Kaczyński jak Piłsudski? 'Osiągnięcia ma nawet większe' - zdjęcie
08.05.18, 12:17zdj. Adrian Grycuk, CC BY SA 2.0, via Wikimedia Commons, edytowane, domena publiczna, CC0

Kaczyński jak Piłsudski? 'Osiągnięcia ma nawet większe'

Nie da się ukryć, że prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński jest dla polityków Zjednoczonej Prawicy dużym autorytetem. Przewodniczący partii rządzącej wielokrotnie pojawia się w rankingach najbardziej wpływowych polityków czy też najbardziej wpływowych prawników. W tym ostatnim, opublikowanym na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" pod koniec stycznia tego roku, zajął zresztą pierwsze miejsce.

"Jest to polityk, który swoje dokonania, jeśli mówić o niwie politycznej, ma nawet większe od Józefa Piłsudskiego"-stwierdził Marek Suski na antenie telewizji wPolsce.pl. Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów zastrzegł od razu, że nie mówi o wojskowych osiągnięciach Piłsudskiego, w walce o odzyskanie niepodległości. 

Minister w KPRM był pytany również o atak burmistrza Jersey City, Stevena Fulopa na marszałka Senatu, Stanisława Karczewskiego. Politycy opozycji próbują to bagatelizować, jednak wielu komentatorów zauważa, że amerykański samorządowiec w taki sposób wypowiedział się o trzeciej najważniejszej osobie w polskim państwie. 

"My teraz zaczęliśmy walczyć, jako rząd Prawa i Sprawiedliwości, o godność Polski, no i jest antyakcja przeciwko nam"-ocenił Marek Suski.

"Na głupotę nie ma lekarstwa"-podsumował polityk PiS.

yenn/wPolityce.pl, Fronda.pl