Kanada zalegalizowała prostytucję - zdjęcie
21.12.13, 08:24Fot. Morgue File

Kanada zalegalizowała prostytucję

4

Rp.pl donosi, że decyzja o legalizacji prostytucji zapadła jednogłośnie. "Moc straciły prawa zakazują zabraniające prowadzenia domów publicznych, życia z dochodów z prostytucji oraz proponowania usług seksualnych na ulicy".

Parlament ma rok na przygotowanie i wprowadzenie w życie nowych przepisów.

Kwestią legalności prostytucji zajął się sąd po tym, jak "przedstawiciele prostytutek zaskarżyli przepisy delegalizujące prostytucję. W pozwie zaznaczono, że przepisy naruszają konstytucyjne prawa do życia i zdrowia".

Równolegle, we Francji trwa próba delegalizacji działań prostytutek i wprowadzenia dotkliwych kar dla klientów przedstawicielek "najstarszego zawodu świata".

sm/Wprost

Komentarze (4):

anonim2013.12.21 11:44
A to w Polsce prostytucja jest legalna?
anonim2013.12.21 18:37
@Wrog_z_Papieru Właście tak, bo nikt nie może ci zakazać zarabiać w ten sposób, o ile ty sam, bezpośrednio, jesteś usługodawcą. Nie można tylko zarabiać, zatrudniając prostytutki (tj. być alfonsem) lub/i nakłaniać do nierządu.
anonim2013.12.22 20:06
I co na to feministki tak "broniące" godności kobiet? Ukują kolejne hasło: "Prostytucja prawem kobiety?"
anonim2013.12.22 21:12
Prostytucja powinna być legalna,ale w społeczeństwie trzeba utrzymywać silną dezaprobatę dla jej uprawiania tak,żeby było tego jak najmniej,a zresztą nie jestem pewien tego sądu...jeśli się zdelegalizuje to i tak zjawisko będzie istnieć i jeszcze będzie mniej higieniczne bo bez obowiązku utrzymywania książeczek san-epid przez prostytutki i bez kontroli sanitarnej,jeśli natomiast zrobi się z tego "normalny" business i normalny sposób zarobkowania to też źle bo jest to złe...nie wiadomo co z tym robić więc może najlepiej po prostu ignorować.Jeżeli zwrócimy na ten zawód oko ustawodawcy to zaraz media zrobią reklamę bycia prostytutką,a jeśli nie zwrócimy tylko będziemy karać nadużycia jak np.zatrudnianie nieletnich w agencjach czy pranie tam brudnych pieniędzy to może to lepszy wariant niż zakazywanie tego wprost.Powinno się jednak zamknąć internetowe portale reklamujące i porno-one będą dalej ale serwery poza Polską i przynajmniej w ten sposób będzie wiadomo co Polska jako kraj o tym myśli...w końcu na całym świecie zabronią i wtedy się zobaczy,ze ten zakaz umieszczania serwerów w danym kraju nie jest zupełnie bez sensu.