spokój wraz ze swoimi córkami, lecz nie wspomagała ubogiego i biednego. Były wyniosłe i popełniały obrzydliwości przed obliczem moim, dlatego usunąłem je, jak widziałaś." "Z jakiego to powodu Jahwe postąpił tak z tym krajem, co za przyczyna tak wielkiego gniewu?" I odpowiedzą: "Ponieważ nie dochowali Przymierza, które zawarł z nimi Jahwe, Bóg ich ojców, gdy wyprowadził ich z ziemi egipskiej, lecz poszli służyć obcym bogom, padali na twarz przed bogami, których nie znali i [których Jahwe] im nie przeznaczył" "A na grzeszników przyszły też kary, poprzedzone znakami w postaci potężnych grzmotów, gdyż słusznie cierpieli za złe czyny, okazywali bowiem obcym nieprzejednaną nienawiść.Tamci [Sodomici], mianowicie, nie byli gościnni dla przybyszów, ci natomiast uczynili niewolnikami gości, którzy byli ich dobroczyńcami." "Słuchajcie tego wy, którzy zamykacie swoje domy dla gości! Słuchajcie tego wy, którzy stronicie od podróżnego jako wroga! Lot żył wśród Sodomitów. Nie czytamy o żadnych innych jego dobrych uczynkach: (…) uniknął płomieni, uniknął ognia tylko dzięki jednej rzeczy. Otworzył dom swój dla gości. Aniołowie weszli do gościnnego domostwa; płomienie wtargnęły do domów zamkniętych dla gości."
matis892019.09.26 18:52
Sodomici geje chcieli zgwałcić nowego faceta we wsi. Aniołowie nie występują w Biblii pod postacią kobiet. Oni, geje sodomscy mieli przed oczami nowego faceta we wsi i chcieli go dlatego zgwałcić, jako gościa nowego faceta. Dla gejowskich sodomitów nie była to relacja z aniołem tylko widzieli nowego faceta we wsi do zgwałcenia po gejowsku, bo kobiet nie chcieli. Dalej masz zamiar grać lewackoateistycznego głupka który protego tekstu nie umie zrozumieć ???
Darek2019.09.26 19:07
Nie ma nic o gejach ani że chcieli kogoś zgwałcić, jak twierdzisz inaczej zacytuj Aniołowie nie występują w Biblii pod postacią mężczyzn, ani kobiet - występują tylko pod postacią aniołów. Jehowi mogą sobie to tłumaczyć różnie, ale angelologia chrześcijańska wątpliwosci nie zostawia. Sodoma wsią? Serio? Ty chyba z warszawki, hehe To teraz czekamy na fragment Biblii, którym potwierdzisz te swoje rewelacje, sprzeczne zarówno z nauczaniem Kościoła, Starym testamentem, Ewangelią jak i zdrowym rozsądkiem. No dalej @matis89, pokaż nam jak bardzo się wszyscy mylimy.
Szmaja2019.09.26 19:35
Ależ matis89 juz udowodnił - udowodnił że jest kretynem, dla którego fakty nie maja znaczenia tylko powtarza w kółko swoją urojoną mantrę. To jakiś lefebrysta, protestant albo jehowy, oni mają swój świat. Nie przejmuj się takich sekciarzy jak matis89 to na Frondzie chyba więcej niż połowa. Żadne krzyki i płacze ich nie przekonają że białe jest białe, a czarne jest czarne, jak to mawiał pan prezes :)
JS2019.09.26 11:52
Zostało zapowiedziane, że pokolenie Ewy zdepcze głowę węża. Zdeptanie obrazu nic nie uczyni naszej Królowej ale może to być działanie do sprowokowania nas do kontrataków, żeby potem pisali, pokazywali jak to wyznawcy szatana nie mają wolności. Króluj nam Chryste Pozdr.
MJ2019.09.26 12:00
Najlepiej stać biernie, jak Ci zaczną pluć na żonę i dzieci, to też będziesz stał biernie, żeby nie pozwolić plującym oskarżyć Ciebie o napaść? Ach te posoborowe postawy. Praeesset nos Christum, semper et ubique.
JS2019.09.26 14:26
Spokojnie, spokojnie. Ale zaraz, mam zacząć chodzić na koncerty tego opętanego człowieka, wejść na scenę i zaprotestować jak znów zaatakuje naszą świętość? Pisząc, że zdeptanie obrazu naszej Królowej nic Jej nie uczyni, to nie znaczy że jestem obojętny. Walczę na wielu frontach o Prawdę, Jezusa, Kościół i jak trzeba wesprę akcję obrony Matki Bożej. Pozdrawiam
MJ2019.09.26 11:52
A co na to episkopat, abp Polak, ks Sowa, Czy ks Boniecki? Wydumki z nabożeństwami wynagradzającymi są zwyczajnie śmieszne. Ciekawe, czy ci "wynagradzający", jakby zostali skrzywdzeni, to starczyła by im modlitwa wynagradzająca. Tak się kończy sądowe pobłażanie satanistom. Ciekawe co dalej. Za komuny, nawet w stanie wojennym, to trzymano straż przed kościołami, żeby nie dopuścić do prowokacji. A teraz nasi "pasterze", to bardziej boją się wilka niż owce. Żenada. Po wyborach to się zmieni, bo diabeł tracąc wpływy szaleje. Pobożni "przebłagalnicy", modlitwa jest przygotowaniem do działania, niezbędnym, ale przygotowaniem a nie działaniem. Abp Polak, abp Gądecki jesteście tylko ślepymi przewodnikami ślepych a nie pasterzami Pana.
Jahu2019.09.26 11:39
Co na to ks. Boniecki, takie sobie jasełka?
Hiacynta2019.09.26 11:32
Nie ma się co emocjonować wybrykami biednych zwiedzionych grzeszników, tylko wynagradzać Niepokalanemu Sercu nabożeństwem Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca - o co prosiła Matka Boża w Fatimie, przewidując sytuacje właśnie takie jak ta.
Gnostyk 2019.09.26 12:00
Mimo, że oczywiście nie popieram, to podoba mi się twoje podejście. Wśród zalewu agresywnych i wulgarnych komentarzy twój jest bardzo zdroworozsądkowy. Zyczę wszystkiego najlepszego i miłego dnia.
Hiacynta2019.09.26 19:34
Cieszę się. Ale kusi mnie zapytać, czy aby na pewno Pan wie, czego nie popiera? (Pytam szczerze i bardzo serio, jako była okultystka i gnostyczka, z dwudziestoletnim stażem w tajemnych sztukach. Odpowiedź wystarczy zważyć w sercu). Pozdrawiam!
katolik2019.09.26 11:28
Jak pisze Odwaki cwaniaczku,niech zrobi coś przeciw muzułmanom.TCHÓRZ nic nie zrobi,jaki żałosny typ
katolik2019.09.26 11:26
W USA pokazali mu gdzie jest jego miejsce.,wygonili go z katolickiego klubu.Jak pisze AB niech zrobi coś przeciw muzułmanom,TCHÓRZ I PROSTAK. Dlaczego mysli,że może pogrywać z Polską ,w Polsce.
MJ2019.09.26 11:55
Musi Pan zrozumieć, że muzułmanie są takimi samymi dziećmi diabła, jak nergal.
lolek kremowka2019.09.26 11:19
KK większą czcią darzy farbę ręką ludzką naniesioną na płótno czy deskę niż naturę stworzoną przez Boga. Czcią dzrzy autorów obrazów a nie szanuje stwórcy tego co nas otacza, nie dba o przyrodę
Gnostyk 2019.09.26 11:20
Kościół tkwi głęboko w niewoli materii i rzeczy tego świata. Dlatego jest bardzo daleko od Prawdziwego Boga.
przeciw kretynom2019.09.26 14:08
Tacy z was filozofowie, jak z mysiej piczki trąbka :)
Odwagi cwaniaczku2019.09.26 11:19
Może ten cwaniak Nergal podeptałby Gwiazdę Dawida, albo obraz Mahometa. To by było coś, tak, tylko jest miernotą.
Globocnik2019.09.26 22:48
W islamie nie ma obrazów Mahometa pisowski religioznawco
Samanta2019.09.27 16:25
to niech będzie koran, panie drobiazgowy
Darek2019.09.27 1:30
Po pierwsze w Koranie, podobnie zresztą jak w Biblii istnieje zakaz tworzenia wizerunków do celów kultu religijnego, więc takiego obrazu tam nie znajdziesz do podeptania. Ale myślę, że Koran mógłby podrzeć, z pewnym obostrzeniem. On sam twórczy nie jest - jedynie reaguje, żadnej akcji nie ma. Potrzebuje więc bodźca. Jak tylko biskup Jędraszewski poprowadzi procesję w Arabii Saudyjskiej to myślę że następnego dnia Nergal publicznie podrze albo spali Koran, tylko widzisz musi być ten bodziec.
AB2019.09.26 11:16
Bóg cię podepcze, nergalu. Jeszcze czeka, bo nie zależy mu na potępieniu żadnego człowieka. Ale za każdy taki gest przyjdzie zapłacić: w czyśćcu - jeśli się nawrócisz; w piekle - jeśli dalej będziesz oszalałym sługą szatana. Matko Boża Bolesna, przebacz te zniewagę, bo opętany nie wie, co robi! Miej nas wszystkich w Swojej opiece i ratuj przed szatańskim opętaniem!
anonim2019.09.27 13:49
ty tam goowno wisz
Gnostyk 2019.09.26 11:16
Sądzę, że on może działać na zlecenie Kościoła/PIS jak prowokator, który służy do mobilizowania religijnych fanatyków i podgrzewania atmosfery!
anonim2019.09.26 12:54
Oj Gnostyku Gnostyku miałem Ciebie za mądrzejszego, ,a ty takie głupoty piszesz , ,może ty w taki sposób kogoś prowokujesz i podgrzewasz atmosferę,że takie pomysły masz .
Gnostyk2019.09.26 23:23
Czemu głupoty? Radykalne środowiska kościelno-polityczne żeby funkcjonować, przyciągać i utrzymywać wyznawców muszą mieć wroga. W sytuacji kiedy nikt nie chciałby nic "profanować" muszą mieć w rezerwie różnych agentów i prowokatorów. Jak najbardziej ten dziwak może być takim.
Ojczulek2019.09.26 11:16
Jedno Mnie ciekawi.KTO chadza na Jego Koncerty.
Podobni.2019.09.26 11:54
Taki sam ściek ludzki jak on.
Aga2019.09.26 13:26
Zagubieni nastolatkowie, ktorych rodzice nie sparwdzaja co robia ich dzieci...
Albert2019.09.26 14:05
Ci, którzy lubią black metal. Behemoth jest światową gwiazdą w tym gatunku, czy się to komuś podoba, czy nie.
Maria2019.09.26 17:37
Tacy jak on
kalif2019.09.26 11:15
dopóki nie pozbędziemy się bolszewickiej kasty z Sądów nie ma co mażyć o sprawiedliwosci w POLSCE
AB2019.09.26 11:18
Słusznie. Ale marzyć przez rz!
Darek2019.09.26 12:33
Przecinek po "z Sądów", marzyć piszemy natomiast przez "rz". Zdanie rozpoczynamy wielką literą, a kończymy kropką.
matis892019.09.26 11:12
Wrogą Polsce i obcą totalną opozycję wspierają już tylko ich brejzowe, burakowe farmy hejtowych troli. Łatwo ich poznać na forum. Nienawdzą Polski, naszej wiary, tradycji i patriotyzmu.
Franek2019.09.26 11:11
w czape
Jola2019.09.26 11:11
Jeżeli PiS go jeszcze nie zamknął to znaczy że ma w tym jakiś interes ......
MK2019.09.26 12:28
dawniej (za PO) wystarczyło na prezydenta lub premiera kwiknąć a już policja wkraczała. VIDE Bronek i @antykomor; albo Donek i ""matoł"
dz2019.09.26 17:33
A jakby PiS go zamknął, to co byś napisał ?
alojz2019.09.26 20:16
gdyby to zrobił do by pani wrzeszczała na cały świat jaka w Polsce dyktatura
Hania2019.10.1 18:37
To znaczy, ze wolność w tym kraju na pewno nie jest zagrożona, a tolerancja wobec ludzi myślących inaczej niż PIS posunięta niezwykle daleko.
katolik2019.09.26 11:08
W Licheniu jest krzyż przeszyty kulą .Kobieta która strzeliła do Jezusa Chrustusa na krzyżu ,tak samo zginęła.Taka prawda
Max Fiend2019.09.26 11:25
Co nie świadczy, że to była jakakolwiek kara :-D
MJ2019.09.26 12:05
Oczywiście lewaku, jak kogoś przejedziesz samochodem a później ktoś ciebie przejedzie, to przecież nie będzie żadna kara. Tylko co to tobie pomoże? Jak mówią, głupi, głupszy lewak.
Jan Radziszewski2019.09.26 15:06
maxiu została przeszyta kulami sowieckiego samolotu dokładnie w tych samych miejscach - chłopu który ją wiózł a ni koniom ni wozu nic się nie stało a wiesz jak nieprawdopodne jest to wydarzenie aby tak się stało. Nie martw się Adama Nergala i podobnie i ciebie - czeka znacznie gorszy wieczny los.
Generał Jeżyk2019.09.28 23:14
Co, ktoś podepcze jego zdjęcie ? ))))))
Agnieszka2019.09.26 20:52
To było w czasie II wojny światowej a kobietą była Niemka Berta Bauer, która na szkoleniu Hitlerjugend udowadniała chłopcom, że Boga nie ma, bo „Gdyby Bóg istniał, powinien natychmiast mnie ukarać”. Kilka godzin później, kiedy jechała na stację kolejową do Konina, przelatujący samolot ostrzelał jej wóz. Zginęła na miejscu. Nergal miał szanse na nawrócenie, gdy wielu polskich katolików modliło się o uzdrowienie dla niego, by miał czas na nawrócenie. Widac bardziej trzeba było się modlić o nawrócenie, które czasem przychodzi w chorobie, bólu, lęku tuż przed śmiercią niż o czas na nie, który marnuje. Też się źle modliłam, dyktując Bogu rozwiązania, które wydawały się najlepsze dla niego... Już tak nie będę - Bóg wie lepiej..
Szyszka2019.09.26 21:11
Za sterami samolotu siedział Bóg? A nie mógł polecieć bez samolotu?
Jan Radziszewski2019.09.27 9:41
aleś ty głupi ruski szaszka czy nie mówi się "żołnierz strzela, ale Pan Bóg kule nosi"
Malgozata2019.09.29 15:14
Chodzi jednak o to ze nawet jak sie bedziemy modlic o jego nawrocenie daje 100 procent ze chlop nie chce slyszec o Bogu bo kpi z Niego mimo ze w Niego nie wierzy. Nawet jak sie pomodlimy,nergal niestety nie skorzysta z szansy i jestem pewna ze nawet na lozy smierci powie Bogu nie,bo a duzo sie nasluchal bredni lewackich i kpin z kosciola. Mamy czasy ostateczne,takich nergali jest pelno wokolo.
02019.09.26 11:08
nabiłbym go na pal a przed nim postawił obraz Matki Boskiej
Hiacynta2019.09.26 11:26
Zamiast kogokolwiek na cokolwiek nabijać lepiej byłoby oddać się wynagradzającemu nabożeństwu Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca.
katolik2019.09.26 12:30
Swoje fantazje seksualne zachowaj dla siebie zboczeńcu!
przeciw kretynom2019.09.26 14:04
Tylko nie mów nam, że ciebie, tęczowy lewaku, to nie kręci.
taro2019.09.26 20:13
nabijanie to jest jedna z kar w prawie wolnej Polski, a jesli myslisz o dewiacji seksualnej, to zaopatrz sie w wazeline.
tomasz2019.09.26 14:19
Poszedłbym o wiele dalej nie tylko na pal ale żywcem odarł ze skóry. Miejsce takiego jest w piekle i tam skończy. Ale jak wiem ludzie jego pokroju nie wierzą w piekło. A nawet uważają że jest to wymysł na ich miejscu bym się zastanowił i pomyślał zanim będę lekceważył. W przypadku Nergala to jest Belzebub w czystym tego słowa znaczeniu. Dlatego wkrótce nastąpi jego koniec w piekle.
w sumie nie zdziwiony ... 2019.09.26 15:56
katolickie miłosierdzie ...
andrzejhahn32019.09.26 16:48
niedoczekanie twoje ,ciemny,zacofany ,poganski sekciarzu katolicki
Szyszka2019.09.26 21:09
Na swój pal? Ty świntuchu!