Kard. Robert Sarah przestrzega: Europa musi pozostać chrześcijańska, inaczej czeka nas KATASTROFA!!! - zdjęcie
13.04.19, 17:30zdj. screen Youtube

Kard. Robert Sarah przestrzega: Europa musi pozostać chrześcijańska, inaczej czeka nas KATASTROFA!!!

35

Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, kard. Robert Sarah udzielił wywiadu francuskiemu czasopismu  „Valeurs Actuelles”. W rozmowie mocno wybrzmiał sprzeciw hierarchy wobec przedstawiania pomocy migrantom jako nakazu ewangelicznego. „To fałszywa egzegeza wykorzystywania Słowa Bożego do oceny tego zjawiska” - skomentował kardynał Sarah. 

„Każdy z nas winien żyć w swoim kraju. Jak drzewo wszyscy mają swoją ziemię, na której wzrastają znakomicie. Lepiej pomagać ludziom rozwijać się w ich kulturze niż zachęcać ich do przybywania do Europy po dodatki”-podkreślił hierarcha. Odnosząc się do poglądów o konieczności przyjmowania i ochrony mgirantów, purpurat wskazał, że Bóg nigdy nie chciał aż tak radykalnych rozwiązań. Kardynał nie zgadza się zwłaszcza z przytaczanymi w tym kontekście cytatami ewangelicznymi dla poparcia takich tez, a tym bardziej z opinią, że każdy, kto ma w tej sprawie odmienne zdanie „nie jest chrześcijaninem”.

Purpurat, ze względu na fakt, że pochodzi z Afryki Subsaharyjskiej, czuje się szczeólnie upoważniony do refleksji na temat migracji. Prefekt przezstrzega, że  „obecne pragnienie globalizowania świata przez uciskanie narodów i ich specyfiki, jest całkowitym szaleństwem”. Jak przypomniał kard. Robert Sarah, choć naród żydowski był zmuszony udać się na wygnanie, Bóg sprowadził go z powrotem. Podobnie jak Chrystus, który  „musiał uciekać przed Herodem do Egiptu, ale potem wrócił w strony ojczyste”.

W ocenie hierarchy, obecna sytuacja wokół migracji jest nową formą niewolnictwa, rzeczą niekorzystną nie tylko dla kraju, który przyjmuje imigrantów, ale i  dla tych rzekomych „beneficjentów” takich wędrówek.

„Wszyscy imigranci, przybywający do Europy, płyną przepełnionymi statkami, nie mają pracy, godności"- wyliczał duchowny, zadając pytanie retoryczne, czy na pewno tego chce Kościół.

„Kościół nie może współpracować z tą nową postacią niewolnictwa, w które przekształciła się masowa migracja”- pokdreślił prefekt.

Kardynał wskazał również, że choć cele oraz zagrożenia towarzyszące migrantom są osobiste i jednostkowe, a także wynikają z ich zaślepienia złudzeniami Zachodu, dla Europy stanowią za to zagrożenie egzystencjalne.

„Jeśli Zachód będzie nadal szedł tą ciemną drogą, to istnieje wielkie ryzyko, że z powodu braku urodzeń zniknie, zalany przez cudzoziemców, tak jak na Rzym najechali barbarzyńcy”- przestrzegał purpurat, który raz jeszcze podkreślił, że mówi to jako Afrykanin, pochodzący z kraju o większości muzułmańskiej.

Duchowny zauważył, że Europa ze swą cywilizacją nie jest taka sama jak inne części świata, ma natomiast „szczególną misję, powierzoną jej przez Boga”, toteż zniknięcie jej „byłoby katastrofą dla całego świata”.

"Z chwilą przyjęcia chrześcijaństwa Bóg obdarzył Europę misją, aby misjonarze chrześcijańscy głosili Chrystusa aż po krańce ziemi”. I nie był to przypadek, ale to był plan"-wskazał prefekt. Jak dodał kard. Sarah to powszechne posłannictwo przekazane Europie przez Boga, kiedy święci Piotr i Paweł osiedlili się w Rzymie, skąd Kościół ewangelizował ten kontynent i świat, "nie skończyło się”.

Tymczasem obecnie pogrążamy się w materializmie, zapomnieniu o Bogu i w apostazji, których skutki będą straszne - ostrzegł kard. Sarah. Jego zdaniem, jeśli Europa zniknie, a wraz z nią jej cenne wartości, „islam zaleje świat a nasza kultura, nasza antropologia i nasze poglądy moralne zmienią się całkowicie”.

yenn/KAI, Fronda.pl

 

Komentarze (35):

rdaneel2019.04.14 18:48
"Każdy z nas winien żyć w swoim kraju. Jak drzewo wszyscy mają swoją ziemię, na której wzrastają znakomicie" Hmm, jak to było z wprowadzeniem chrześcijaństwa w Polsce?
adam2019.04.14 8:44
Szanowny Kardynał raczy wejść na jeden z wielu statków plynących do Europy,i raczy przekonać pasażerów tychże ,aby zechcieli wrócić na ziemie praojców.A nie pouczać europejczyków,cóż im czynić należy..!
Michal2019.04.13 22:42
Nie ma potrzeby wybierać między dżumą a cholerą. Jedno i drugie trzeba leczyć.
WatykańskiePustosłowieKlękajcieCiemnotoPodlaska2019.04.13 22:25
Sam wyrwał się imigrant z chaty wylepionej z koziego gówna, a teraz już struga lepszego i przed imigrantami ostrzega. Tacy są najgorsi. Ten pewnie stara się w Watykanie syto pasożytować dwa razy więcej, od innych kleruchów. Żeby odbić sobie biedne dzieciństwo. Całe dnie spędza na czesaniu się złotym grzebieniem i udzielaniu wywiadów. Niech sobie wykupi sesję w Playboyu, stary pierdziel.
Irene2019.04.14 9:12
Ty niedouczony pustoslowie, A cordoba? Andaluzja/ Tez tam Arabowie budowali chatki z gowna.Won polglowku
Kubiak2019.04.13 20:57
Islam dla mężczyzn nie jest taki zły. Nie ma sie czego bać. Może być lepiej niz teraz.
anonim2019.04.13 19:15
Zatopi ją satanizm, nie islam, bo zalał ją już dawno.
Marek2019.04.13 18:53
Kardynał Sarah to przyzwoity człowiek i mądry nauczyciel. Warto go słuchać ze zrozumieniem a nie powielać głupawe czy obraźliwe opinie.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.13 18:41
Europa nigdy nie była, nie jest i nie będzie chrześcijańska, natomiast jak najbardziej to właśnie chrześcijaństwo, a nie islam, odpowiada za najwieksze prześladowania religijne w tej częsci świata, a ten stary obłąkaniec ma czelność kpić, że to islam jest największym zagrożeniem.....
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.13 18:39
Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedzmy NIE katolickiej ideologii! Zbiórka dla Mikołaja już ponad 9000zł! https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
wiara nadzieja i miłość2019.04.13 18:57
Tylko szczere nawrócenie do Jezusa Chrystusa może wam pomóc
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.13 18:59
GTFO (get the fuck out) :)
Sobieski2019.04.13 18:23
Zachodnia granica Polski z muzułmańskim Kalifatem EUrabii powinna przebiegać na Łabie !
eeej Dmmy geeej2019.04.13 18:17
Jak bezmyślnym trzeba być żeby w XXI wieku powtarzać te marksistowskie brednie na temat chrześcijaństwa ? Takie banialuki były sensacją w XIX wieku wśród żydowskiego proletariatu i żydowskich odszczepieńców , ale dzisiaj? Cogito zacznij wreszcie myśleć bo grozi ci dematerializacja
Cogito ergo sum2019.04.13 17:53
Kiery w europie zaczynało dominować chrześcijaństwo, kontynent ten spływał krwią. Niekończące się wojny o wpływa i kasę, wszystko podsycane przez papiestwo i arcybiskupów. Do tego dochodzą krucjaty, który tylko ośmieszyły europę, uczestnicy krucjat byli dziesiątkowani przez Saracenów, ale na szczęście po drodze mogli oni plądrować chrześcijańskie miasta. Za przykład można jeszcze podać bardzo mocne wsparcie i udział kościoła w rozbiorach Polski. W końcu wśród inicjatorów targowicy byli polscy biskupi, czy nawet prymas, a całość błogosławił sam papież. Do tego dochodzi zwalczanie nauki, za przykład starczy podać rejestr ksiąg zakazanych, wiara w płaską ziemię która ma 6 tysięcy lat, i która jest w centrum wszechświata, i prześladowanie ludzi którzy twierdzili inaczej, np Galileusza. Dopiero rewolucja przemysłowa wynikająca z laicyzacji i odejścia od zacofania i zabobonów dała nam rozwój i pozwoliła europie się rozwinąć.
Zbyszek2019.04.13 17:59
Szkoda nawet komentować te bzdury z notatnika bolszewickiego agitatora.
Cogito ergo sum2019.04.13 18:04
Z notatnika katolskiego agitatora: wyprawy krzyżowe się powiodły, nie było rejestru ksiąg zakazanych, świat ma faktycznie 6 tysięcy lat, rozbiory to lewactwo, targowica to lewactwo, Zakon krzyżacki to lewactwo i niemcy, LGBT to lewactwo i spisek żydowski, każdy o innych poglądach to lewactwo, stosy to wymysł lewactwa, tak samo jak obozy, chociaz jedno i drugie chcielibyście znów rozpalać. Niczego nie pominąłem prawaku?
Beno2019.04.13 18:36
Cogito przestań pier..ić. Rewolucja francuska, I wojna światowa i ofiary tej wojny, bolszewizm i ofiary rewolucji, faszyzm i nasępne miliony ofiar. Weź przestań się twoją głupotą kompromitować.
Cogito ergo sum2019.04.13 18:40
W czym masz problem, historii nie znasz? Przecież nie napisałem że każda zbrodnia to wina katolików, ale do rzeczy. Rewolucja francuska to efekt feudalizmu i wieków wyzysku i poniżania prostych ludzi. Jak przystało na rewolucję, pociągnęła za sobą tysiące ofiar, we Francji, ale przerzedziła górę, co pomogło się rozwijać światu, feudalizm upadł i zrobiliśmy krok do przodu. Pierwsza wojna światowa nie miała kompletnie związku z żadną religią, to była zwykła walka o wpływy. Potem bolszewizm to efekt działań zachodnich mocarstw, które chciały zdestabilizować rosję i się im tak jakby udało. Faszyzm był katolickim reżimem. Ale jeśli to porównać do tego co działo się przez wieki w europie i na świecie, to wynik i tak jest słaby. Jeśli dochodziło do rzezi, to tylko okazjonalnie i wynikały z dojścia zacofanych oszołomów do władzy, którzy często posługiwali się katolicką retoryką. Dlatego radzę się dokształcić i poczytać do jakich zbrodni dochodziło szczególnie podczas wojen, czy na koloniach, w czasach kiedy chrześcijanstwo panowało nad europą.
Cogito ergo sum2019.04.13 17:44
Kiedy Europa była "zacofana" czyli chrześcijańska rozwijała się i była ekspansywna może nawet ponad miarę. Kidy stała się ateistyczna weszła w okres dekadencji czyli w kryzys demograficzny i wędrówkę ludów. Czyli okres wczesnego prymitywnego Średniowiecza. Niech nas nie zmyli dobrobyt i wysokie technologie. Tak był w przypadku Bizancjum. Symbolu schyłku.
Rak religii zabija rozum2019.04.13 17:48
Ale ty wiesz kmiotku że europa ekspansywna stała się dopiero dzięki ateistom i laicyzacji, a więc dzięki rewolucji przemysłowej? Wcześniej europa co najwyżej mogła masowo wyrzynać dzikusów w amerycę w imie katolickiego boga. Przede wszystkim za dominacji chrześcijaństwa, europa masowo zabijała się wzajemnie. Proponuje się dokształcić.
anonim2019.04.13 17:53
wasze książki kłamią
andrzejhahn32019.04.13 17:42
to raczej chrzescijanstwo to katastrofa
Bardzo złe rzeczy2019.04.13 17:38
Panie murzyn, wy to się tam w afryce ogarnijcie, i trzymajcie tam sobie te wasze chrześcijaństwa i islam. Europa tego nie potrzebuje. Europa albo będzie laicka, albo będzie zacofana i upadnie. Zawsze tak jest, że im wyższa religijność tym większy upadek społeczeństw. Popatrzmy na bliski wschód, w latach 60 rozkwitały tam nauka, wolność osobista, przemysł, a potem zaczęły się pojawiać różne grupy ultrareligijne, zaczęły się walki, rozbijanie państw, a dziś mamy to co mamy. Zawsze by rozbić kraj wystarczy zacząć wspierać fanatyczne grupy chrześcijańskie albo islamistyczne, dać kasę na działanie nacjonalistom, a po paru latach efekty widać gołym okiem, jak państwa się rozpadają, i ciemnogród wraz z zacofaniem ściągają kraje na dno.
Zbyszek2019.04.13 17:55
Szkoda, że kilkadziesiąt lat temu nie wyjechałeś do komunistycznej Albanii - tam byś znalazł dla siebie "raj" bez religii.
‘Religia a gospodarka’ 2019.04.14 3:29
Prowadzone przez wiele lat badania przez - National Bureau of Economic Research, Cambridge, i ostatnie dane opublikowane w roku 2006 rozwiewają mity. Krzysztof Marczak, zarządca kapitałem na giełdach amerykańskich w j. polskim streszcza wyniki badań: „…Nie przypadkiem kraje o dużym procencie członków kościołów protestanckich wiodą prym ekonomiczny w regionie (kraje skandynawskie, UK, Holandia, Niemcy, Szwajcaria), podczas gdy kraje o dużym udziale katolicyzmu (Włochy, Hiszpania, Portugalia, Irlandia) pomimo wielu lat integracji wciąż nie są w stanie zbudować silnych gospodarek….” http://racjonalista.tv/ekonomia-racjonalna-religia-a-gospodarka/
Cogito ergo sum2019.04.13 17:58
Do Zbyszek: Szkoda że setki tysięcy ludzi z samej tylko Polski wyjechało na straszną ateistyczna skandynawię. Tam to dopiero musi być strasznie. Nie to co w religijnych krajach jak brazylia, izrael czy państw islamskie.
Zbyszek2019.04.13 18:02
Ta "ateistyczna skandynawia" zmierza ku temu, by jeszcze w tym stuleciu stać się islamistycznym półwyspem.
Cogito ergo sum2019.04.13 18:08
Hahaha, tak wam tłumaczą na prawackich spędach przegrywów? Dlaczego Zbysiu skandynawia dalej nie upadła, wg was już w 2016 roku miała upaść, a islam miał stać się religią państwową. Dlaczego tego nie widać? Poza tym wiesz, że islam to ta sama grupa wyznań co chrześcijaństwo, tak samo pochodzi z bliskiego wschodu, no i powstała w oparciu o biblię. Doucz się. Jedną z najważniejszych osób w islamie jest nawet was Jezusek.
Beno2019.04.13 18:32
To czemu ty nie wyjedziesz. Zapytaj tych co wyjechali, czy są szczęśliwi i zadowoleni i czy to rzeczywiście taki raj jakiego szukali? Szmal to jedno, życie i szczęście - to inna strona medalu, choć niewątpliwie szmal też do szczęścia potrzebny.
Cogito ergo sum2019.04.13 18:34
Czemu ty nie wyjedziesz do izraela czy jakiejś brazylii gdzie katolicyzm jest bardzo mocny. Dziś w Polsce katolicy są mniejszością, dlaczego więc mamy swój kraj zostawiać żeby jakieś oszołomy religijne tu się czuły dobrze, was jest mniej, wnosicie mniej do społeczeństwa, jesteście statystycznie biedniejsi, więc spakujcie się jak się wam nie podoba, jakiś kontenerowiec się wynajmie i wyśle się was do religijnego raju, np brazylii.
Beno2019.04.14 17:38
Synek, naucz się najpierw pisać po polsku, a jak nie to wynocha tam, skąd przybyłeś ty sam lub twój ojciec, a może i matka. Kirunek nie będę ci wskazywał, Jeśli trochę myślisz, to powinieneś wiedzieć.
anonim2019.04.13 17:37
PO z Koalicją Europejską i biedroniem wpuści do Polski islamistów.tu niema żartów
szcze rydzykowi w ryj2019.04.13 17:36
Największy zbrodniarz w dziejach ludzkości to Kościół Katolicki. Przypomnę parę faktów: -"ewangelizacja" Indian- ok. 100 mln wymordowanych przez 200 lat, -eksterminacja całych narodów: Prusów, Jaćwingów, Słowian Połabskich, -holokaust katarów- ponad milion wymordowanych, w większości spalonych na stosach żywcem, -eksterminacja innych "heretyków" przez 500 lat św. Inkwizycji- dobrze ponad milion (wliczając zamęczonych na torturach i galerach), -polowanie na czarownice- ponad 100.000 kobiet spalonych żywcem lub zamęczonych, -wojny religijne wszczynane przez Kościół- miliony pomordowanych, -"ewangelizacja" w Indiach i na Dalekim Wschodzie po odkryciu drogi do Indii- ponad milion pomordowanych. Tak że stalin, hitler i komuniści chińscy przy "dokonaniach" Kościoła Katolickiego to tylko "bardzo niegrzeczni chłopcy"...
Zbyszek2019.04.13 18:03
Lewackie bajdurzenia