Kolejna konwencja,kolejne ataki: PiS, PiS, wstrętny PiS - zdjęcie
30.03.19, 11:15screenshot Youtube

Kolejna konwencja,kolejne ataki: PiS, PiS, wstrętny PiS

7

Platforma Obywatelska nie ma pomysłu na to, jak wrócić do władzy. Najlepiej dowodzą tego kolejne konwencje, których temat przewodni jest zawsze ten sam – oskarżanie, oczernianie i atakowanie Prawa i Sprawiedliwości. Nie inaczej było dziś we Wrocławiu, gdzie Grzegorz Schetyna zapowiadał złożenie… kolejnego wotum nieufności wobec ministra rządu PiS. Tym razem chodzi o minister edukacji narodowej Annę Zalewską.

Schetyna mimo wszystko jest jednak niezwykle pewny siebie. W trakcie konwencji dolnośląsko-opolskiej stwierdzał:

W powietrzu czuje się zwycięstwo i z takimi ludźmi musimy wygrać te wybory. I wygramy te wybory 26 maja!”.

Nie zabrakło też wspomnienia Donalda Tuska:

Dwa dni temu byłem w Brukseli i rozmawiałem z Donaldem Tuskiem. Jest z nami sercem i pozdrawia was serdecznie. Ale ta lekcja z Brukseli mówi nam, że Europa czeka na Polskę i nasze wybory, żeby dowiedzieć się, jaka Polska jest naprawdę. Wielu wciąż uważa, że ci specjaliści z San Escobar i polityka 1:27 do wypadek przy pracy, epizod i mają rację”.

Dodał też, adresując swoje słowa do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że Polska „wymaga oczyszczenia” i „milczenie nie wymaże afer”. Cóż, wydaje się, że właśnie rozliczaniem afer zajmują się komisje ds. Amber Gold, VAT czy reprywatyzacji w Warszawie.

Dalej stwierdzał:

PiS równa się wstyd. Po co ją właściwie wystawiają? Akcja ewakuacja trwa na całego. (…) Pani Zalewska nie zdoła uciec do Brukseli, bo Polacy ją nie wybiorą”.

Po raz kolejny obiecywał tysiąc złotych brutto podwyżki dla nauczycieli i stwierdził, że Polska szkoła „może być najlepsza na świecie”. Naturalnie, tylko wtedy, gdy nie rządzi PiS. Po raz kolejny okazuje się, że 8 lat nie wystarczyło Platformie na naprawę polskiego szkolnictwa…

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (7):

polityk2019.03.30 22:28
Dosc, dosc, dosc tego calego PO z ich glupota i nienawiscia. Mam wrazenie, ze KAZDY POewiec cos ma na sumieniu i tak sie boi ... prawa i jego sprawiedliwosci.
Urszula2019.03.30 16:25
Przecież PiS stosuje tę sama metodę - krytykę i obrzydzanie Polakom opozycji. PiSowi wolno, a opozycji już nie? Ręce opadają od tej pisowskiej hipokryzji i kłamstw.
Tom Bombadil2019.03.30 15:36
Jedyną metodą walki opozycji z PiS-em jest szeroko zakrojona insynuacja. Opozycja od dawna insynuuje PiS-owi że ten chce wyjść z Unii. I uderza. PiS z Unii wyjść nie chce, bo większość Polaków - według sondaży - chce w Unii zostać. Czy to dobrze, czy źle - to inna sprawa. Ale opozycja umie tylko tak: coś na temat PiS-u zmyśli i potem wali go za to na oślep. To żałosne - jak i cała ta egzaltowana, demagogiczna przemowa Kosiniaka na konwencji PSL-u. Równie dobrze opozycja mogłaby oskarżyć PiS, że np. chce... sprzedać Niemcom Ziemie Zachodnie i zgarnąć kasę do swojej kieszeni... Cóż to byłby za hit kampanii wyborczej! Jak skoczyłyby w górkę notowania Koalicji Europejskiej. Jakie tytuły byłyby na paskach TVN-u: "PiS przyłapany na zamiarze sprzedaży Niemcom Ziem Zachodnich!" Czemu nie... Albo to: "PiS planuje porwanie i uwięzienie Junckera!" Fajne nie? Insynuacja i fake news jako podstawowe narzędzie opozycji w walce wyborczej. Jak innych się nie ma...
Ja2019.03.30 14:09
Oni są OPĘTANI z nienawiści.Boże chroń POLAKÓW przed ich powrotem do władzy.Tragiczne,że mają w Polsce ok 30% poparcia!!!!!
CZ TU JESZCZE JEST POLSKA2019.03.30 12:40
TO JEST PROSTAK CHAM ZYD LWOWSKI CZY ABY NA PEWNO NIE BYLOBY POLAKA KTORY BY ICH JAK MARSZALEK PILSUDZKI POROZSTAWIAL PO KONTACH W TYM NIBY POLSKIM KNESECIE PRZECIEZ TAM CO DRUGI TO ZYD ZAPLUTY ZASMARKANY WY...RZYC TO SMIERDZACE CZOSNKIEM LAJNO DO IZRELA.
polak2019.03.30 11:37
anty polak ,człowiek bez honoru, kłamczuch,dążący :-do unicestwienia polskiej tradycji, polskich rodzin ,zdeprawowania przez chorych ludzi naszych dzieci ,przywrócenia komunizmu XXI wieku. ten człowiek myśli że polacy wybiorą partie ZDRAJCÓW idei wolnych ludzi.
kosa2019.03.30 11:26
Tylko gumowe ściany