Kolejne oszczerstwa wobec Polski! Pokłosie "narodu sprawców" - zdjęcie
18.05.15, 14:14

Kolejne oszczerstwa wobec Polski! Pokłosie "narodu sprawców"

23

Polska znowu została oczerniona w sprawie Zagłady. Tym razem to rzecznik  Muzeum Holocaustu z Waszyngtonu Andrew Hollinger stwierdził, że Niemcy mordowali Żydów z pomocą Polaków. „Kiedy Niemcy zabijali Żydów, korzystali z polskich instytucji takich jak polska policja i pracownicy kolei” – napisał Hollinger. „Pracownicy tych instytucji pomagali w pilnowaniu i transportowaniu Żydów do obozów śmierci” – dodał, by napisać jeszcze:

„Polacy często pomagali w identyfikacji Żydów, denuncjacji i ściganiu tych, którzy się ukrywali, często korzystając z szantażu  oraz aktywnie uczestniczyli w plądrowaniu żydowskich majątków”.

Hollinger powołując się na casus Jedwabnego stwierdził, że w Polsce „dochodziło do incydentów, zwłaszcza w małych miasteczkach na wschodzie, gdzie mieszkańcy, świadomi antysemityzmu Niemców, samodzielnie przeprowadzali albo brali udział w pogromach i mordowaniu żydowskich sąsiadów”.

Słowa te padły w artykule, jaki pojawił się na oficjalnej stronie Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie. Artykuł datowany jest na 1 maja i stanowi komentarz do wypowiedzi szefa FBI Jamesa Comeya, który oskarżył Polaków o współudział w prześladowaniach Żydów organizowanych przez niemiecką III Rzeszę.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy posła Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusza Czartoryskiego:

Arkadiusz Czartoryski, PiS: Miałem do czynienia z Żydami, którzy przetrwali II wojnę światową- choćby z mojego miasta, Ostrołęki, gdzie zginęło naprawdę bardzo wielu z nich. Ci, którzy przeżyli, zawsze podkreślali w rozmowach ze mną, że przetrwali prześladowania dzięki pomocy Polaków. Rzecznik Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie wulgarnie kłamie. Nie było w czasie II wojny światowej żadnych polskich instytucji – wszystkie zostały przejęte przez okupanta niemieckiego. Co za tym idzie, każda instytucja była instytucją niemiecką.

Należy się ponadto zastanowić, dlaczego można bezkarnie publikować takie kalumnie? Niestety, kłania się tutaj wadliwa polityka historyczna państwa polskiego. Choćby w liście pana prezydenta Bronisława Komorowskiego z 2011 roku słyszeliśmy, że Polacy byli również sprawcami. Musimy dzisiaj całkowicie zmienić tę wadliwą politykę historyczną prowadzoną przez polski rząd.

Brakuje po pierwsze filmów fabularnych, w których graliby znani i dobrzy aktorzy, a które promowałyby postawy Polaków, ratujących w czasie II wojny światowej Żydów. Po drugie niebywałe jest wycofywanie ze szkół lekcji historii. Historia to przedmiot, który jest fundamentalny dla budowania wspólnoty kulturowej. Nie wiem komu i dlaczego wpadło do głowy, by robić taką krzywdę polskiej młodzieży, rugując ze szkół nauczanie historii. Po trzecie, należy bardziej zdecydowanie reagować na takie wystąpienie, jak wystąpienie pana Hollingera. Należy moim zdaniem przeznaczyć odpowiednie kwoty pieniędzy na wyspecjalizowanych, najlepszej jakości prawników, którzy wytaczaliby po takich oszczerczych wypowiedziach procesy. Wreszcie takim kalumniom można przeciwstawiać się także symbolicznie. Polscy oficjele mogliby nie uznawać ani nie odwiedzać instytucji, które rozpowszechniają takie kłamstwa; nie zapraszać do Polski osób, które za to odpowiadają. W ten sposób pokazano by ostentacyjnie, że nie godzimy się na poniżanie naszych przodków i fałszowanie historii. Podsumowując tę sprawę widzimy, że jest tu ogromnie wiele do zrobienia.

Bardzo się cieszę, że pan Andrzej Duda zwrócił na to uwagę podczas niedzielnej debaty. Pan Bronisław Komorowski nie przyznał się, że mówiąc o Polakach jako o sprawcach popełnił błąd. Ba!, powiedział nawet, że w przyszłości trzeba będzie zmierzyć się z tym, że byliśmy również narodem sprawców… Czy znaczy to, że temat stawiania się w roli zarówno sprawców jak i ofiar będzie pogłębiany? To coś niebywałego, bo Polacy byli w czasie II wojny światowej narodem najbardziej pokrzywdzonym, ale zarazem i najbardziej bohaterskim ze wszystkich narodów na świecie. Żaden inny naród tak odważnie nie przeciwstawił się okupantowi i eksterminacji Żydów. Mieliśmy najpotężniejsze państwo podziemne; od pierwszego do ostatniego dnia wojny jednoznacznie przeciwstawiliśmy się Niemcom.

Pan Bronisław Komorowski wprowadza opinię publiczną w błąd. Mówiąc o „narodzie sprawców” mówi o jakiejś zbiorowej odpowiedzialności. Tymczasem nie było w czasie II wojny światowej żadnego polskiego autorytetu, żadnej polskiej instytucji, żadnego polityka ani żadnej organizacji, która nie tylko pochwalałaby, ale nawet tolerowała eksterminację ludności żydowskiej na polskich terenach przez hitlerowskie Niemcy. Dlatego mówienie o jakiejś zbiorowej odpowiedzialności Polaków jest okropną manipulacją historyczną i wyrządza krzywdę naszemu całemu dziedzictwu narodowemu. Nie wiem z jakich powodów pan prezydent chce je zafałszować. 

Komentarze (23):

anonim2015.05.18 14:35
Czy ktoś jest zdziwiony, że dupek z FBI przemawiając w tym muzeum gadał tak a nie inaczej ? Bo ja uważam, że dobrze wiedział co Żydzi chcą usłyszeć ...
anonim2015.05.18 14:47
Na You Tube jest wywiad z panem Bolesławem Siporskim, który jako młody człowiek pracował w czasie wojny na kolei. On dokładnie opisuje jak wyglądała ta rzekoma "pomoc" polskich kolejarzy w dowożeniu ofiar do Auschwitz. Nie mieli nic do gadania, a za każdą próbę sprzeciwu im także groziła śmierć.Mimo to starali się pomóc więźniom, jeśli tylko mogli.
anonim2015.05.18 14:58
Przed 10 milionową widownią Bronisław Komorowski oskarżył Polaków o wymordowanie Żydów w Jedwabnym. Tyle tylko, że zbrodni tej dokonali Niemcy. Pani Julia Sokołowska pracowała wówczas w Jedwabnem jako kucharka na gestapo. Obserwowała w krytycznym dniu akcję wyjazdu gestapowców oraz ich entuzjastyczne rozmowy relacjonujące przebieg akcji mordowania Żydów. Komorowski winien stanąć przed zreformowanym sądem za ubliżanie Polakom.
anonim2015.05.18 15:04
JP II do wszystkich wychodził z posłaniem miłości. Tylko Żydzi wykorzystują to tak prostacko i bez cienia umiaru. Kiedy JEDNOZNACZNIE poparł Palestyńczyków ci zachowali się z klasą w przeciwieństwie do swych okupantów. Dziwi mnie tylko, że to lobby cały czas jeszcze próbuje terroryzować "oskarżeniami" o "antysemityzm". Czyżby nie dotarło do tych wyjątkowo "mądrych" (we własnym mniemaniu), że z uwagi na permanentne nadużywanie to "oskarżenie" stało się niczym. Nie możemy pozwolić na to żeby perfidni manipulanci plując na naszych bohaterskich przodków wyciągali pojedyncze wydarzenia z kontekstu historycznego. Dlatego stawiając pomnik Sprawiedliwym, którzy ratowali Zydów powinniśmy obok wielkiej tablicy z nazwiskami tysięcy ratujących Polaków postawić tablicę z nazwiskami kilku, może kilkunastu Żydów ratujacych Polaków na Kresach w latach 39-41 wraz z informacją iż Żydom nie groziły tak drakońskie kary oraz jak masowy był ich współudział w sowieckiej czystce etnicznej i klasowej.
anonim2015.05.18 15:12
Dobrze ze padło to debacie !! To sami Zydzi pilnowali getta , pilnowali pracowników w Oświęcimiu. Oskarżenie naszego narodu który walczył na wszystkich frontach świata o takie świństwa, to tylko taki rezydent jak Komorowski potrafi. Zapłata przyjdzie szybko!! Ludzie zaczynają się budzić!! Brawo Duda miał pan odwagę to ludzie docenią.
anonim2015.05.18 15:13
@zibi33.Częściowo się z Tobą zgadzam, chociaż nie sądzę, byś dobrze był poinformowany w sprawie mordu w Jedwabnem i w Kielcach. W Jedwabnym to Niemcy byli sprawcami na co są dowody. Fakt, że wykorzystali przy tym grupę kilkudziesięciu Polaków, których dobrowolność bądź przymus uczestnictwa nie został do końca wyjaśniony. Natomiast w Kielcach miała miejsce operacja NKWD pozorująca rzekomy pogrom jakiego dokonali Polacy na Żydach. Pisze o tym dokładnie pan Krzysztof Kąkolewski w książce pod tytułem "Umarły Cmentarz".
anonim2015.05.18 16:34
"Polacy mordowali pojedynczych żydów podczas okupacji tak jak mordowali sie nawzajem, lub wydawali w ręce okupanta poprzez donosy a później ubecji, to sa fakty....i polemika z nimi jest bezzasadna...." ale specjalne wyróżnianie ofiar żydowskich jest już git ? A gdzie w takim razie miejsce na pokazywanie prawdy o tym co robiło Żydom komando stworzone z Żydów ? zibi33 "... przemycane sa antysemickie ..." bardzo często oskarżenia o antykosmityzm przemycają w żydowski rasizm i nienawiść do narodowości oskarżanego. Musisz to zrozumieć, że inne od żydowskiego narody nie są gorsze od nie-gojów i mogą żywić w stosunku do nich pretensje, tak samo jak oni do innych. Inne narody nie są gorsze od nie-gojów. STOP żydowskiemu rasizmowi !!!
anonim2015.05.18 17:14
@rabarbar Czy teraz jest wysyp na rabarbar ? Człowiek zawsze musi bronić jakiegoś Żyda żeby miał dodatnia wartość , i najlepiej przez nich uznaną.
anonim2015.05.18 19:13
Czy autor artykulu slyszal o polskiej "granatowej policji". Czy tez "swiat wedlug Frondy" tego nie przewiduje...
anonim2015.05.18 19:13
Dlaczego Niemców się nie oskarża i nie gnoi tak jak Polaków, dlaczego wobec Niemców wszyscy siedzą cicho i nikt nie pluje na nich za zabijanie nie tylko Żydów ? Mało tego zrzuca się winę na tych, którzy na wszystkich frontach walczyli po utracie Polski. Gdyby prezydent z Niemiec lub USA tak się wypowiedział o swoim narodzie, prawdopodobnie bardzo szybko przestałby być prezydentem i w ogóle politykiem. Dlaczego nie mają pretensji do swoich braci, którzy w hameryce nie chcieli tych biedniejszych Żydów przyjąć i ratować? Dlaczego nie mówi się głośno że Polacy jako jedyni przyjęli Żydów do siebie i zapewnili im równe prawa podczas gdy w całej Europie Żydzi byli przeganiani i nie mieli żadnych praw. Można zadać też odwrotne pytanie co by zrobili Żydzi gdyby Polacy pojawili się w Izraelu czy dostaliby pełne prawa oraz osiedlenia się bez przyjmowania ich wiary (podobnie jak to było w Polsce) czy gdyby arabowie zaczęli atakowac Izrael i wybijać ludzi np nie mówiących w tamtejszych językach czy byliby tak wspaniałomyślni, że z narażeniem życia całej rodziny pomagaliby Polakom ??? Czas odejść p. komorowski niech Bóg cię rozliczy bo zapewne Polacy nie dadzą rady podobnie jak z jaruzelskim. Polacy to wielki naród choć zgnojony, zabagniony, pogubiony i podzielony przez wrogów wewnętrznych wedle zasady dziel i rządź, ale w trudnych chwilach potrafi zjednoczyć się i powstać, i nigdy nie ulegnie szatanowi pod jakąkolwiek postacią zawsze znajdzie się Karol Wojtyła , Faustyna Kowalska, Witold Pilecki, Łukasz Ciepliński i im podobni, aby ten naród uświęcić.Jak to powiedział JP2 chciejcie być święci Polacy bo to najlepsza droga do zwycięstwa (zazwyczaj przychodzi ono wraz z wiarą w Boga i sakramentami. Ateizm zazwyczaj się kończy gdy zaczyna się walka o życie), a wzorem niech nam będzie najlepszy z ludzi, najlepszy z mężczyzn Jezus Chrystus.
anonim2015.05.18 19:16
@Neocome A ty tak powaznie, czy tez zapomniales tabletek?
anonim2015.05.18 19:37
Pewno fronda będzie udawać, że nie wie iż tym muzeum kierują "przyjaźni" do Polaków Żydzi. Niewdzięczność ich jest wielka, pewnie szczęśliwsi byliby, gdyby nie otrzymali pomocy od Polaków, jako najliczniejszych spośród sprawiedliwych "wśród narodów świata".
anonim2015.05.18 19:39
Czysty antypolonizm budowany na kłamstwie i manipulacji rzecznika Muzeum.
anonim2015.05.18 20:34
@bardd Jezus uratował mi życie i na zawsze będę mu za to wdzięczny, myśl sobie co chcesz nie wstydzę mojej wiary (potwierdzonej doświadczeniem ) i narodowości tak jak niektórzy dyplomaci chodzący czasem na paluszkach, aby tylko nie wypowiedzieć się za bardzo. W każdym narodzie są jakieś szczury to norma, tylko Polski naród za te szczury jest ciągle deptany - dość już tego.
anonim2015.05.18 22:54
„Kiedy Niemcy zabijali Żydów, korzystali z polskich instytucji takich jak polska policja i pracownicy kolei” – napisał Hollinger. *** Kolejny mądry inaczej. Akurat w Polsce NIE BYŁO polskich instytucji: policji, ani kolei. Coś takiego funkcjonowało w innych krajach Europy, ale nie w Polsce. Najwyższy czas na wymianę choćby prezydenta. Trzeba w końcu się zabrać za obronę dobrego imienia Polski, bo minie jeszcze dekada, dwie i dowiemy się, że Niemcy musieli chronić Zydów przed Polakami. Ze komendantem Auschwitz i innych obozów zagłady był Polak z pochodzenia.
anonim2015.05.18 23:03
bielzz napisał: "Wiosną 2002 r. dziennikarka Gazety Pomorskiej, Teresa Słocińska, przeprowadziła ze mną rozmowę na temat dobroci wobec zwierząt. (...) Powiedziałem, że istnieje wiele powodów, dla których należy troszczyć się o dobrostan zwierząt. Jednym z nich jest to, że poprzedziły nas w dziele stworzenia. w obrazowym opowiadaniu z Księgi Rodzaju Bóg piątego dnia stworzył istoty wodne i powietrzne, a szóstego najpierw zwierzęta lądowe, a potem człowieka. Gazeta opublikowała tę rozmowę pod koniec marca i opatrzyła tytułem " Nasi bracia starsi ". Tytuł sprawił, że tekst bywa włączany do bibliografii publikacji dotyczących dialogu z Żydami i judaizmem ". Opowiadał ks.profesor Waldemar Chrostowski w " Kościół, Żydzi, Polska ". *** Nie wciskaj ludziom kitu, poniżej podaję tekst ks. Chrostowskiego, w którym są dokładnie podane (bez przekłamań) poglądy ks. profesora. "Na drogach dialogu Kościoła z Żydami i judaizmem" Ks. Waldemar Chrostowski http://apcz.pl/czasopisma/index.php/PCh/article/viewFile/PCh.2010.023/3110 Szczególnie polecam rozdz. 4: „Kto spotyka Jezusa Chrystusa, spotyka judaizm” " Jeżeli chcemy poznawać Jezusa i coraz lepiej rozumieć Jego nauczanie, musimy osadzić je w realiach czasu i miejsca, czyli Palestyny I w. ery chrześcijańskiej. Dzięki temu staje się widoczne, że obok historii zbawienia istnieje równie ważna geografia zbawienia. Na tym jednak nie można po - przestać, trzeba bowiem respektować także najrozmaitsze uwarunkowania społeczne, kulturowe, duchowe, psychologiczne, a przede wszystkim religijne, które rzucają światło na te wymiary osoby i posłannictwa Zbawiciela, które są integralnie związane z Jego człowieczeństwem, a więc także z Jego żydowskością. Należy przy tym pamiętać, że wprawdzie judaizm czasów Jezusa należy do przeszłości, ale jego rozmaite ważne aspekty nie przeżyły się całkowicie ani nie przeminęły, lecz powracają w doświadczeniu religijnym narodu żydowskiego i jego wiary w Boga jedynego. Współcześnie judaizm to religia żywa, której poznawanie może mieć ogromne znaczenie dla Kościoła i chrześcijan. "
anonim2015.05.19 0:26
Dziękujemy Chistorykom, którzy reprezentują POlskę!!!!!!!!!
anonim2015.05.19 3:11
@Zebzydowski Czyli tak jak pisałem - było założenie jest i dowód i to od razu w tym samym wątku. JP II do wszystkich wychodził z posłaniem miłości ale tylko Żydzi wykorzystują to bez cienia przyzwoitości czy umiaru. Kiedy Papież-Polak JEDNOZNACZNIE poparł Palestyńczyków - ci zachowali się z klasą w przeciwieństwie do was. Wasza bezczelność kiedy to ośmielcie się nas pouczać i oceniać jest niebywała i świadczy o takich ja ty DOBITNIE. My swój margines rozliczaliśmy juz od czasów wojny. Wy nie tylko nie rozliczyliście (chocby symbolicznie) swoich rodaków, którzy masowo brali udział w zbrodniach na Polakach ale wręcz nie pozwalacie na rozliczenie takich jak Wolińska (wybielana w filmie gnIDA) czy Michnik (syn Szechtera). O zwyrodnialcacj znanych m.in. z wymordowania polskiej wioski kręcicie hagiograficzny film a wasza TV emituje go w dzień tej strasznej wioski. Zadbamy o to żeby prędzej czy później świat poznał prawdę o tym jak odwdzięczaliście i odwdzięczacie się nam za przydługie goszczenie na naszej ziemi.
anonim2015.05.19 7:55
Co się stało w Jedwabnem W lipcu 1941 roku grupa kilkudziesięciu polskich mieszkańców Jedwabnego na Podlasiu zamordowała ponad 300 miejscowych Żydów. Spędzono ich do drewnianej stodoły i żywcem spalono. Potem wielu Polaków zajęło się rabowaniem majątku zamordowanych. Według IPN do zbrodni doszło z inspiracji Niemców, ale bez ich udziału.
anonim2015.05.19 8:56
Ile razy będziemy musieli przepraszać? nie tylko Żydów, ale już i Niemców przeprosiliśmy i sami prosiliśmy o wybaczenie choć nadal nikt z Niemców i Żydów nie pojął że ofiara(Polacy) przeprasza kata!!! Niemcy nas katowali to samo Ruscy i Żydzi (np. słynny kat Światło), ale to my wszystkich przepraszamy i prosimy o wybaczenie w nieskończoność, ale to nie jest dla mnie problem, problemem jest to ,że owi kaci, których przepraszamy nic sobie z tego nie robią tylko dalej wymagają przeprosin z jeszcze większym naciskiem (oddawaniem mienia, które już zostało spłacone i sprzedane wielokrotnie, Niemcy nie uznali granic) mało tego ofiara stała się przyczyną, w ich chorych nienawidzących umysłach wszystko jest teraz Polaków winą, przerażające w jaką stronę to idzie. Drodzy Żydzi, Rosjanie i Niemcy pojmijcie w końcu my już za swoje grzechy zapłaciliśmy najwyższą cenę wymordowano nam całą elitę i inteligencję, do dnia dzisiejszego nie możemy się podnieść, obrabowano i nadal rabuje się ten kraj, a przez to każdego Polaka, który płaci podatki i pracuje, aby tu jakoś żyć. Żaden naród nie powinien czegoś takiego doświadczyć, a jednak nadal tego doświadczamy. Ja nie zamierzam poddawać się tej propagandzie antypolskiej, ale na nasze szczęście jest jeszcze Bóg i niech on decyduje co ma się stać z Polską i Polakami jeśli będziemy z Nim przeżyjemy, bez Niego - zginiemy.
anonim2015.05.19 21:18
Niestety, ciemny obraz Polaków jest też "zasługą" śp. Lecha Kaczyńskiego. Kaczyński, wstrzymując (na prośbę strony żydowskiej) ekshumację w Jedwabnem, zgodził się, aby BEZ ZADNYCH DOWODÓW opinia międzynarodowa uznała winę Polaków... Przerywając zbieranie materiałów, zgodził się, aby wstępnie założona "wina" Polski nie została poddana uczciwej weryfikacji i obciążyła naszą historię... To dało pożywkę tym wszystkim żydowskim roszczeniom, z jakimi bedziemy musieli się zmierzyć w najblizszej przyszłosci...
anonim2015.05.19 21:39
@Klara Prof. Chrostowski odróżnia judaizm historyczny (do czasów bodajze zburzenia Jerozolimy), bogaty w różne nurty interpretacji, który w pewnym sensie "zaowocował" chrzescijaństwem, od póżniejszego judaizmu rabinicznego, który był budowany własciwie w opozycji do chrzescijaństwa. Własnie skończyłam czytać książkę Izraela Szahaka "Zydowskie dzieje i religia", z której wyłania się obraz judaizmu rabinicznego jako formy wyjatkowo "zamkniętej", skostniałej w czystym formalizmie (pomijam tu wątek, na którym Szahak się skupił - wątek silnego szowinizmu wobec innych narodów). Judaizm rabiniczny byłby, jak sadzę, radykalnym "okrojeniem" judaizmu z epok wcześniejszych... Podobno jednak istnieją juz próby "przywrócenia" Jezusa judaizmowi, sa jakieś próby traktowania Go jako jednego z proroków, gdzieś tam nieśmiało analizuje się teksty Nowego Testamentu... Moze fakt istnienia własnego państwa powoduje pewne otwarcie sie kultury - rygorystycznie przestrzegane zasady przestaja bowiem być jedynym spoiwem narodu, skoro istnieje już wspólne terytorium... Moze odrodzenie państwowosci jest jakąś drogą do powrotu do tego pierwotnego bogactwa?
anonim2015.05.20 8:23
@Zebzydowski Indianie z Ameryki Płn. mogliby się poczuć pominięci tragedią i holocaustem jaki zgotowali im europejczycy (biorę pod uwagę fakt że wielu z nich było po prostu bandytami, uciekinierami z Europy lub najemnikami ), co się stało to się nie odstanie wszyscy na wojnach tylko tracą (oprócz tych co sprzedają broń i jak widać Niemców), ale dlaczego Polacy mają nosić brzemię tych wojen dla mnie to jest draństwo i totalna niesprawiedliwość? niech wezmą je na siebie ci, którzy je wywołali oraz ci, którzy nie ruszyli tyłka żeby im zapobiec, a mogli reagując zgodnie z podpisanymi umowami niech oni się przyznają i przepraszają i Polaków i Żydów. Niech płacą za zagrabione mianie i majątki ze swojej kasy. Przypominam, że Polskę zaatakowali prawie jednocześnie z dwóch stron Niemcy i Rosja dwa potężne uzbrojone kraje na jeden mały kraj. Polska miała nie istnieć, ale jak widać Bóg miał inne plany.