- Lech Wałęsa zawsze nosi w klapie marynarki wpięty wizerunek Matki Boskiej lub flagę Polski. Dzisiaj to my nośmy w klapie Lecha Wałęsę! Jesteśmy mu to winni! - apeluje Janusz Palikot. 

<<< NAWRÓCONY RABIN O JEZUSIE! MISTRZOWSKA KSIĄŻKA - PRZECZYTAJ! >>>


Janusz Palikot swoje zobowiązanie podpisał w styczniu 1982 r.:

„Zobowiązanie. Ja niżej podpisany Janusz Palikot zobowiązuję się do zachowania w ścisłej tajemnicy treści prowadzonych rozmów oraz utrzymywanych kontaktów ze Służbą Bezpieczeństwa. Palikot Janusz”.

Wcześniej podpisał tzw. „lojalkę”, czyli oświadczenie o podporządkowaniu się przepisom stanu wojennego.

W katalogach zamieszczonych na stronie internetowej IPN znajduje się informacja na temat Janusza Palikota. Czytamy w niej m.in.:

„14 grudnia 1981 roku został zarejestrowany jako osoba rozpracowywana w ramach SOR kryptonim »Apel« (nr rej 61 27) w związku z podejrzeniem o drukowanie i kolportaż ulotek na terenie miasta Biłgoraj. Sprawę zakończono przeprowadzeniem rozmowy profilaktyczno-ostrzegawczej i w dniu 16.01 1984 zdjęto z ewidencji. Materiały złożono w archiwum wydziału C WUSW w Zamościu pod nr 918/II i zmikrofilmowano, zniszczono w dniu 30.10.1989 r.”.

Dużo więcej można dowiedzieć się z zachowanych dokumentów, które znajdują się w teczce Janusza Palikota. Są tam nie tylko przytoczone powyżej oświadczenie i zobowiązanie, ale także m.in. własnoręcznie napisany przez niego kilkustronicowy dokument.

- Okazuje się, że IPN dysponuje jedynie teczką personalną TW „Janusza”. Teczka pracy niestety nie zachowała się, a w raporcie z 18 kwietnia 1990 r, znajduje się adnotacja: „teczkę pracy zbrakowano (zniszczono – red.) za protokołem z dnia 1989.12.18 w związku z informacją o zmianie zainteresowań pionu SiA w styczniu br.”. Chodzi tu o Wydział Studiów i Analiz, który był następcą wydziału IV SB odpowiedzialnego za zwalczanie religii.

Pomimo zniszczenia wielu dokumentów na podstawie samej tylko teczki personalnej TW „Janusza” można odtworzyć proces werbunkowy Tajnego Współpracownika SB. - informował w 2011 roku portal niezalezna.pl 

bg