Kolejne kłamstwo PO? Tym razem w sprawie 500 Plus   - zdjęcie
24.08.17, 15:45Zdj. Platforma Obywatelska RP, lic. CC BY SA 2.0, wikimedia commons, edytowane

Kolejne kłamstwo PO? Tym razem w sprawie 500 Plus

Totalna opozycja jest totalnie pogubiona? Nie dalej jak kilka miesięcy temu lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna prezentował coś w rodzaju programu tej partii.

Konkretnie, odpowiadał na trzy pytania Prawa i Sprawiedliwości po nieprawdopodobnej wolcie w sprawie przyjmowania do Polski imigrantów. Politycy PiS pytali m.in. o dalsze losy programu Rodzina 500 Plus po ewentualnym powrocie Platformy do władzy. 1 kwietnia tego roku Grzegorz Schetyna zapowiedział, że program zostałby nie tylko utrzymany przez PO, ale również rozszerzony na pierwsze dzieci w rodzinach:

"Utrzymamy ten program po wyborach, wzmocnimy i rozszerzymy jego dotarcie. Będziemy rozmawiać i będziemy mieli konkretne projekty na pierwsze dziecko"- mówił polityk na antenie TVN24. Nawet, gdy weźmiemy poprawkę na datę 1 kwietnia, Schetyna wracał później do tych słów, dodając, że gdyby PO wygrała kolejne wybory parlamentarne i stworzyła rząd, odebrałaby świadczenie z programu 500 Plus dzieciom, których rodzice nie pracują. 

Nieco inaczej wypowiadał się dla niemieckiej gazety "Die Zeit" wiceprzewodniczący PO, Borys Budka. Określił 500 Plus jako jedną z "populistycznych reform" autorstwa PiS, obok obniżenia wieku emerytalnego. 

"To podoba się ludziom. Jednak w dłuższej perspektywie nie jest to ani możliwe do sfinansowania, ani rozsądne"- mówił Budka w rozmowie z "Die Zeit". Jak ma się to do zapewnień Schetyny? Skoro w obecnej formie jest niemożliwe do zrealizowania i rozsądne, to jak pogodzić to z zapowiedzią Grzegorza Schetyny, że w oderwaniu od kryterium dochodowego, rozszerzy program na rodziny z 1 dzieckiem?

Jeżeli przypomnimy sobie, co działo się w sprawie przyjmowania imigrantów, to zrozumiemy, jak wiarygodną partią jest Platforma. Politycy, którzy mieli "inne zdanie", niż liderzy PO, z wielkim medialnym hukiem rozstawali się z tą partią. Czy to rozbieżność między stanowiskiem posła Budki i szefa PO, czy też celowe kłamstwa i wprowadzanie Polaków w błąd, byleby zagłosowali? Niestety albo "stety", nasz naród nie jest tak głupi, jak wydaje się politykom PO... 

yenn/Twitter, Fronda.pl