Kluzik-Rostkowska daje pracę koleżance - zdjęcie
12.05.14, 09:15Joanna Kluzik-Rostkowska (fot. Ryszard Hołubowicz/Wikipedia)

Kluzik-Rostkowska daje pracę koleżance

3

Od czwartku obowiązki dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji pełni Aleksandra Zawłocka, z wykształcenia polonistka, wieloletnia dziennikarka. Z minister Kluzik-Rostkowską Zawłocka zna się od lat '80 – razem pracowały w wielu redakcjach. Nowa dyrektor ORE była szefową Kluzik-Rostkowskiej w "Ekspresie Wieczornym", później obie panie przeniosły się do "Wprost". W 1996 roku opublikowały w tygodniku artykuł o wysokim rangą urzędniku Ministerstwa Sprawiedliwości. Decyzją sądu autorki zostały ukarane karą grzywny.

Kluzik-Rostkowska zaprzecza, że zatrudniła Zawłocką ze względu na znajomość. Zapewnia, że koleżanka ma "umiejętności menadżerskie". "ORE to placówka powstała w 2010 r. z połączenia dwóch różnych instytucji. Choć minęły cztery lata, to ośrodek wciąż jest zatomizowany. W tej instytucji pracuje ok. 300 osób. Potrzebuję zaufanej osoby, która poradzi sobie z jej zarządzaniem" – przekonuje w rozmowie z "Rz". Minister argumentuje, że przed ORE kilka ważnych projektów, potrzebna więc była kompetentna osoba.

Minister edukacja dodaje ponadto, że zgodnie z wymogami zostanie ogłoszony konkurs na dyrektora ORE. Kluzik-Rostkowska ma na to dziesięć miesięcy.

Beb/Rp.pl

Komentarze (3):

anonim2014.05.12 10:03
Wszędzie sami profesjonaliści, a Polska idzie na dno!!! :-(( ...wa ..wie łba nie urwie!!!
anonim2014.05.12 10:54
Był już fryzjer u Muchy,teraz kumpela z piaskownicy u Kluzik.Nic nowego w (nie)rządzie Tuska
anonim2014.05.12 17:47
Kluzikowa kopytnie niebawem w kalendarz