Kanonizacja Jana Pawła II najprawdopodobniej 27 kwietnia 2014 roku! - zdjęcie
30.07.13, 05:21Bł Jan Paweł II (fot. Wikipedia)

Kanonizacja Jana Pawła II najprawdopodobniej 27 kwietnia 2014 roku!

5

Pierwotna data kanonizacji, wyznaczonej na 8. grudnia, została odrzucona ze względu na pogodę w tej porze roku. Do alternatywnego terminu, 24. listopada, pozostaje niewiele czasu. Do wyboru zdaniem papieża zostaje jeszcze 27. kwietnia 2014 roku. W ten dzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego, a więc święto ustanowione w 2000 roku właśnie przez Jana Pawła II.

Proces kanonizacyjny Jana Pawła II został zamknięty z sukcesem na początku lipca i zatwierdzony przez papieża Franciszka. Razem z polskim papieżem świętym ma zostać ogłoszony także Jan XXIII.

PCh/kath.net

Komentarze (5):

anonim2013.07.30 5:48
Gdzie jest komentarz od Fawkes_25 i Piogala? Trolle, do roboty, nie opieprzać się. Chyba, że obsrywać JPII wam nie pozwalają?
anonim2013.07.30 8:54
@Piogal Ten Bóg jest także Twój.
anonim2013.07.30 10:37
To ważna data. Nie tylko święto Bożego Miłosierdzia. To dzień wprowadzenia tej ustawy aborcyjnej w PRL- to dzień naszych modlitw wynagradzających za grzech aborcji a wiadomo, że św. Jan Paweł II aborcję potępiał. Któż jak Bóg!
anonim2013.07.31 0:36
@piogal Nie powtarzaj bzdur propagowanych przez sowietów i innych komunistów. Poniżej masz wiarygodne info o ks. kard. Alojzij Stepinacu. Żydzi chorwaccy poparli beatyfikację kard. Alojzija Stepinaca. W specjalnym oświadczeniu wspólnota żydowska podkreśliła, że kardynał zasługuje na uznanie za to, że "pod rządami ustaszów odważył się ratować Żydów". (...) chorwacki hierarcha starał się w miarę swoich możliwości ratować prześladowanych bez względu na ich przekonania religijne. Z pomocą Watykanu uratował ponad pół tysiąca Serbów i Żydów z mieszanych małżeństw. Wystarał się o ułaskawienie wielu Chorwatów skazanych z powodów politycznych na karę śmierci. Ukrył w majątkach kościelnych 60 pensjonariuszy żydowskiego domu starców, którzy dzięki temu przeżyli wojnę. Z jego polecenia Caritas zapewniła schronienie ponad tysiącowi serbskich dzieci osieroconych w wyniku ustaszowskich "czystek". Stepinac zaangażował się także w ratowanie życia prześladowanych duchownych prawosławnych, żydowskiego rabina i grupy słoweńskich księży katolickich. Za ratowanie Żydów Instytut Pamięci Yad Vashem w Jerozolimie rozważał możliwość przyznania kardynałowi wyróżnienia "Sprawiedliwy wśród narodów świata". By ratować zagrożonych, Stepinac zgadzał się na przyjmowanie przez prawosławnych Serbów chrztu katolickiego. Po wojnie postawę tę ostro krytykowali serbscy komuniści, traktując tzw. "przechrzczanie" za jeden z poważniejszych zarzutów pod jego adresem. (...) Po wojnie, kiedy władzę zdobył reżim komunistyczny, abp Stepinac stanowczo sprzeciwił się prześladowaniom Kościoła katolickiego. Był inicjatorem listu pasterskiego biskupów katolickich Jugosławii z 22 września 1945 roku, w którym zdecydowanie skrytykowane zostały wszystkie posunięcia władz wobec Kościoła. (...) Bezkompromisowa postawa doprowadziła do aresztowania Stepinaca 18 września 1946 roku. W sfingowanym procesie komuniści zarzucili arcybiskupowi zbrodnie wojenne, współudział w eksterminacji Serbów, narzucanie siłą swych przekonań innym i konspirowanie przeciw nowej władzy. Stepinac nie ugiął się, inaczej niż wielu innych. Do końca zachował godność i niekwestionowany autorytet. W przemówieniu przed sądem (z 11 października 1946 r.) powiedział m.in.: "Oskarżony arcybiskup zagrzebski potrafi za swoje przekonania nie tylko cierpieć, ale i umrzeć". http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/hiera.html
anonim2013.07.31 7:26
@Piogal. Na wikipedii każdy może pisać, co mu sie zywnie podoba, więc porównanie z "opoką", gdzie nie każdy może, chybione. Z Bogiem.