Kasta Basta! Czy Żurek doczeka się postępowania dyscyplinarnego? - zdjęcie
08.05.20, 20:58Waldemar Żurek/YT

Kasta Basta! Czy Żurek doczeka się postępowania dyscyplinarnego?

22

Sędzia Waldemar Żurek złożył skandaliczny pozew przeciwko p.o. I prezesowi SN prof. Kamilowi Zaradkiewiczowi. Żurek domaga się w tym pozwie odsunięcia od orzekania Zaradkiewicza oraz nie zgadza się, aby on zwołał posiedzenie sędziów, którzy mają wybrać kandydatów na I prezesa SA, z których prezydent powoła I prezesa SN. W tej sprawie zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające, ponieważ zgodnie z przepisami żaden sędzia nie może podważać umocowania prawnego innego sędziego. Nowe przepisy w tej sprawie weszły w życie w lutym b.r. Żurkowi grozi z tego tytułu postępowanie dyscyplinarne.

Jak dowiadujemy się z informacji udostępnionych przez sędziego Przemysława W. Radzika, skierował on wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego Żurka już w ubiegłym roku. Sprawa również dotyczyła sędziego prof. Kamila Zaradkiewicza. Sędzia Radzik napisał:

- Zarzucając mu popełnienie przewinienia dyscyplinarnego polegającego na publicznym wygłoszeniu manifestu politycznego dotyczącego jego poglądów i ocen związanych z działaniem konstytucyjnych organów państwa, w tym Trybunału Konstytucyjnego i Krajowej Rady Sądownictwa oraz na kwestionowaniu legalności powołania Kamila Zaradkiewicza do pełnienia urzędu sędziego Sądu Najwyższego, a następnie pomówił go o postępowanie, które mogło poniżyć go w opinii publicznej i narazić na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywania stanowiska sędziego Sądu Najwyższego, po czym skierował wobec sędziego Kamila Zaradkiewicza groźbę bezprawną przyszłego napiętnowania oraz pociągnięcia do odpowiedzialności za działanie „na szkodę Państwa i obywateli”, przez co naruszył wynikającą z art. 178 ust. 3 Konstytucji zasadę apolityczności sędziów oraz wynikający z art. 82 § 1 ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych obowiązek postępowania zgodnie ze ślubowaniem sędziowskim, w tym w szczególności obowiązek stania na straży praw, to jest zachowań przynoszących ujmę godności sędziego i podważających zaufanie do jego niezawisłości, niezależności bezstronności i naruszających zasady etyki zawodowej

W komunikacie Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych czytamy:

- Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych sędzia Przemysław W. Radzik podjął czynności wyjaśniające w sprawie uzasadnionego podejrzenia popełnienia przewinienia dyscyplinarnego (…), polegającego na podjęciu przez ustalonego sędziego Sądu Okręgowego w Krakowie działań prawnych kwestionujących skuteczność powołania Kamila Zaradkiewicza do pełnienia urzędu sędziego Sądu Najwyższego oraz kwestionujących jego stosunek służbowy pełniącego obowiązki I Prezesa Sądu Najwyższego, a w dalszej kolejności kwestionujących umocowanie konstytucyjnego organ Rzeczypospolitej Polskiej – Krajowej Rady Sądownictwa, to jest zachowań przynoszących ujmę godności sędziego i podważających zaufanie do jego niezawisłości, niezależności i bezstronności, a zatem działań stanowiących uchybienie godności urzędu

 

mp/tt/fronda.pl

Komentarze (22):

PiS to masoneria tak jak PO2020.05.24 10:01
Nie , nie doczeka, bo wciąż obowiązuje zasada : my nie ruszamy waszych , wy nie ruszacie naszych. Widocznie ma mocne haki na naczelnika.... Jakis drobny Pinior i Gawłowski oraz bidok co wiertła ukradł to tylko zasłona dymna dla w/w. Dyscyplinarkę powinna miec Gersdorf za zdrade państwa i donosy w Niemczech ! Jak i wiekszość SN 3 izby co to uchwały niezgodne z konstytucją podejmowali.
Adam2020.05.15 16:45
ruskie i bałkańskie przejeły sądy
mundurowy2020.05.9 14:37
żurka Siurka do pudła.
POplatfusy nie złamią Konstytucji2020.05.9 12:59
tyPOwy warchlak KODu Smrodu w todze i ze świeczką
do Tworek, nie angażować ABW2020.05.9 12:41
ten żle skwaszony Żurek to cała esencja nadzwyczajnej kasty. Jak dostał pytanie, dlczego wystąpił wraz z Kramkiem (ruska onuca) w PE - to stwierdził; Prezydent mianował mnie sędzią i od tego czasu jestem niezależny od nikogo; reprezentuję całą kastę (?????), będę występował gdzie chcę, będę mówił co chcę - a Wam narodzie nic do tego, bo jestem też sędzią europejskim
Polexit2020.05.9 12:27
Na pewno nie doczeka się postępowania, bo PiS nigdy nikomu z celebrytów włosa z głowy nie wyrwał!!! Bandyci polityczni są w parlamencie (w tym w ue), sądach, urzedach, łażą po ulicach, a co najwyżej jakieś płotki czasami delikatnie kójnie się! Straszne to, ale taka jest prawda. Były takie momenty, że tusek i bufetowa sami myśleli, że już czeka na nich cela+ i ... decyzje pisu nawet ich zaskoczyły!!!
normalny2020.05.9 11:25
spokojnie dystans -----on już robi marketing pod prace jak wyleci z sądu. idiotą nie jest, a więc wie, że nabroił i poniesie tego konsekwencja. a teraz kolejna akcja żeby zaistnieć --- pewnie chce być kolejnym "sławnym" mecenasem i za dużą kasę będzie reprezentował półświatek
J2020.05.9 11:14
Pan polityk Źurek już wie ,że reraz będzie musiał przestrzegać prawa:Dawne czasy minęły....
Foster2020.05.9 10:15
Czytam te wasze posty i rzygać się chce - skąd u was tyle jadu i nienawiści ?
sorry2020.05.9 8:04
wywalić na pysk pozbawiajac prawa do zawodu i pozbawić uposarzenia na zawsze .i do roboty na kase.
lucjanhenryk2020.05.9 5:21
Zapytać sędziego Żurka, czy aplikacje moralności zdawał przed sędzią Stefanem Michnikiem?.....
prokurator2020.05.9 1:05
Duzo gadania, a facet ciagle nie siedzi. To jest panstwo prawa ? Tacy przestepcy chodza wolni i ... NIC ! Czy to normalne ? Czyzby kasta byla nietykalna ?Nie ma na nich kija ?
Lewacka kretynizacja polski 2020.05.8 23:44
Sprawdzić jego majątek, rozliczyć z działań politycznych, odsunąć od wykonywania zawodu, zabrać apanaże i wyznaczyć miejsce do pracy na lokalnym bazarku. Kasta ! Basta ! Koniec z przywilejami ! Koniec z korupcją i polityką w sadach ! Koniec z łamaniem prawa przez sędziów !!!
Grizzly2020.05.8 23:31
Tu nie ma co wydziwiać nad nim tylko sprawdzić legalność jego majątku!
Glaudiusman2020.05.8 22:53
Z tym drobnym cwaniaczkiem nie należy się cackać, tylko wyrzucić z tej paskudnej kasty na bruk lub na taczkę, i na gruzowisko.
WITWIT2020.05.8 22:29
na razie wszystko będzie 'zamrożone' aż do rozstrzygnięcia Polskiej skargi na orzeczenia Unijne..
Adam2020.05.15 16:46
unia morze nas cmoknąć
Arek2020.05.8 22:26
Wyrzucić tą gnidę na zbity pysk tak jak Łączewskiego. Zabrać apanaże i ciul sprzedaje pietruszkę na bazarze!
Barbi2020.05.8 22:19
za mo rde tego wsza rza !!
anonim2020.05.8 21:13
Kiedy kończy się kadencja tej postaci? Zacznę odliczać dni.
poPO=kurw... i zlodzieje=tusku2020.05.8 21:06
Żurek zrozum przygłupie że Twój koniec rozpoczął sie już z kleską Azoga Plugawego-parszywie tusku!!! i naucz sie zarabiać na życie sprzedarzą na bazarze bo nic innego ci nie zostanie , a twój majątek skąd?????!!!!
Steinway2020.05.8 21:02
I nie pomoże ci najznamienitsza Małgorzata Kulawa-Końska.