Kara do 3 lat więzienia dla Oskara W., który uderzył na Woodstocku Miecugowa - zdjęcie
05.08.13, 13:58Scena folkowa na Przystanku Woodstock (fot. Bismarck_Wikipedia)

Kara do 3 lat więzienia dla Oskara W., który uderzył na Woodstocku Miecugowa

13

25-letni Oskar W. z Białegostosku usłyszał zarzut na podstawie art. 43 prawa prasowego, który stanowi, że: „kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarza do opublikowania lub zaniechania opublikowania materiału prasowego albo do podjęcia lub zaniechania interwencji prasowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3". Mężczyzna ma także odpowiadać za zakłócenie porządku imprezy masowej.

Gazeta Polska Codziennie ujawniła dziś, że Oskar W. jest obecnie związany z Nową Prawica Janusza Korwin-Mikkego, a wcześniej wypromował Krzysztofa Kononowicza.

MBW/Gazeta.pl 

Komentarze (13):

anonim2013.08.5 14:52
Nic z tego paragrafu nie pasuje do czynu tego kolesia nie podpada pod ten czyn. Po prostu dał Miecugowowi po mordzie, ale do niczego go przemocą nie zmusił, ani przemocą nie przyczynił się do zaniechania czy ograniczenia wolności informacji. Bzdurny zarzut z którego powinien wybronić go bezproblemowo student prawa.
anonim2013.08.5 15:51
@Lart Zgadzam się. Zarzuty idiotyczne.
anonim2013.08.5 15:56
Co za durny paragraf do uderzenia w twarz!!! Czy jak ktoś uderzy na ulicy bankiera, to zastosują paragraf dotyczący zaboru mienia, a jak uderzy lekarza, to znajdą paragraf dotyczący sztuki medycznej? Jeśli sprawca chciał "zmusić dziennikarza do opublikowania lub zaniechania opublikowania materiału prasowego albo do podjęcia lub zaniechania interwencji prasowej", to chyba dowodem na to była trzymana kartka "TVN kłamie" i chciał uderzeniem zmusić do zaprzestania kłamania... PS. Jak mnie uderzono pięścią w twarz pod krzyżem smoleńskim, to Prokuratura umorzyła postępowanie, bo... nie miałem obrażeń skutkujących zwolnieniem lekarskim powyżej 7 dni. Miecugow miał obrażenia i zwolnienie lekarskie?
anonim2013.08.5 15:57
Ale odlot. Najwidoczniej Miecugow nie posiada zdolności honorowej, skoro państwo musi się nim opiekować w zaistniałej sytuacji.
anonim2013.08.5 16:16
Skandal i hucpa! Jak można się porywać na taki symbol religijny jak Szkiełko Miecugowa! Oskarowi winni oskara dać a nie CZY lata. Poza tym, ledwo co go z prawej pocisnął, Miecugow nawet o mało co się nie uśmiechnął ;) O co tu oskarżać. Pewno Zbysiu Boniecki już ich rozgrzeszył ;)
anonim2013.08.5 17:45
Temu idiocie powinni dać ciężkie roboty i zapłacenie wysokiej grzywny. A nie jeszcze go utrzymywać w więzieniu...
anonim2013.08.5 17:47
Tym zaś, którzy piszą, że to nic strasznego, przypominam zabójstwo Narutowicza i jak obrażali i pluli na niego prawicowcy i antysemici... Oby taki Oskar (czy ktoś inny) nie poszedł w ślady Eligiusza, działacza endecji...
anonim2013.08.5 17:50
Krzyż mieliście na piersi, a brauning w kieszeni, Z Bogiem byli w sojuszu, a z mordercą w pakcie... Autor: Julian Tuwim, Pogrzeb prezydenta Narutowicza Tak a propos czynów wobec drugiej osoby...
anonim2013.08.5 18:10
Teofila Bepko - jakbyś nie zauważył(a), w obecnych czas nawet jeśli uznajemy pojęcie "zdolności honorowej" to i tak prawo nam zabrania cokolwiek z tym zrobić. Prawo mamy takie, że jak ktoś mi złośliwie porysuje samochód, a ja mu potem dam po gębie, to prędzej ja odpowiem za naruszenie nietykalności cielesnej niż on za zniszczenie mienia.
anonim2013.08.5 18:44
Można tu zacytować klasyka- ,,Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie". A tak na poważnie, to ten paragraf jest bzdurny.
anonim2013.08.5 19:41
Skoro groźby bezprawne są zakazane, to nie grozić. Walić w łeb PO opublikowaniu. Tak, żeby uszczerbek na zdrowiu trwał poniżej 7-miu dni. W takim przyadku kary nie ma. Po którymś razie pismak załapie, za co obrywa. Skoro bronią sie przed życzliwym słowem i zamierzają za nie karać, to trudno. Sami sobie winni. Gdyby Miecugow nie był dziennikarzem, to Oskar W. mógłby być ścigany co najwyżej z powództwa prywatnego, bo spowodowanie dysfunkcji organizmu na czas poniżej 7-miu dni nie jest ścigane z urzędu. Układ po prostu nie pozwoli sobie dmuchac w kaszę, to wszystko. Skąd wiadomo, że Oskar W chciał wymusić na Miecugowie zaniechanie publikowania? Może po prostu chciał mu wp...ć "za całokształt"? No, ale jak juz napisałem, układ zawsze w swoich krzywdach stosuje klasyfikację maksymalnie roszerzającą. Brunon K. dostanie pewnie 25 lat za posiadania kilku kabelków i starej komórki...
anonim2013.08.5 23:02
Zły człowiek, niezależnie jakie poglądy będzie wyznawał, pozostanie złym Człowiekiem.
anonim2013.08.5 23:54
dostał więcej niż Słowik