Kolejna afera łapówkarska w PO: burmistrz Sulmierzyc zatrzymany - zdjęcie
28.03.15, 19:24fot.sxc hu

Kolejna afera łapówkarska w PO: burmistrz Sulmierzyc zatrzymany

2

Funkcjonariusze CBA zatrzymali burmistrza w środę. Chodzi o podejrzenie przyjęcia przez niego korzyści majątkowej.

Kwota, którą miał przyjąć, była związana z działaniami inwestycyjnymi na terenie gminy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. Jak podkreśla Maciej Wąsik, były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, jest to kolejna afera łapówkarska w Platformie Obywatelskiej, która pokazuje prawdziwe oblicza polityków tej partii.

- „Platforma” to partia oszustów i złodziei – to dobre określenie, bo ta afera – między innymi ta – pokazuje jak bardzo łasi na władzę są ci ludzie. Pokazuje po co idą do władzy: nie po to, by działać na rzecz dobra wspólnego, nie po to, żeby osiągać rozumnie mądre cele – bo to jest polityka. Idą po to, by szybko i łatwo się wzbogacić, wykorzystać możliwości korupcyjne. Ten burmistrz jest tego świetnym przykładem. 20 tys. zł to jest bardzo duża łapówka – przecież często ludzie mają tyle na cały rok. Musi to być jakiś chciwy, niedobry człowiek – ocenia w rozmowie z serwisem internetowym Radia Maryja Maciej Wąsik.

Piotr K. funkcję burmistrza Sulmierzyc pełni od 2010 r. W listopadzie ubiegłego roku został wybrany na drugą kadencję. Niedawno CBA zatrzymało innego polityka PO – Łukasza K., który przyjął łapówkę na kwotę 150 tys. zł.

All/Radiomaryja.pl

Komentarze (2):

anonim2015.03.28 20:43
Akcja za akcją i złodzieje wywodzą się ze stołu okragłego!
anonim2015.03.29 11:20
Hm, to nie afera po prostu Patologia obywatelska ma taki styl rządzenia.Dont stress, no problem, no problem Polonia