Karczewski broni ustawy o służbie cywilnej - zdjęcie
25.01.16, 09:10

Karczewski broni ustawy o służbie cywilnej

0

Marszałek senatu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości w dzisiejszym programie w TVP INFO wypowiadał się na temat nowej ustawy o służbie cywilnej, broniąc założeń nowelizacji.

Karczewski zaznaczał, że dzięki nowym regulacjom pracę w służbie cywilnej będą mogli dostać młodzi ludzie, którzy do tej pory nie mieli na to szans:

"To będzie płynna zmiana kadr. Pracę będą mogli dostać młodzi ludzie, którym poprzednie przepisy stawiały naturalną barierę. Chodzi o to, żeby pozyskać ludzi, którzy mają duże umiejętności, ale nie mają doświadczenia. Trzeba gdzieś zaczynać pracę i dotyczy to też urzędników" – mówił Karczewski (PiS).

Dodał, że „nie można stawiać bariery dla młodych, dobrze wykształconych ludzi, którzy często nie mogą tu znaleźć pracy i wyjeżdżają za granicę”.

Marszałek wyjaśniał, że zniesienie zakazu obejmowania tego typu stanowisk dla osób które w ciągu poprzednich pięciu lat były członkami partii nie stanowi zagrożenia:

"Nie chciałbym, by ludzie, którzy należą do partii, byli stygmatyzowani. Wspólne organizowanie się jest formą budowania społeczeństwa obywatelskiego, również w partiach. Nie można stwarzać takiej sytuacji, że w partii są ludzie naznaczeni, gorsi. Przecież angażują się, chcą pracować, chcą się organizować" - tłumaczył marszałek senatu.

emde/tvp.info