Kard. Sandri: nie chcemy przywilejów, ale tych samych praw, co inni - zdjęcie
21.02.20, 09:17Kard. Leonardo Sandri w Egipcie /Vatican News

Kard. Sandri: nie chcemy przywilejów, ale tych samych praw, co inni

10

Jestem przekonany, że ich wkładem w spotkanie będzie przede wszystkim bezpośrednie świadectwo o tym jak żyją, co przeżywają i jak sobie radzą z ogromnymi trudnościami, które napotykają każdego dnia. Tak o obecności na spotkaniu biskupów basenu Morza Śródziemnego w Bari przedstawicieli katolickich Kościołów Wschodnich mówi kard. Leonardo Sandri.

Prefekt Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich podkreśla, że pochodzą oni z krajów, gdzie toczą się wojny, gdzie doświadcza się rozkładu politycznego i ekonomicznego, gdzie dochodzi do przemocy i prześladowań. „Są to kraje, gdzie wzajemne współżycie z wyznawcami innych religii, przede wszystkim z muzułmanami i żydami, nie jest tylko opcją do wyboru, ale jest konicznością – podkreśla hierarcha. – Stąd tamtejsi biskupi przynieśli ze sobą cierpienie związane z dyskryminacją, nadużyciami, ograniczeniami wolności, gdzie wielu chrześcijan opuszcza swoje domy”.

W tym kontekście kard. Sandri zaznaczył, że mieszkający na tamtych terenach chrześcijanie nie domagają się przywilejów, ale jedynie przestrzegania należnych im praw. „Chcemy tylko, aby zapewniono nam te same prawa i obowiązki, które mają inni. Abyśmy wszyscy mogli budować świat dla dobra innych, bez podziału na grupy etniczne, ze względu na zamożność, wiarę czy zapatrywania polityczne. Świat, gdzie wszyscy mają prawo do edukacji, własnego domu, opieki zdrowotnej, pracy, gdzie młodzi mogą zakładać rodziny, a godność kobiet jest chroniona – to wielka przyszłość, wiosna dla państw leżących nad Morzem Śródziemnym” - zaznaczył kard. Sandri.

 

vaticannews.va

Komentarze (10):

Filmy online2020.02.21 18:29
https://filmvod.pl - To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Stani2020.02.21 12:54
Przedstawiciele Kościoła zawsze tak mówią - dostaną palec to zagarną całą rękę, aż do łokcia.
katolik2020.02.21 14:15
dno popslsldwiosnanowoczesna ma stołek , a chce dużo dla społeczeństwa ,chce smierci śmierci ,to dopiero jest czyste chamstwo, dno to nie ludzie ,ale bydło puszczone w przestrzeń społeczną
wujek dobra rada2020.02.21 10:25
Nie mozna dac sie zwodzic instytucjonalnym religiom. Kiedy sa przesladowane i w inny sposob gnebione zapowiadaja, ze nie chca przywilejow, ale sprawiedliwego traktowania. Gdy okrzepna i wzmocnia sie wewnetrznie wyrastajac na przeciwnika, z ktorym inni zaczynaja sie liczyc, ich apetyty, ambicje oraz zadania nieslusznych przywiljow stopniowo i zdecydowanie sie nasilaja. Te organizacje daza bez pardonu do podporzadkowania sobie slabszych i kontroli zycia jak najwiekszej liczby populacji. Trzeba sie przeciwstawiac ich zaborczym poczynaniom.
***2020.02.21 18:15
Takie rady jak Twoje, to sobie wsadź w pięty....(będziesz wyższy)
katolik2020.02.21 10:07
o prześladowaniach chrześcijan wiele się mówi,ale czy Papież majacy wielką władzę dostatecznie walczy o zapewnienie im prawa do realizacji wiary, czy organizacje swiatowe staja po ich stronie? udzielają pomoc humanitarna i koło przemocy się kreci ALE nie mówia STOP ! nie wymusza się na przywódcach tych państw wprowadzenia i respektowania praw chrześcijan. Poczynania odnoszą mierne skutki ,a ci ludzie ciągle się proszą , proszą się swiatu XXI w. W Polsce przeklęte dno poppslsldwiosnanowoczesna i ich wyborcy , niech zrobią wypad tam gdzie i jest wojna i prześladowania, gdzie żyja ludzie , którzy chcą ŻYĆ , a dno ma dla Polski program polskich obozów śmierci . Jak zwykłe padalce i tchórze. Zaciagaja kare osobistego przekleństwa swego zycia.Niech ich ...Dno jeżdzi po Polsce z obwoźnym programem polskich obozow śmierci!! Sprzedawcy śmierci!!!
Justyna S2020.02.21 9:37
Brzmi to ironiczne, gdy w Polsce z takim samym apelem co tutaj wychodzą grupy mniejszości seksualnych, czy osoby trans i inter.
thehandofgod2020.02.21 10:36
nie brzmi ironicznie a głupio / mniejszości mają w Polsce takie prawa ale chcą większych
Justyna S2020.02.21 14:19
a jakich to większych praw się domagają, można o jakiś przykład prosić?
xyz2020.02.21 21:47
wszystkie prawa mają zagwarantowane w Konstytucji