Kard. Schönborn wstrząśnięty tragiczną śmiercią uchodźców - zdjęcie
29.08.15, 07:18

Kard. Schönborn wstrząśnięty tragiczną śmiercią uchodźców

3

Na autostradzie A4 między Parndorf i Neusiedl w ciężarówce znaleziono zwłoki 71 migrantów. Auto porzucono na pasie awaryjnym. Służby zaniepokoił fakt, że nikt przez dłuższy czas nie pojawił się w jego pobliżu. Pojazd mógł tam stać od kilku dni.

Arcybiskup Wiednia przyznał, że jest wstrząśnięty rozmiarem tej tragedii. „Ten straszny czyn sprawia, że widzimy los uchodźców wyraźniej niż kiedykolwiek. Łączę się ze wszystkimi, których dotknęła ta niewyobrażalnie bolesna strata. Mam nadzieję, że Europa zrobi wszystko, by postawić winnych tej tragedii przed wymiarem sprawiedliwości” – podkreślił kard. Schömborn. 

Msza św. w intencji ofiar zostanie odprawiona przez kard. Schönborna w katedrze św. Stefana w Wiedniu 31 sierpnia.

MT/episkopat.pl

 

Komentarze (3):

anonim2015.08.29 7:59
Nie ściągać żadnych imigrantów z państw islamskich! Opisywany przypadek mógł być operacją tajnych służb mającą zmienić negatywny stosunek Europejczyków do imigrantów i wykorzystać ludzki odruch współczucia.
anonim2015.08.29 10:02
„Europa powinna się zjednoczyć i podjąć odważne decyzje w sprawie uchodźców" Czyli co ? Strzelać do nich, aby zniechęcić do najazdu na Europę ? Jeśli tak, to w pełni popieram stanowisko kard. Schönborn'a.
anonim2015.08.29 17:22
„Europa powinna się zjednoczyć i podjąć odważne decyzje w sprawie uchodźców" Najpierw trzeba wyeliminować przyczyny dla których ludzie uciekają ze swoich krajów. Zdecydowana większość imigrantów do Europy pochodzi z Syrii, Iraku i Erytrei. To Amerykanie (a także Izrael, Turcja, Arabia Saudyjska i Katar) w dużej mierze odpowiadają za ekspansje ISIS. Zachciało się obalenia Asada i zaczęło się wojna w Syrii, która szybko rozlała się na Irak.. Jedynie zwycięstwo Asada i upadek ISIS w Syrii i Iraku dają nadzieję, że exodus ludności z tych terenów zostanie zatrzymany. Co do Erytrei to rządzi tam brutalny reżim co podporządkowuje sobie każdy aspekt życia obywatela a każdy obywatel (niezależnie od płci) jest zmuszany do służby wojskowej, która bardzo często trwa nawet kilkanaście lat. Jak Amerykanie chcą iść na wojenkę to niech wybiorą Erytreę. Ach, zapomniałem, tam nie ma ropy więc USA nie ruszy dupy wprowadzać "wolność i demokrację" :P Jaka stąd nauczka dla Europy? Aby nie obalać dyktatorów w krajach arabskich. Obalono Hussaina, Kadafiego oraz Mubaraka a w zamian Europa nie miała nic do zaproponowania. Powstał tam chaos i anarchia więc ludzie stamtąd uciekają. Co do pomocy to Europa powinna raczej wspierać obozy dla uchodźców znajdujące się np. w Turcji czy Libanie. Tam powinna być skierowana pomoc humanitarna UE.