Kolejne aresztowania „mafii lekowej”! - zdjęcie
06.03.19, 12:50fot.CBA

Kolejne aresztowania „mafii lekowej”!

2

W maju ubiegłego roku Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) zatrzymało siedem osób należących do tak zwanej „mafii lekowej”. Prawdopodobnie wczoraj (lub dziś rano) agenci z białostockiej delegatury CBA ujęli kolejnych czterech podejrzanych. Trafią oni do Prokuratury Krajowej w Białymstoku, gdzie usłyszą zarzuty wywozu poza granice Polski lekarstw wartych blisko 140 milionów zł.

Dokonywało się to w taki sposób, że dd początku działalności, czyli od 2014 roku, grupa przestępcza, współpracując z ponad 6,5 tysiącami polskich aptek i punktów aptecznych, skupowała od nich leki, będące w wykazie Ministerstwa Zdrowia jako zagrożone brakiem dostępności na terenie Polski, a następnie je eksportowała.

Ostatnie aresztowania nie kończą sprawy „mafii lekowej”. Zamieszane w nią są bowiem kolejne osoby. Pracownicy CBA twierdzą wiec, że w najbliższym czasie będą dalsze czynności w tym śledztwie, w tym zapewne aresztowania.

 erl/onet

Komentarze (2):

Piotr Nowak2019.03.6 13:22
Ha! odkryłem jak minąć błąd tego kretyńskiego systemu (znacie moje zdanie) komentarzy, żeby minąć to durne kręcące się kółko i "nie jestem robotem" ... Sprzedam wam to za 5 zeta od łebka na WOŚP. :) No dobra. Wiem że niektórzy mnie "bardzo kochają", ale aż taki wredny nie jestem. Jak wam się to kółko kręci po napisaniu komentarza to: Najechać na tą ramkę reCaptcha (tam gdzie się kręci) kliknąć prawym - odśwież ramkę. To jest skrypt Javy - trzeba go odświeżyć bo równocześnie ze stroną ładuje się błędnie (to dla tych co wiedzą o co chodzi) Jak ktoś nie ogarnia to przykro mi... Na pewno Opera Firefox i Chrome mają tą opcję... Jak ktoś używa IE to sam jest sobie winien ;) Nie musicie dziękować. Ja też was kocham ( ͡ᵔ ͜ʖ ͡ᵔ ) ps. Fronda nie umie w internety. FB był lepszy
sara miriam2019.03.6 15:06
Spróbuję