KE dała ciała! Przyznaje to poseł PSL - zdjęcie
27.05.19, 20:20StagiaireMGIMO [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

KE dała ciała! Przyznaje to poseł PSL

6

"Dla mnie było oczywiste, że koalicja z Platformą Obywatelską i partiami lewicowymi nie wyjdzie nam na zdrowie"- stwierdził poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, Marek Sawicki. 

W ocenie polityka PSL, Koalicja Europejska nie sprawdziła się. 

"Straciliśmy elektorat na rzecz PiS" – mówi Sawicki w rozmowie z portalem Wprost.pl. Jak dodał, gdyby zsumować wyniki PO, PSL i SLD, można wyliczyć, że opozycja straciła jedną trzecią mandatów w Europarlamencie w porównaniu do wyborów z 2014 roku. Jak tłumaczył poseł ludowców, poparcie dla partii nie sumuje się, stąd też sojusze różnych ugrupowań nie muszą wcale przekładać się na sukces w wyborach. 

W ocenie Marka Sawickiego, PSL powinno zrezygnować z członkostwa w Koalicji Europejskiej i samodzielnie wystartować w jesiennych wyborach do krajowego parlamentu, natomiast Platforma powinna skupić się raczej na... sojuszu z lewicą. 

"Tylko w takim układzie mamy szansę na pokonanie Zjednoczonej Prawicy"- powiedział. Jak zaznaczył rozmówca Wprost.pl, opozycja musi się "przeformatować". Polityk ujawnił, że już od pół roku przygotowuje nowy program, który zamierza w najbliższej przyszłości przedstawić liderowi ludowców, Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi. Szczegóły pozostaną jak na razie tajemnicą.

yenn/Wprost.pl, Fronda.pl

Komentarze (6):

JR2019.05.28 8:01
Jakaś tam część prawdy w tej wypowiedzi jest, z tym jednak, że PSL już dawno straciło swoją tożsamość i morale, a przystąpienie do KE to potwierdziło. Sawicki liczy na cuda, że jak PSL wystartuje samodzielnie to uzyska poparcie na wsi! Optymista! Przyjrzyjcie się najpierw jakiego macie przywódcę tej swojej chwiejnej partyjki. Ostatnio coś dużo krzyczy. Myśli, że pokrzykiwaniem coś zmieni. Ja mam pytanie: czy Kociniak Kamysz wie co to jest pług lub brona, radło?
Mirek2019.05.27 22:42
Panie Sawicki zaklinam pana aby pan tego programu strzegł jak źrenicy oka bo gdy tylko pisiory się o tym dowiedzą to zaraz go zrealizują i powiedzą ......o to jest nasz program !! . Dlatego błagam pana .....morda w kubeł ...i ani mru , mru . A dopiero jak w październiku pisiory przegrają to pan ujawni ten swój genialny program i obwieści go całej Polsce ......i wtedy .... padnijcie narody !! . Będzie popłoch wśród PiS-u taki że mózg się lasuje .
Polak Ateista Durny Gej 2019.05.27 21:24
Według sondażu na zlecenie "Dziennika Bałtyckiego", KE może liczyć na poparcie 44,5 proc., PiS - 31 proc., Wiosna Roberta Biedronia - 9,5 proc., Kukiz’15 - 5,6 proc., Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy - 4,9 proc., Lewica Razem - 2,4 proc., a Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski - 2,1 proc
Jan Radziszewski2019.05.28 3:52
prognozy nieaktualne żydowski ateisto gey !!! - Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.)
Grzegorz2019.05.28 9:42
Sp...aj pe....le
anonim2019.05.27 21:14
tęczowe psl Ha Ha Ha