"Katolik" Komorowski spowiada się Wyborczej - zdjęcie
02.05.15, 06:54

"Katolik" Komorowski spowiada się Wyborczej

15

To co mówi Prezydent Komorowski o katolicyzmie, o roli Kościoła w państwie jest taktycznym posunięciem. "GW" oraz Komorowski chcą pokazać, że to Komorowski jest najlepszym kandydatem dla katolickiego wyborcy. Inni to oszołomy, mohery, ludzie którzy chcą innych palić na stosach.

Przyjrzyjmy się co mówi głowa polskiego państwa:

- Nie chcę być prezydentem sumień Polaków, choć sam mam sumienie w znacznej mierze ukształtowane przez uczestnictwo w Kościele katolickim. Prezydent nie jest od rozstrzygania dylematów moralnych. Sam jako kandydat nie oczekuję poparcia Kościoła i jako katolik nie chciałbym, by mój Kościół kogokolwiek wspierał" - mówi Komorowski. Więc tak: Kościół nie powinien mieszać się do spraw moralnych, np. in vitro, aborcja, związki homoseksualne, genetyka, gender i wiele innych zagrożeń dla człowieka. Wg Komorowskiego, Kościół ma nauczać jedynie w murach kościelnych, tam może sobie mówić nauki, ale broń Panie Boże krytykować władzę, rząd. 

I oto po chwili, Komorowski mówi o zagrożeniach dla Polski - uśmiechniętej, czyli o dwóch zagrożeniach dla Polski: - Jedno to narastanie radykalizmu, zresztą nie tylko w Polsce, ale też w całej UE. Nasze wielkie zadanie polega na tym, aby hasła rasistowskie i ksenofobiczne nigdy nie zyskały w Polsce prawa obywatelstwa. Drugie to groźba spowolnienia tempa rozwoju gospodarczego i ryzyko średniego wzrostu. O jaki radykalizm chodzi? Można się domyśleć.

Mowa jest też o Rosji, czy nam zagraża czy nie? Komorowski uważa, że Rosja nie zagraża bezpośrednie Polsce i ci, którzy chcą chronić Polskę przed barbarzyństwem rosyjskim to krzykacze, mający na celu implikowanie strachu w Polakach:  "Mamy prawo obawiać się trwającej agresji na Ukrainę. To pogwałcenie prawa międzynarodowego, naruszenie granic etc. - metoda, o której wiemy, że Rosja może ją zastosować wobec innych państw. Nie można tego bagatelizować, ale nie można też podsycać atmosfery zagrożenia i strachu wśród Polaków. Rosja robi się niebezpieczna, bo jest nieracjonalna, bo nie panuje nad emocjami narodowymi i polityką zewnętrzną. Ale pamiętajmy o proporcjach".

Komorowski - katolik, to jeden z najbardziej absurdalnych pojęć polskiej rzeczywistości społecznej!

philo

 

 

Komentarze (15):

anonim2015.05.2 8:08
Inkwizycja wydała przez cały okres swojej działalności około tysiąca wyroków śmierci...Stalin jednym rozkazem kazał zamordować około dwustu tysięcy Polaków, którzy pozostali poza granicami II RP w latach 1937-1939 , z powodów etnicznych. Do dzisiaj nikt się o nich nie upomniał. Późniejszych zbrodni nie liczę. Doucz się debilu.
anonim2015.05.2 8:36
[email protected] A ilu było Indian w Ameryce Północnej nim przyjechali tam protestanci?
anonim2015.05.2 8:39
@KrzysiekWarszawski Po objawienia Matki Bożej z Guadalupe ponad dziewięć milionów Azteków zostało ochrzczonych (dobrowolnie), a dziesięcioletnia wojna i choroby zawleczone przez Hiszpanów pochłonęły około miliona ofiar. Dzisiaj żyje około 122 miliony potomków "wybitych" Indian. Pytanie. Ilu zostało Indian w Ameryce Północnej? Tam dojechali pobożni protestanci...
anonim2015.05.2 8:53
@kawosz_marcin... Pierdoły piszesz...,chyba sam chętnie paliłbyś stosie. Sądzisz innych, podłóg swej niecnej miary.Jaki jest prawdziwy katolicyzm, tego sam nie masz pojęcia. Więc lepiej zamilcz, niż sie wypowiadać w kwestiach, o których nie masz najmniejszego zielonego pojęcia... Umiesz czytać ze zrozumieniem?
anonim2015.05.2 8:53
@kawosz_marcin... Pierdoły piszesz...,chyba sam chętnie paliłbyś stosie. Sądzisz innych, podłóg swej niecnej miary.Jaki jest prawdziwy katolicyzm, tego sam nie masz pojęcia. Więc lepiej zamilcz, niż sie wypowiadać w kwestiach, o których nie masz najmniejszego zielonego pojęcia... Umiesz czytać ze zrozumieniem?
anonim2015.05.2 8:56
nie ośmieszajcie się;) Inkwizycja przy komunistach czy faszystach to dżentelmeni wręcz. wcale nie szkoda mi jakichś tam czarownic. to złe kobiety były;)
anonim2015.05.2 8:58
@ Jaroslaw_Kociemba Piszesz pracę dyplomową z historii Kościoła? W artykule jest mowa o czasach współczesnych... TU i TERAZ Kosciół już wielokrotnie przeprosił za swoje błedy z przeszłości, a ty ciągle jedno i to samo. Dlaczego? Bo nie masz nic innego.
anonim2015.05.2 9:09
@Jaroslaw_Kociemba Poza tym, że to heretycy po 1531 roku specjalizowali się w tropieniu i paleniu czarownic, powtórzę po raz drugi. Według Archiwum Watykańskiego - WYROKÓW !!! sądu inkwizycyjnego było około 1 tysiąca. Nigdzie nie pisałem o ofiarach i samowolach. Reszta to bzdury wyssane z palca.
anonim2015.05.2 9:12
Komorowski jest po prostu głupi, więc po co cytować tu GW?
anonim2015.05.2 9:38
niech ten "wybitny katolik" jeszcze powie ,że nie obchodzi go poparcie obywateli bo i tak wygra wybory to będzie podsumowanie jego kampanii
anonim2015.05.2 10:33
taki katolik bezobjawowy.
anonim2015.05.2 10:46
"Jedno pytanie marekwu. Ilu Indian zamieszkiwało Meksyk gdy przybyli tam Hiszpanie - i ilu ich pozostało 50 lat później?" Za komunizmu, od czasów Lenina, Stalina...........Jaruzelskiego, "system" rękoma zwolenników wymordował około 200 000 000 istnień ludzkich? Jak to się ma do ......
anonim2015.05.2 12:40
Co by nienie mówić, większość katolików w Polsce można by wziąć w taki cudzysłów biorąc pod uwagę poglądy i styl życia Polaków. In vitro, kohabitacja, seks przed ślubem, antykoncepcja, aborcja... Większość nazywających się katolikami ma odmienne zdanie w wielu kwestiach i nie żyje zgodnie z nauką Kościoła... Ale przecież nikt nie powie, że prawdziwi katolicy to u nas mniejszość. Zatem takie podejście może się Komorowskiemu opłacić, a Duda na swojej religijności może stracić, okaże się jakie mamy spoleczenstwo i jakie wartości są dla Polaków istotne...
anonim2015.05.2 14:06
Pan Bóg nie będzie błogosławić nam i Ojczyźnie naszej,jeśli będziemy tylko udawać katolików,a do władzy wybierać ludzi fałszywych.Możemy oszukiwać samych siebie i innych,ale Boga nie zwiedziemy.Quo vadis Polsko ?
anonim2015.05.3 21:50
//Sam jako kandydat nie oczekuję poparcia Kościoła// I dlatego my którzy jesteśmy Kościołem nie popieramy.