Karczewski: Trzaskowski to nie jest żaden problem - zdjęcie
15.05.20, 18:20Stanisław Karczewski, senator Pis/YT/Polskie Radio

Karczewski: Trzaskowski to nie jest żaden problem

9

Senator PiS Stanisław Karczewski w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” odniósł się do wyboru Rafała Trzaskowskiego zamiast Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jako kandydata w wyborach prezentackich.

Karczewski powiedział:

- Lider sondaży pewnie kroczy w kampanii wyborczej, a nasi oponenci mają wyraźne kłopoty. Ich kłopoty nie wynikają tylko z nie najlepiej trafionej kandydatury, ale też z fatalnie działającego sztabu wyborczego, w którym pan eurodeputowany (Bartosz) Arłukowicz poza agresją i wyraźną prezentacją nienawiści do PiS-u, nic nie pokazywał

Stwierdził też:

- Nowy kandydat PO to nie jest dla nas żaden problem

 


mp/rzeczpospolita.pl

Komentarze (9):

Walter2020.05.16 11:18
Andrzej Duda wielokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał mówiąc: "tak mi dopomóż Bóg", co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące artykuły ustawy zasadniczej: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Jest "quasi-prezydentem" posłusznie wykonującym polecenia Jarosława Kaczyńskiego. Wspólnym kandydatem opozycji powinien być Władysław Kosiniak-Kamysz. Donald Tusk publicznie powiedział, że jest to jedyny kandydat opozycji, który jest w stanie przejąć część elektoratu Andrzeja Dudy. Jeśli wybory prezydenckie wygrałby Rafał Trzaskowski, to Warszawa dostałaby komisarycznego Patryka Jakiego, albo Jacka Sasina. Posłowie z PiS-u zmieniliby ustawę i wybory na prezydenta stolicy nie musiałyby odbyć się w ciągu 90 dni, a więc Warszawa byłaby ich. Jeśliby w drugiej turze doszłoby do pojedynku Andrzej Duda i Władysław Kosiniak-Kamysz, to cała opozycja powinna zagłosować na tego drugiego. Mam nadzieję, że zarówno elektorat lewicowy, jak i popierający Konfederację. Należy pozbawić Jarosława Kaczyńskiego władzy absolutnej, a o podziałach ideologicznych powinno się zapomnieć, w imię dobra dla naszego kraju.
KATON STARSZY2020.05.15 22:24
Karczewski z Suskim bagno zrobiliście w PIS-e grójeckim,same popłuczyny i pijaczyny po SLD i PSL Szefowa wali tu i tam ot całe PIS grójeckie.Karczewski swoje metody przeniósł do Senatu,no i skutki widzieliśmy.
Walter2020.05.15 21:11
Andrzej Duda przeznaczył 2 mld zł z budżetu państwa na dotację telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, która robi mu darmową reklamę za pieniądze z naszych podatków. PiS ma największe poparcie wśród elektoratu z wykształceniem podstawowym, a najmniejsze z wyższym. Wielokrotne łamanie konstytucji przez Andrzeja Dudę ( art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190 ) nie ma znaczenia dla wyborców partii rządzącej, gdyż nie znają prawa konstytucyjnego. Na wsiach wiele osób ma dostęp jedynie do telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej i bezkrytycznie ulega jej propagandzie. Telewizja publiczna chwali Andrzeja Dudę, a innych kandydatów oczernia. Informację podawane są w sposób tendencyjny, stronniczy, wiadomości nie korzystne dla PiS-u są przemilczane. Osoby o niskim wykształceniu nie są w stanie zweryfikować informacji nieprawdziwych lub zmanipulowanych. Andrzej Duda jest całkowicie podporządkowany Jarosławowi Kaczyńskiemu, ale mało wykształconemu elektoratowi, to nie przeszkadza, albo nie mają świadomości tego faktu. Elektorat pisowski jest mało wykształcony, a przez to mało wymagający i łatwy do zmanipulowania. Jarosław Kaczyński obawia się, że za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza i szanse na reelekcję Andrzeja Dudy znacząco spadną, dlatego spieszy się z przeprowadzeniem wyborów. Jest to powodem nie wprowadzenia przez rządzących stanu klęski żywiołowej, gdyż opóźniłoby wybory o pół roku. Mamy stan klęski żywiołowej de facto, a nie mamy stanu klęski żywiołowej de iure. Jarosław Kaczyński w przypadku przegranych wyborów przez Andrzeja Dudę będzie starał się je unieważnić. Dlatego teraz chce przejąć kontrolę nad Sądem Najwyższym, który decyduje o ważności wyborów prezydenckich. Prezes PiS-u chce żeby Andrzej Duda przez następne pięć lat łamał konstytucję, zgodnie z jego wskazówkami.
fdf2020.05.15 18:44
Człowieku dziś na rynku jedna baba wsadziła w ...d..u...p..e. grabie drugiej babie i wcale się nie znały spotkały się w kolejce po warzywa poszło nie wiadomo o co, zagryzł by jeden drugiego w tym kraju o byle co... alleluja i do przodu.
katolicka kretynizacja polski 2020.05.15 18:39
Moja oferta na łykend jest aktualna. Dodam jedynie, jak zagłosujesz na Trzaska oblecę ci lachę lepiej od Elton Johna.
Micha\\305\\202 Jan2020.05.15 18:36
Żaden problem. Najwyżej wygra i będzie trzeba go znosić przez 5 albo 10 lat.
Glaudiusman2020.05.15 18:36
Oczywiście cwany purtacz zostanie rychło zmieciony na koniec stawki.
katolicka kretynizacja polski2020.05.15 18:31
Karczewski to wyjątkowej klasy chamidło nawet jak na standardy PiS.
Ja, "Lesiu" Keller-Krawczyk mam oferte na łykend2020.05.15 18:29
Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna. Może to być Dworzec Centralny, albo klopy pod Rondem Dmowskiego a także WC w Marriocie, Novotel. Na "numer" umawiam się tylko poprzez email: [email protected] Adresować na "Lesiu" i muzykę dodam. W kakałko nie biorę bo mam hemoroidy. Dyskrecja zapewniona.