Kard. Kazimierz Nycz o wyrzuconym arcybiskupie: Uczynił wielkie zło - zdjęcie
29.06.14, 10:17Abp Wesołowski (fot. nuria/Flickr)

Kard. Kazimierz Nycz o wyrzuconym arcybiskupie: Uczynił wielkie zło

10

"To jasno pokazuje, że nie ma w takich wypadkach względu na pełnioną przez kogoś funkcję" - skomentował kardynał Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski mówił, że arcybiskup Wesołowski popełnił wielkie zło.

Hierarcha wyjaśnił też, że z chwilą uprawomocnienia się wyroku w drugiej instancji przyjdzie czas na proces cywilny. W tym wypadku może się on toczyć w Watykanie, na Dominikanie, nawet w Polsce, jeżeli prokuratorzy znajdą do tego przesłanki. "Przed Kościołem jest też sprawa pomocy pokrzywdzonym" - dodał kardynał.

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej podało też, że duchownemu ograniczono możliwość poruszania się. To znaczy, ze musi być pod określonym adresem i tam czekać na dalsze decyzje. Być może zabrano mu także watykański paszport.

MaR/IAR/Dziennik.pl

Komentarze (10):

anonim2014.06.29 12:21
Jakoś nie mogę się opedzic od myśli, że sprawa ma.drugie dno.... a arcybiskup jest zaplanowaną ofiarą... Nie wierzę w tę medialną nagonkę. Człowiek w tak podeszłym wieku nie ma już dawno libidalnych pobudzeń... Cuchnie to jakimś masonskim knowaniem...
anonim2014.06.29 13:23
Jeśli się żyje we względnym celibacie, to tych pobudzeń jest mniej. Zazdroszczę ci tylko Bartku tego bezwzględnego przekonania o winie biskupa, zważywszy na fakt, że na Watykanie działają trzy sekty masońskie i podejmują wiele trudnych do rozpoznania działań...
anonim2014.06.29 13:24
Delirium - i wszystko jasne
anonim2014.06.29 15:44
Wy wszyscy jestescie tacy kosciol to organizacja kryminalna
anonim2014.06.29 16:14
Do wszystkich potępiaczy! Tyle miłosierdzia dla was ile macie dla rzeczonego tu a-bpa
anonim2014.06.29 16:50
Sam potępiam czyny homo i pedo -filne Ale nie potępiam ludzi którzy te czyny tworzą. Bóg jest od tego... Nam pozostaje modlić się za ich nawrocenie. Jak czytam powyzej te nienawistne opinie to mam wrażenie, że ich autorzy... sami się potępiają. Bóg wie o różnych sprawach do których wglądu na ziemi nie mamy. Tych których tak łatwo potępiamy niekoniecznie zobaczymy w piekle... i obysmy sami w swym zacietrzewieniu tam nie wylądowali
anonim2014.06.29 19:44
Kościół Katolicki podejmuje starania aby wyeliminować judaszów pokroju Wesołowskiego czy Lemańskiego natomiast do tej pory ateistyczne zbiry aprobują pedofilię w swoich zafajdanych grupkach bo Polański jest usprawiedliwiany kiedy ewidentnie skrzywdził nieletnią oraz bagatelizują kwestię kiedy nauczycielka seksualnie wykorzystała ucznia.
anonim2014.06.30 5:53
Także Jezus Chrystus został skazany prawomocnym wyrokiem Wysokiej Rady, z pogardą odesłany przez króla Heroda do Piłata, który w imię tzw. obiektywnej Prawdy skazał Go na śmierć krzyżową, I wtym przypadku tak naprawdę nie jest pewne czy to prawda. Czy ci świadkowie świadczący przeciwko arcBp. podobnie jak przeciwko Chrystusowi nie są przypadkiem suto opłacanymi fałszywymi świadkami? Czy to się nie zdarza w Historii? Także Np. przeciwko Templariuszom wniesiono wielkie oskarżenia przez żadnego mamony tego świata władcę - lub czy nie oskarżano tzw. obszarników i kapitalistów (narodowych) a o lichwiarzach, bankierach nawet nie wspomniano?
anonim2014.06.30 19:18
@Bart-ek olog. Zapytam się ciebie czy widziłeś kiedy na tym świecie nieomylnie orzekający Sąd - bo ja nie. Tylko Sąd Boży wydaje sprawiedliwe wyroki i nie daj Boże żeby ten sąd orzekł w stosunku do ciebie że " Niebo nie jest dla ciebie" jak powiedział Jezus Chrystus potępionej Katarzynie rzucającej kalumnie na księży. Czy czyt Ewangelię o cudzołożnicy która przyprowadzono do Jezusa aby orzekł jej winę, poczynając od starszych, wszyscy odeszli i nikt nie rzucił kamienia aby ją ukamienować. Nawiasem mówiąc! Ekolodzy mają dość win aby znaleść się w piekle.
anonim2014.06.30 21:06
Bartek Sakrament kapłaństwa udzielany jest jako ryt " nieusuwalny " zatem nie pan Wesolowski a ksiądz Wesołowski! Poza tym nie gorączkuj się, ostateczny wyrok usunięcia ze stanu kapłańskiego, a nie pozbawienie Święceń, jest dopiero po wydaniu werdyktu drugiej instancji. Nie wykluczone, że możliwe będzie odwołanie się do ostatniej, trzeciej instancji tzw Roty Rzymskiej, odpowiednika cywilnego Sądu Najwyższego . Pismaki juz wydali wyrok, bo podkręcani są w ich pochopnosciach przez demony. Media dziś są silnie przez nie właśnie rządzone - zob choćby NMP do x. GOBBIEGO!