Klub udzielił nagany posłance Prokop-Paczkowskiej. To jedyne konsekwencje? - zdjęcie
26.01.21, 17:39Fot. via: Twitter: Dariusz Matecki

Klub udzielił nagany posłance Prokop-Paczkowskiej. To jedyne konsekwencje?

5

Prezydium klubu Lewicy udzieliło nagany posłance Małgorzacie Prokop-Paczkowskiej za jej skandaliczne wpisy w mediach społecznościowych dot. zabójstwa chrześcijan w Etiopii. Sprawą zajmie się również sejmowa komisja etyki.

W Aksum w Etiopii rozstrzelano ponad 750 chrześcijan. Wierni zostali wyprowadzeni przez napastników z należącej do Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego świątyni Matki Bożej z Syjonu. Atak miały przeprowadzić etiopskie wojska rządowe wraz z amaharską milicją. Do wydarzeń tych postanowiła w skandaliczny sposób odnieść się posłanka Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska.

- „A po co kościół katolicki się tam wpakował? Dlaczego nie uszanował miejscowych wierzeń?” – napisała parlamentarzystka na Facebooku.

- „A bóg znowu śpi?” – dodała w innym wpisie.

Po medialnej burzy, jaką wywołały jej wpisy, sama posłanka przeprosiła i zapewniła, że jej celem nie było obrażenie kogokolwiek.

- „Przepraszam za komentarz na portalu Facebook, który zamieściłam w związku z informacją o tragedii w Aksun. Moja intencją nie było nikogo skrzywdzić, czy obrazić, jednocześnie zdaję sobie sprawę, że było to przekroczenie granicy. Czasami palce na klawiaturze wyprzedzają refleksję” – napisała na Twitterze.

Dziś odbyło się prezydium klubu Lewicy, w czasie którego poruszono sprawę skandalicznych wpisów posłanki.

- „Prezydium odbyło się z udziałem pani posłanki. Wysłuchaliśmy jej wyjaśnień; jeszcze raz przeprosiła ona za zaistniałą sytuację, zdając sobie sprawę z tego, że tego typu nieodpowiedzialne wpisy szkodzą całej Lewicy” – przekazał Polskiej Agencji Prasowej sekretarz klubu.

Dodał, że prezydium udzieliło posłance kary nagany.

Wniosek o ukaranie posłanki do sejmowej komisji etyki złożyli natomiast politycy Solidarnej Polski.

- „Mam nadzieję, że Sejm RP potępi takie zachowania, które świadczą nie tylko o braku elementarnej wiedzy, ale też o braku takiego podejścia empatycznego, czy właściwie cywilizacyjnego, ponieważ mówimy tu o mordowaniu ludzi” – powiedział wiceminister Jacek Ozdoba.

kak/PAP

Komentarze (5):

Wiesław2021.01.27 9:34
Jaki wygląd i partia, taki też rozum.
śróddzidzie2021.01.26 20:23
A ta ruda to jest ich elita - to co musi się dziać niżej?
łysol wyczarzasty klepnął łapką w czerwoną tupcię2021.01.26 18:53
wstydż się Ziutka Słoneczko
Pamiętliwy2021.01.26 18:21
Ale za przypisywanie Polakom sprawek niemieckich nazistów przez tą personę nagany nie było.
Panie Tadeuszu Grzesik2021.01.26 18:09
A co? Mieli ją zgilotynować?