Kaczyński ostro o Sikorskim: Sikorski świadomie działa na rzecz Kremla - zdjęcie
18.07.14, 09:35Jarosław Kaczyński (fot. Fronda)

Kaczyński ostro o Sikorskim: Sikorski świadomie działa na rzecz Kremla

5

Jarosław Kaczyński mówi otwarcie, że "Radosław Sikorski to polityk prowadzący działania, na których zdecydowanie zyskuje Rosja. Polityka zagraniczna Sikorskiego prowadzi do degradacji międzynarodowej pozycji Polski".

Według szefa PiS Rosjanie nieustannie celowo nas upokarzają, by pokazać, że nic nie znaczymy, a Sikorski to polityk, który zwalcza sojusz polsko-amerykański, co ostatecznie pokazała afera taśmowa. "Polska z punktu widzenia Putina nie istnieje. Bardzo nisko cenię intelekt Sikorskiego, ale nie sądzę, by on taką politykę uprawiał nieświadomie".

Dla Kaczyńskiego jest jasne, że Putin jest zadowolony z tego, jak postępuje Tusk wraz ze swoim gabinetem: "Putin jest zadowolony z polityki Tuska dotyczącej Ukrainy, dlatego, że premier nie robi w tej chwili nic. Po zajęciu Krymu Tusk machał szabelkę, bo sądził, że UE zareaguje ostro, ale kiedy zrozumiał, że tak nie będzie, natychmiast się wycofał. Oznajmił, że „nie staniemy na czele antyrosyjskiej krucjaty”.

W wywiadzie Kaczyński odnosi się również do głośnej sprawy prof. Bogdana Chazana. Prezes PiS popiera prof. Chazana mówiąc "profesor miał święte prawo do takiego postępowania”. I dodaje: "Klauzula sumienia nie może się sprowadzać do zasady: „Ja nie chcę zabić, więc wskażę tego, który to zrobi". Przy okazji ostro odniósł się do decyzji Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, która wyrzuciła z funkcji dyrektora Szpitala im. św. Rodziny prof. Bogdana Chazana: "Hanna Gronkiewicz-Waltz swoją decyzją sprzeniewierzyła się katolickim wartościom, stanęła po stronie cywilizacji śmierci, a nie cywilizacji życia".

mod/Rzeczpospolita

Komentarze (5):

anonim2014.07.18 9:44
Kaczyński i Sikorski działaja na rzecz osłabienia niepodległości Polski, drugi na rzecz Niemiec i po części Rosji, a Kaczyński chcąc oddać eksterytorialnie polską ziemię pod władanie USA. Niepodległość jest jedna i obaj ją osłabiają.
anonim2014.07.18 10:09
Sikor to agent któremu płacą za rozwalanie Polski ale zapomniał że i on zdechnie z rąk cara
anonim2014.07.18 10:21
@Plus... Daruj sobie tego typu komentarze...
anonim2014.07.18 10:24
@Koperka Nie zamierzam, bo tu chodzi o niepodległość i to niezależnie od jakiego państwa zewnętrznego.
anonim2014.07.18 12:10
Najwyraźniej prezes Kaczyński uważa, że "robienie laski" Ameryce leży w Polskim interesie.