Robert Mazurek pytał dziś na antenie RMF FM senatora Stanisława Karczewskiego o głosowanie przeciwko poprawce do budżetu przyznającej 80 mln zł na psychiatrę dziecięcą. Senator PiS podkreślił, że zdaje sobie sprawę z ogromnych potrzeb i zapowiedział, że rząd zaproponuje w przyszłym tygodniu program w tym zakresie.

Senatorowie PiS zagłosowali we wtorek przeciwko poprawce do budżetu, która przewiduje 80 mln zł na psychiatrę dziecięcą. Poprawka została przyjęta głosami opozycji. W sprawie tej interweniował u szefa rządu prezydent Andrzej Duda.

- „Jak się czuje po tym, gdy w Senacie zagłosował na nie i to nieskutecznie przeciwko przyznaniu 80 mln zł na psychiatrię dziecięcą” – pytał dziś Stanisława Karczewskiego o to głosowanie Robert Mazurek na antenie RMF FM.

- „Wiem, rozmawiałem wczoraj z panem premierem. Na początku tygodnia pan premier z panem ministrem [zdrowia - przyp. red.] przedstawi taki plan, program zwiększonej o te ponad 80 mln zł kwoty na psychiatrię dziecięcą” – zapowiedział senator Karczewski, przywołując rozmowę prezydenta z premierem.

Polityk podkreślił, że zdaje sobie sprawę z problemów dziecięcej psychiatrii i wie, jak wiele jest jeszcze do zrobienia.

W kwestii samego głosowania zaznaczył, że ustalono wcześniej głosowanie dot. budżetu, który został skonstruowany w sposób zrównoważony.

- „Każde zachwianie tego budżetu powoduje pewne perturbacje” – mówił gość Roberta Mazurka.

Zwrócił też uwagę, że największym problemem jest brak samych psychiatrów, czego nie rozwiążą nawet największe środki.

- „I tu wiem, że jest bardzo duża determinacja i wola Ministerstwa Zdrowia, żeby zachęcać młodych lekarzy do tego, aby podejmowali specjalizację z psychiatrii dziecięce” – podkreślił.

kak/PAP, RMF FM