Kara dla archidiecezji Barcelony za przekroczenie limitu wiernych - zdjęcie
28.07.20, 20:08fot. wikipedia.org/Didier Descouens, CC BY-SA 4.0

Kara dla archidiecezji Barcelony za przekroczenie limitu wiernych

11

Władze Katalonii postanowiły ukarać archidiecezję Barcelony za przekroczenie limitu 10 osób na Mszy za ofiary pandemii, która została odprawiona w ubiegłą niedzielę w bazylice Sagrada Familia. Tymczasem te same władze poprosiły lokalny Kościół o otwarcie bazyliki dla turystów przy zachowaniu limitu 50 procent, czyli 1700 osób. Jest to „niesprawiedliwe i dyskryminujące” – uważa archidiecezja.

Pomimo prośby archidiecezji o zezwolenie na udział większej liczby osób na Mszy za ofiary pandemii, władze regionalne nie wyraziły zgody. Na Mszy nie było przedstawicieli Generalitat ani zarządu miasta. Aby uniknąć jakiegokolwiek ryzyka, świątynia ograniczyła limit do 23 procent – czyli maksymalnie 460 uczestników. Przed wejściem wszystkim została zmierzona temperatura.

Podczas homilii kard. Juan José Omella zaapelował do rządzących i polityków, aby „połączyli siły ponieważ nadszedł czas, aby wyciągnąć rękę i mieć na uwadze dobro wspólne”.

Już kilka godzin po Mszy Quim Torra, prezydent katalońskiego Generalitatu zapowiedział karę dla archidiecezji za złamanie przepisów sanitarnych. Barcelońska kuria odkreśliła decyzję jako „niesprawiedliwą i dyskryminującą”, ponieważ zrobiono wszystko, aby „zachować standarty sanitarne wymagane dla przestrzeni zamkniętych”. Kuria zapowiedziała ponadto, że w ciągu najbliższych dni podejmie „odpowiednie działania prawne przeciwko napaści na prawo do wolności religijnej i prawo do wolności kultu, chronione konstytucyjnie”. Paradoksem jest bowiem fakt, że limit dla turystów w bazylice Sagrada Familia, która została otwarta na prośbę władz religionalnych, wynosi 50 procent, czyli 1700 osób. Jednak na Mszy nie może być więcej niż 10 osób.

Niektórzy w postawie władz katalońskich widzą zemstę polityczną. Kard. Omella „nie podniósł ani razu głosu, aby potępić represję, w jakiej żyje Katalonia” – powiedział Quim Torra, jeden ze zwolenników separacji tego regionu Hiszpanii.

 

Vaticannews.va/Marek Raczkiewicz CSsR – Hiszpania

Komentarze (11):

Jan Radziszewski2020.07.29 14:54
środa, 22 lipca 2020 22 VII 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra Łukasza Szumowskiego Środa, 22 lipca Godzina 6.45 - Rzucam klątwę Bożą na ministra Łukasza Szumowskiego. Za sprawy związane z coronawirusem, które były i są przeciw Polakom, za oszustwa i manipulacje danymi medycznymi, za przekupywanie lekarzy publicznymi pieniędzmi, którzy stwierdzają coronawirusa tam gdzie go nie było i nie ma. A od początku lipca za kłamstwo publiczne iż Polacy nadal chorują i umierają na COWID -19 a nawet, że zwiększa się liczba chorych i zmarłych. A jak zaświadcza Bóg przez swego sługę Grzegorza z Leszna i przez swego sługę Cypriana Polaka ( Krzysztofa Michałowskiego), Pan nasz Jezus Chrystus zgodnie ze swymi wcześniejszymi zapowiedziami, rządząc w Swoim Królestwie po Intronizacji w Niebie 20 lutego 2020 roku, czyli Polsce – Nowym Jeruzalem zwolnił Polaków od chorowania i umierania na coronawirusa COVID -19 od pierwszego lipca. Tak Pan nasz z dniem 20 lutego 2020 roku ograniczył mocno chemtrails nad Polską a zablokował całkowicie chemtrails ze zrzucanym na Polaków coronawirusem, co obserwowali naoczni świadkowie iż w wypadku niektórych smug chemtrails były one wciągane, wsysane z powrotem, wbrew prawom fizyki do zbiorników samolotu, do jego wnętrza. Zatem ministrze Łukaszu Szumowski. Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Amen! Amen! Amen!
Jan Radziszewski2020.07.29 14:53
Zatem ministrze Łukaszu Szumowski. Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Amen! Amen! Amen! - I tak się stanie. Amen. Mówię to Ja, Jezus Chrystus, Pan Zastępów, Król Nowego Jeruzalem, któremu na imię Polska. Łukaszu Szumowski, Twój czas jest krótki. Jakie życie, taka śmierć. Skończysz marnie i skończysz gorzej niż prezydent Duda. On ma dobre odruchy i kocha Mnie choć przez swe decyzje szkodzi Polsce. Łukaszu Szumowski, Twój czas jest krótki. Jakie życie, taka śmierć. U Ciebie nie ma niczego co byłoby pozytywne w Twej służbie krajowi. Nie mówię już o aferach + Nawet „Twoje” zdjęcie z Matką Teresą jest sfałszowane, wstrętny oszuście, masoński łgarzu. Czekaj więc na swoją kolej. I pamiętaj: im więcej zakarbujesz, jak dawniej mawiali Polacy, tym sowitszą otrzymasz zapłatę. Opublikuj synu. + Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. Klątwę rzucił i Słowo od Pana otrzymał Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak)
Albert2020.07.29 10:43
"zachować standarty sanitarne" - może analfabeta stojący za tymi wypocinami dowie się w końcu, jak należy poprawnie zapisać słowo "standard"?
Michał Jan2020.07.29 8:17
No proszę - katalońska masoneria wyznaczyła limit 10 wiernych i nałożyła karę finansową post-factum, a w Polsce, rzekomo prawicowo-patriotyczno-katolicki rząd dał limit 5 wiernych i w przypadku przekroczenia wysyłał siepaczy do rozgonienia mszy!
Cierpliwy2020.07.28 22:52
To może kardynałowie, biskupi, doktoranci, dziennikarze,prawnicy, myśliciele oraz eksperci z całego świata w swoim apelu mają rację, że stosując inżynierię społeczną rządzący chcą trwałego narzucenia będących nie do przyjęcia form ograniczenia wolności, wprowadzenia kontroli ludzi i śledzenia ich ruchów? Bo przecież nie liczy się zdrowie ludzi, tylko interes możnych tego świata, którzy mają pieniądze, władzę i media, w tym internet. To premierzy, ministrowie, prezydenci, bankierzy, posłowie i senatorowie, prezesi wszelkich korporacji , ludzie kina, telewizji i mody, a także niektórzy Hierarchowie różnych Kościołów. Kto będzie wygranym?
Glaudiusman2020.07.28 22:51
Wszędzie ta paskudna masoneria te swoje gęby wtrąca.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.28 20:23
dla mnie niesprawiedliwe jest to że pedofile w sutannach nadal są bezkarni i gwałcą dzieci!
marianl2020.07.28 20:27
chopie tyś je gupi!
hm2020.07.29 0:13
przestań marzyć nikt cię nie chce
Jan Radziszewski2020.07.29 15:01
kretynie zw Kretynizacja żydowska muszę muszę cię zmartwić za nie dalej jak 3 lata i 2-m-ce na tym świecie NIET tj NIE BUDIET wraz min Szumowskim zabrani prze anioły cezara żydów t diabły do PIEKŁA aby uprawiać sex Sado macho z tzw dziewiczymi Hurysami cezara żydów /J 19,15) w słynnym Raju dla wojowników dżihadu I potomków Mahometa
Jan Radziszewski2020.08.1 17:32
pisałem ci wielokrotnie przewrotny parchu żydowski że was żydów w praktykowaniu Pedofili nikt nie przebije tzn nie przewyższy w zasługach dla żydowskiego cezara /J 19,15) +++ Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! +++ "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) +++"żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) +++ "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. ++ +++ żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.)