Karambol pod Szczecinem. Kierowca ciężarówki aresztowany - zdjęcie
11.06.19, 13:15screenshot Youtube - RadioSzczecin

Karambol pod Szczecinem. Kierowca ciężarówki aresztowany

6

Mężczyzna kierujący ciężarówką, która spowodowała karambol na drodze A6 pod Szczecinek został aresztowany na trzy miesiące.

W wyniku katastrofy w niedzielę zginęło sześć osób. Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód przychylił się do wniosku prokuratury o aresztowanie na trzy miesiące mężczyzny, któremu postawiono wczoraj zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym „poprzez niewłaściwą obserwację przedpola jazdy, niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzających pojazdów oraz niedostosowanie prędkości do sytuacji na drodze”.

Naraził on w ten sposób życie i zdrowie co najmniej 22 osób. DO wypadku doszło w niedzielę o godzinie 13:20 na drodze A6 w kierunku Świnoujścia na wysokości Szczecina, między węzłem Kijewo a węzłem Dąbie.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (6):

+++2019.06.12 7:56
tirowcy to potencjalne zagrożenie na autostradach, ostatnio jechałem w kierunku Rzeszowa przede mną kilka tirów, gdy chciałem wykonać manewr wymijania kolumny jadącej z prędkością 90/h jakiś idiota zjeżdża na lewy pas i tirowcy jadą koło siebie, pas zablokowany, za mną sznur samochodów a kretyn w ciężarówce ani myśli wrócić tam gdzie jego miejsce czyli na prawy pas. Taki debil powinien zostać ukarany całkowitym zakazem prowadzenia pojazdów, co najwyżej może jeździć taczkami na budowie, i to nie wiadomo czy się do tego nadaje.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.11 16:37
UWAGA RAPORT Wszystkie 👹obleśne mordy biskupów👹, którzy chronią pedofilów w kościele ---> 🔥 http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,24884600,biskupi-ktorzy-kryli-ksiezy-pedofilow-raport.html?disableRedirects=true#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy 🔥 To oni utrudniają prokuraturze śledztwo To oni zamiatają pod dywan To oni sprawiają, że ich kumple kleropedofile mogą gwałcić kolejne dzieci # miarka się przebrała # katole zaczęły się bać # koniec okresu ochronnego dla czarnej mafii
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.11 16:36
Funkcjonariuszka TVPKorea, PiSowska szmata Holecka dostała małpiego rozumu na wizji. Zobaczcie jakie miny stroiła w wywiadzie z przedstawicielką opozycji. Kpina z widzów, kpina z pieniędzy podatników https://www.pudelek.pl/artykul/147687/danuta_holecka_kloci_sie_na_wizji_z_katarzyna_lubnauer_nie_jest_pani_wstyd_ze_pani_klamie/ Psychiatryczna analiza zachowania Holeckiej ---> https://natemat.pl/275487,mowa-ciala-danuty-holeckiej-klotnia-z-katarzyna-lubnauer-w-tvp-wywiad # poważny program publicystyczny😂😂 # telewizja publiczna😂😂😂😂
Ryszard Olejniczak2019.06.11 14:44
Odpowiedzialność karna spoczywa na bezpośredni sprawcy a więc na kierowcy i to jest oczywiście OK. Ale dlaczego od odpowiedzialności materialnej wolna jest firma która go zatrudnia ? Przecież ci kombinatorzy od TIR-owskiego biznesu tracą już w pogoni za mamoną ludzka przyzwoitość i resztki rozumu. Dlaczego potworne koszty muszą obciążać poszkodowanych i wszystkich nas jako podatników. Gdyby firma (a więc właściciel) była odpowiedzialna za pokrycie całych materialnych skutków to nie zatrudniano by niedouczonych i niezrównoważonych kierowców ani nie zmuszano by ich do absurdalnego skracania czasu przejazdu, kosztem życia innych.
Dorian2019.06.11 16:17
Do więzienia powinni iść także sprzedawcy noży za to że jakiś palant zaatakował księdza. No bo przecież jakby nie sprzedał mu tego noża to on by nie zaatakował księdza. Twoje myślenie jest strasznie lewackie. Kierowca jest winnien nie jego pracodawca.
Ryszard Olejniczak2019.06.11 21:16
Słusznie porównujesz TIR-a do narzędzia zbrodni, tylko dlaczego chcesz wrabiać sprzedawcę, kupiłeś złom i masz zatrudnionych kierowców za kamikadze, to powinieneś ponosić odpowiedzialność,