13.11.19, 16:40

KE zgodziła się na sprzedaż akcji Axel Springer

Droga do przejęcia pakietu akcji Axel Springer otwarta. Komisja Europejska stwierdziła, że nic nie stoi na przeszkodzie planom amerykańskiej firmy inwestycyjnej KKR. "Komisja stwierdziła, że planowane przejęcie nie powoduje żadnych obaw w zakresie konkurencji, ponieważ będzie miało ograniczony wpływ na rynek" - podano w komunikacie.


Jak dotąd największy pakiet akcji w firmie Axel Springer posiada wdowa po Axelu Springerze, Frieda. Pod koniec 2019 lub na początku 2020 roku amerykańska firma KKR ma kupić 42,5 proc. udziałów; dodatkowo 1,04 proc. udziałów kupiła już na wolnym rynku. Cała transakcja jest warta 2,9 mld euro.


Po sprzedaży akcji firma KKR będzie największym akcjonariuszem w Axel Springer, posiadając 43,54 proc. udziałów. Frieda Springer będzie miała 42,6 proc. udziałów. Umowa z KKR przewiduje jednak, ze Frieda Springer będzie musiała zaakceptować każdą decyzję.
Axel Springer wydaje między innymi "Bild", "Welt" oraz "Politico.eu". W Polsce stoi za "Faktem", "Newsweekiem", "Onetem", "Forbes", czy "Przeglądem Sportowym".


Co niezwykle istotne: firma KKR została założona między innymi przez Henry'ego Kravisa. Kravis to biznesmen urodzony w żydowskiej rodzinie. Jest związany z amerykańskimi Republikanami. Kravis wspierał finansowo Donalda Trumpa, George'a W. Busha i Johna McCaina. Jeszcze przed rozpoczęciem prezydentury Trump sugerował, że Kravis mógłby zostać sekretarzem skarbu USA.


Obok Kravisa firmą zarządza jeszcze George R. Roberts. Urodził się w żydowskiej rodzinie. Jest żonaty z Linneą Conrad związaną z Goldman Sachs, jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie.

bsw/niezalezna.pl, fronda.pl

Komentarze

ceramik2019.11.13 20:04
urodzony w żydowskiej rodzinie, Urodził się w żydowskiej rodzinie, związaną z Goldman Sachs, żyd, żydowskiej, żydowski....Czy ludzie są skazani na żydowskie plemię hucpy? Plemię wybrane przez Złego. Boże pomóż.
bezlitosny internauta2019.11.13 18:23
Bardzo mnie ciekawi co teraz zrobi Witold Gadowski? Może w ramach ugody zaproponuje, że "księgarenka" zostanie nieodpłatnym dystrybutorem wydawnictwa? 😂 Przecież nie będzie teraz szedł "na udry" z korpo należącą do "sojuźnika" Nowogrodzkiej. Szczerze mówiąc to nawet mi go w kontekście tej sytuacji trochę szkoda, tak zwyczajnie po ludzku.
Olej2019.11.13 17:51
I jeszcze pytanie odnośnie zaciskającej się nad Polską obręczy ,,prawdy'' W czyich rękach jest polski MSZ ? Ile jest Polski w Polsce ? Tzn. Ile możemy sami a ile możemy jak nam pozwolą ? Ile jest Polski w polskich służbach ? Ile Polski jest w Polonii Amerykańskiej ? Gdyż od tego ile jest Polski w Polonii zależy ile głosów zaważy na prezydenturze w USA. Kto, jaka siła z Polski czuwa nad tą złożonością polskich spraw i praw ?
Olej2019.11.13 17:38
W czyich rękach będzie antypolska tuba ??? W swoich, w swoich ! Zarówno szwaby jak i nadprzyrodzeni rozumieją się jednym - szelestem forsy. Ów szelest ich jednoczy w prawdzie. Ot takiej jaką o Polsce wysmaża inna tuba w swoich rękach Netflix. W tle wszystkiego pojawiają się celebryci którzy ,,myślą'' że rozbiory były najlepszym dla Polski rozwiązaniem. Uwerturę do tego tworzą sędziowie oderwani od państwa Polskiego wszystkim tylko nie kasą, którzy temu państwu i na nie ,,kitują'' gdzie się da i jak się da
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.13 17:35
onet musi się pozbyć szmalcownych dziennikarzy polskojęzycznych --i to dobra wiadomość dla Polski
Sariel2019.11.13 17:04
Chyba obojętne dla nas, bo z rąk niemieckich Axel Springer przejmą żydzi.
oficer LWP2019.11.13 17:41
dla PIS to wspaniała nowina, może będzie wydanie po hebrajsku