Kolejne groźby Broniarza! ,,Matury poważnie zagrożone'' - zdjęcie
15.04.19, 13:30screenshot Youtube

Kolejne groźby Broniarza! ,,Matury poważnie zagrożone''

7

Szefowi ZNP Sławomirowi Broniarzowi zależy najwidoczniej na jak największej eskalacji konfliktu na linii rząd – nauczyciele, wszystko jedno za jaką cenę. Po raz kolejny już zagroził, że matury są zagrożone.

Jeśli protest będzie rozwijał się tak, jak do tej pory, matury są bardzo poważnie zagrożone”

- stwierdził dziś szef ZNP w trakcie konferencji prasowej.

Dodał, że zgonie z informacjami Związku, zdecydowana większość szkół ponadgimnazjalnych „[…] tkwi w przekonaniu, że nie podejdzie do rad klasyfikacyjnych”.

Pytany o to, czy rady pedagogiczne mogą się odbywać pomimo trwającego strajku odparł, że jest to możliwe tam, gdzie komitet strajkowy podjął taką decyzję. Stwierdził jednak, że jest to, według informacji ZNP, zdecydowana mniejszość. Podkreślił też jednocześnie, że Związek nie akceptuje propozycji rządu i niezmiennie domaga się 30 proc. podwyżki w 2019 roku, ewentualnie rozłożonej na raty.

Broniarz powiedział też, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby minister Zalewska:

[…] uznała, że rzeczywistość przekracza jej poziom wiedzy i wyobraźni i tą rzeczywistość nie próbowała doginać do potrzeb wiedzy pana premiera, tylko usiadła i napisała nowe rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego w odniesieniu do terminów egzaminów maturalnych”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (7):

POrada2019.04.15 22:48
W 2019 r.należy ustawowo zaliczyć maturę wszystkim do niej dopuszczonym ,a strajkujących nauczycieli wyrzucić z pracy w trybie dyscyplinarnym bez prawa powrotu do wykonywania zawodu w szkolnictwie publicznym. Pieniądze wydawane na pensje dla wyrzuconych nauczycieli przeznaczyć na podwyżki dla niestrajkujących nauczycieli.
zatroskany2019.04.15 20:15
Jak można pozwolić aby jeden człowiek nękał psychicznie miliony ludzi, w tym dzieci ?
polak ateista dumny gej s........j2019.04.15 17:11
polak ateista dumny gej s........j
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.15 14:30
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10116zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
sinusoida2019.04.15 14:48
zamknij swoja morde lewaku piszesz to stale jak idiota
szcze na PiS2019.04.15 13:56
Kiedyś stonka z zachodu teraz PiS kierowany ze wschodu!
Nauczyciel2019.04.15 13:52
Gdzie był pan Broniarz , kiedy zabierano nam prawo do emerytury po 30 latach pracy? Albo kiedy zmieniano kolejne podręczniki i programy? Albo kiedy nie podnoszono pensji przez 8 lat rządów wiadomej partii? itd. itp. Nauczyciele pozwolili wkręcić się w polityczne rozgrywki sami nie wiedząc jak i kiedy... Żal uczniów. Czy strażak nie pojedzie, aby gasić pożar, bo strajkuje? A takim pożarem za moment będą matury....