Kardynał Krajewski wśród imigrantów na Lesbos - zdjęcie
03.12.19, 11:00

Kardynał Krajewski wśród imigrantów na Lesbos

10

Jałmużnik papieski, kard. Konrad Krajewski udał się z wizytą do obozów dla migrantów i uchodźców na greckiej wyspie Lesbos. Towarzyszyli mu członkowie wspólnoty św. Idziego. Powrócili stamtąd wraz z grupą 33 uchodźców, którzy złożyli prośbę o azyl polityczny. W ramach tej akcji, ale w późniejszym terminie, jeszcze 10 innych osób przybędzie do Włoch, aby rozpocząć procedury zmierzające do zapewnienia im międzynarodowej ochrony.

W kwietniu 2016 roku, podczas swojej wizyty na wyspie, Papież Franciszek zaprosił trzy syryjskie rodziny do Watykanu. Stolica Apostolska zobowiązała się do przyjęcia i utrzymania ich, natomiast wspólnota św. Idziego podjęła zadanie pomocy imigrantom w integracji społecznej. W maju tego roku Jałmużnik papieski ponownie odwiedził Lesbos, aby wyrazić solidarność z narodem greckim i z uchodźcami. Również wtedy grupa młodych uchodźców i kilka rodzin pochodzących z Afganistanu, Kamerunu oraz Togo zostało zaproszonych do Włoch.

bsw/Vaticannews.va, Krzysztof Ołdakowski SJ

Komentarze (10):

red2019.12.3 17:15
Zaprosił czyli rozumiem zapewnił pracę, mieszkanie, a nie stworzył kolejnych beneficjentów socjalu z podatków ludzi ciężko pracujących i je płacących. Dał wędkę, a nie rybę.
rebeliant2019.12.3 13:14
Duchowieństwo nie poczuwa w sobie żadnej odpowiedzialności za to co robi - dlatego należy powiedzieć, że oni żadnego krzyża nie dźwigają, lecz tylko o nim mówią. Ściągnęli tylko rasy agresywne na garb autentycznie dźwigających krzyż ojców i matek narodów tubylczych.
rebeliant2019.12.3 13:11
No to teraz święte idzie niech idą do roboty utrzymywać naszych przyszłych podrzynaczy. Te debile tak czynią bo są oderwani od rzeczywistości, zbyt długo ich utrzymujemy przez co sami wpychamy ich w ten stan. Pie***ą jak im ciężko krzyż dźwigać, ale tak na prawdę ciężej jest dźwigać krzyż tym, którzy mają dzieci pod opieką. Duchowni mają lżejszy krzyż niż matki i ojcowie, których dzieci są gwałcone i napadane przez ciemnoskórych bandytów. Na naszych terytoriach powinien powstać reżim białego człowieka, gdzie każdy, kto próbuje postawić jego jednostki w stan oskarżenia bycia winnym bo tamci są ciemnej karnacji ma obowiązek spakować walizkę i jechać do tyranstanów i tam się utrzymać, bez prawa powrotu. Wszelcy oskarżyciele o rasizm faszyzm ... na pakę i do Afganistanu, Sudanu, Maroka i tam niech się ostaną.
Maria Blaszczyk2019.12.3 21:07
A ilu znasz takich rodziców, co ich dzieci były zgwałcone lub napadnięte przez ciemnoskórych bandytów? No chyba że mieszkasz w Afryce... Tam rzeczywiście bandyci na ogół są ciemnoskórzy. W Europie - a jestem matką - nie ma takiego problemu/
rebeliant2019.12.3 21:36
Każdy zlewaczony łeb z niczym nie miał problemów, bo wystarczyło to zatwierdzić i uchwalić.
Darek2019.12.3 13:07
Pomylił łodzie, chciał płynąc na gejos i pedos, a biedaczynę zawieźli na lesbos, cóż za niefart - biedy pokutnik.
Druh Ryszard 2019.12.3 12:26
Jakim prawem jałmużnik papieża Franciszka, występuje w imieniu państwa włoskiego zapraszając muzułmanów do Włoch ? Jeśli się nie mylę, Watykan jest oddzielnym państwem a nie częścią składową Włoch. Czytam, że papież Franciszek zaprosił w roku 2016 trzy rodziny muzułmańskie do Watykanu, a co się z nimi teraz dzieje ? Mieszkają w Watykanie ? Jak oni tacy prawi i wielebni, to niech wszystkich imigrantów z Lesbos ulokują w Watykanie ! Tylko się pytam, kto za tą gościnę Stolicy Apostolskiej zapłaci ? Jeśli się nie mylę, Watykan utrzymuje się z tego co zapłacą wierni na jego utrzymanie. A czy wierni Kościoła Katolickiego tego sobie życzą ? Bo ja nie będę łożył na utrzymanie muzułmanów których do Europy nikt nie zapraszał ! Z tego co publicznie wiadomo, oni ani do pracy się nie garną ani do nauki, chcą żyć na koszt niewiernych bo tylko "Europejczycy" mogą być tacy głupi !!!
Hanys672019.12.3 11:24
Niech weźmie wszystkich imigrantów do Watykanu. Tak będzie najlepiej dla wszystkich. +++ Przeraża że człowiek w kardynalskiej purpurze, czyli teoretycznie znający Ewangelię potrafi w tak bezczelny sposób angażować media, robić wokół siebie szum, nie zważając na Chrystusowe "kiedy dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą jak obłudnicy" (Mt. 6.2). +++ No ale cóż: jaki papież - tacy pomagierzy.
Bobi2019.12.3 11:39
Mimo ze nie popieram do konca tej akcji stanowczo odpieram zarzuty Pana dot. Ksiedza Kardynala Krajewskiego - jakoby "bezczelny sposób angażować media, robić wokół siebie szum" !! Ksiadz Kardynal jest bardzo skromny i bardzo wrazliwym na ludzka niedole ! Spotkalem Go w Rzymie w wielu akcjach charytatywnach i wiem ze nie zabiega i nie szuka "poklasku" medialnego . !!. Ps. dorzuce ze nie jestem zadnym "pisiorem" "klecha" etc !!
Piotr2019.12.3 11:15
Przede wszystkim powinni dostać obywatelstwo Watykanu. Z resztą sobie już poradzą.